انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: گزارش باگ به وی اس کد  (دفعات بازدید: 607 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
گزارش باگ به وی اس کد
« : 16 بهمن 1400، 12:57 ب‌ظ »
سلام این پست رو قبلا داده بودم آقای بهزادی گفتند به مایکروسافلت گزارش باگ بده.
منتها من نمی دونم چی بنویسم اصلا کجا بنویسم.

خیلی ممنون
گزارش دادم
عالیه به همین زودی حلش هم کردن: https://gitlab.gnome.org/GNOME/gnome-shell/-/merge_requests/2158
واو  :o چه سریع! فکر کردم یک ماه دیگه هم نگاه بهش نمی اندازن. یعنی الان گنوم رو بروزرسانی کنیم مشکل رفع شده؟
لطفاً میشه راهنمایی کنید من هم به vscode باگ گزارش بدم؟ انگلیسیم یکم ضعیفه (افتضاحه) نمی تونم متن مناسب بنویسم برای گزارش.
مشکلم اینه که منو برنامه میره به سمت راست صفحه می چسبه در RTL

مشکل از عکس مشخصه:
« آخرین ویرایش: 16 بهمن 1400، 01:28 ب‌ظ توسط Mt »
خداحافظ لینوکس!

آفلاین behzad121

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 510
  • آرچ + گنوم
پاسخ : گزارش باگ به مایکروسافت
« پاسخ #1 : 16 بهمن 1400، 01:16 ب‌ظ »
مایکروسافت رو از عنوان بردارید چون براشون سئو ایجاد می شه و هم اینکه برای بقیه نرم افزار ها دیگه نیاز به سوال مجدد نباشه. برای گزارش باگ در این لینک در قسمت isues مشکلتون رو مطرح کنید. برای ترجمه هم از ابزار های ترجمه متن کمک بگیرید.
دیگه زیاد اینجا نیستم و بیشتر تو گروه‌های گنو/لینوکسی تلگرام کمک می‌کنم، دور از هیچ اذیت و حواشی. تلگرام: behdev@

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : گزارش باگ به وی اس کد
« پاسخ #2 : 16 بهمن 1400، 02:18 ب‌ظ »
اینی که می‌گی احتمالاً محدود به وی‌اس‌کدیوم نیست و باید مستقیم به خود مایکروسافت در پروژهٔ وی‌اس‌مکد گزارش بشه.
می‌تونی از این‌جا شروع کنی: https://github.com/microsoft/vscode/issues
سعی کن با یه ابزار ترجمه، شروع کنی. می‌تونی متنت رو این‌جا هم بذاری که بچه‌ها کمک کنن بهبودش بدی.

ولی در نهایت به نظرم این چیزی که می‌گی،‌مشکل نیست و اتّفاقاً رویکرد درست برنامه‌است. تنها مشکلش اینه که هنوز رشته‌هاش به فارسی ترجمه نشدن که مربوط به کد نمی‌شه. باید از این‌جا فارسی رو اضافه کنی.
« آخرین ویرایش: 16 بهمن 1400، 02:23 ب‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #3 : 16 بهمن 1400، 04:07 ب‌ظ »
فارسی رو چجوری اضافه کنم؟ توی کدوم بخش باید برم؟ اصلا فارسی داره؟
خداحافظ لینوکس!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #4 : 16 بهمن 1400، 04:19 ب‌ظ »
فکر میکنم سر عت حل شدن برای اینه که وی اس کد از اسنپ نصب شده و بعد حل شدن بروز شده (درسته ؟)

ولی برای من که دبیان پایدار دارم باید برای نسخه بعد صبر کنم (نمیگم دبیان بده چون عالیه همچنین باگ های امنیتی فرق داره سریع بروز میشه )
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 16 بهمن 1400، 04:51 ب‌ظ »
فکر میکنم سر عت حل شدن برای اینه که وی اس کد از اسنپ نصب شده و بعد حل شدن بروز شده (درسته ؟)
اون باگی که زیر یک ساعت رفع شد، مربوط به گنوم بود.

ولی برای من که دبیان پایدار دارم باید برای نسخه بعد صبر کنم (نمیگم دبیان بده چون عالیه همچنین باگ های امنیتی فرق داره سریع بروز میشه )
به سیاست توسعه‌دهنده مربوطه. اگه براش مسلّم باشه که باگه، اون رو در کانال‌های انتشار پایین‌تر هم رفع می‌کنه (بهش می‌گن backport) که یعنی در توزیع‌هایی مثل دبیان و اوبونتو هم با فاصلهٔ خیلی کمی، به‌روز می‌شه. اگه از نظرش بهبود باشه، می‌ره برای نگارش بعدی که باید منتظر اومدن ارتقا برای کل توزیع باشیم.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن