انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب آخرین نسخه گنوم روی دبیان پایدار  (دفعات بازدید: 2247 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آنلاین دکتر کاظمی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 246
  • Debian+Gnome
پاسخ : نصب آخرین نسخه گنوم روی دبیان پایدار
« پاسخ #15 : 29 دی 1400، 07:37 ق‌ظ »
سلام، آیا روی دبیان پایدار می توان آخرین نسخه میزکار گنوم را داشت اما مخازن همان مخازن پایدار دبیان باشند؟ می خواهم مثل توزیع KDENEON که همیشه از آخرین نسخهKDE استفاده می کنند من هم روی دبیان پایدار آخرین نسخه گنوم را داشته باشم
نه. گنوم خیلی زیاد با پایهٔ سیستم‌عامل درگیره و با این کار، عملاً یه دبیان آزمون خواهید داشت که برخی قطعه‌هاش برای پایدار هستن و به پایدار خود دبیان آزمون نیست.
یعنی اگر از دبیان ناپایدار و یا دبیان آزمایشی استفاده کنم باز هم پایدارتر از این کاری است که من انجام دادم؟
چرا توزیع های غلطان مثل مانجارو که تقریباً از آخرین نسخه‌ برنامه ها استفاده می کنند ناپایدار هم نیستند و به عنوان نسخه رسمی منتشر می شوند؟ من تا حالا ناپایداری ندیدم و دلیل اینکه از توزیع های غلطان استفاده نمی کنم این است که حجم بروزرسانی بالایی دارند و اگر بخواهیم مثل اندروید فقط نرم افزارهای دلخواه را بروزرسانی کنیم به اجبار باید بقیه آن‌ها هم بروزرسانی کنیم

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #16 : 29 دی 1400، 09:44 ق‌ظ »
ترکیب دوتا شاخه دبیان، معمولا نتیجه زیاد خوبی نداره. باید با احتیاط و با توجه به بسته‌هایی که می‌خواهید، اینکار رو انجام داد. شما می‌خواهید گنوم رو کلا از شاخه آزمایشی بگیرید. اینجوری نتیجه میشه یه دبیان که نه پایدار هست و نه آزمایشی. معمولا اینجوری پایداری از خود شاخه ناپایدار یا آزمایشی هم کمتر میشه.
اگه از یه توزیعی استفاده کنید که گنوم 40 رو به طور پیش‌فرض داره، بهتر هست.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #17 : 29 دی 1400، 12:06 ب‌ظ »
یعنی اگر از دبیان ناپایدار و یا دبیان آزمایشی استفاده کنم باز هم پایدارتر از این کاری است که من انجام دادم؟
صددرصد

چرا توزیع های غلطان مثل مانجارو که تقریباً از آخرین نسخه‌ برنامه ها استفاده می کنند ناپایدار هم نیستند و به عنوان نسخه رسمی منتشر می شوند؟ من تا حالا ناپایداری ندیدم و دلیل اینکه از توزیع های غلطان استفاده نمی کنم این است که حجم بروزرسانی بالایی دارند و اگر بخواهیم مثل اندروید فقط نرم افزارهای دلخواه را بروزرسانی کنیم به اجبار باید بقیه آن‌ها هم بروزرسانی کنیم
خب نگارش رسمی مانجارو، ناپایدارتر از نگارش آزمایشی دبیانه. ولی همون دبیان ناپایدار هم به اندازهٔ‌کافی برای کارهای روزمره پایدار هست.
« آخرین ویرایش: 29 دی 1400، 03:40 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #18 : 29 دی 1400، 02:30 ب‌ظ »
پایداری توی دبیان یک چیز دیگه است هنوز نتونستم خرابش کنم  ;D
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com