انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: flatpak کار نمیکنه!  (دفعات بازدید: 474 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1275
  • یه برنامه نویس 13 ساله :)
    • smartnima Website
flatpak کار نمیکنه!
« : 16 اسفند 1400، 01:51 ب‌ظ »
سلام
من کلا تست کردن دیسترو های بتا رو خیلی دوست دارم و یه هارد hdd دارم که روش چیزای بتا و جدید رو تست میکنم و الان روش gnome os نصبه :)

فقط مشکلی که دارم اینه که flatpak کار نمیکنه. به فلت پک دستی ریپوزیتوری فلت هاب رو هم اضافه کردم اما بازم کار نکرد.

وقتی میخوام چیزی نصب کنم:
[nimafanniasl@nima-pc ~]$ flatpak install flathub org.mozilla.firefox
Looking for matches…
Remote ‘flathub’ found in multiple installations:

1) system
   2) user

Which do you want to use (0 to abort)? [0-2]: 1
error: Need more input

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
پاسخ : flatpak کار نمیکنه!
« پاسخ #1 : 16 اسفند 1400، 01:54 ب‌ظ »
سلام. جواب‌های معتبر رو ظاهراً 0 و 2 در نظر گرفته. ضمن اینکه بسته‌های فلت‌پک بدون دسترسی ریشه نصب میشن. پس نیازی نیست در سطح سیستمی نصبشون کنی. همون 2 رو جواب بده باید حل بشه.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
    • smartnima Website
« پاسخ #2 : 16 اسفند 1400، 01:58 ب‌ظ »
بازم کار نکرد :(

[nimafanniasl@nima-pc ~]$ flatpak install flathub org.mozilla.firefox
Looking for matches…
Remote ‘flathub’ found in multiple installations:

1) system
   2) user

Which do you want to use (0 to abort)? [0-2]: 2

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 16 اسفند 1400، 02:14 ب‌ظ »
البته الان دقت کردم داره میگه از 0 تا 2 و 0 برای انصراف. من روی منجارو از اول فلت‌پک تنظیم شده داشتم و کار می‌کرد و این دستوری که وارد کردی رو استفاده نمی‌کردم هیچ وقت. این مراحلی که میگی رو هم نرفته‌م و اصلاً نمی‌دونستم مخزن رو هم تازه خودمون باید بهش اضافه کنیم. به هر حال برای نصب مثلاً همین فایرفاکس فقط می‌نویسم:
flatpak install firefox
سؤالی هم نمی‌کنه و نصب میشه. اون gnome os زیادی آزمایشیه و خیلی چیزاش کار نمی‌کنه.

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
    • smartnima Website
« پاسخ #4 : 16 اسفند 1400، 02:18 ب‌ظ »
رو gnome boxes کار میکرد اما نمیدونم چرا اینجا کار نمیکنه.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #5 : 16 اسفند 1400، 02:27 ب‌ظ »
البته اکثر توزیع ها باید اضافه کنیم دبیان و جنتو که دیدم اینطور بود..
این دستورات تارنما جنتو داده ببین کمک میکنه؟
flatpak remote-add --user --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo
flatpak --user install org.mozilla.Thunderbird
ویرایش: org.mozilla.Thunderbird انگار اسمش عوض شده احتمالا توی تارنما جنتو عوضش نکردن، همون اسم فایرفاکس بنویس که خودت زدی بجاش

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 16 اسفند 1400، 02:35 ب‌ظ »
طبق تجربه‌ی خودم معمولاً توزیع‌هایی که انواع و اقسام امکانات و شخصی‌سازی‌های اضافه دارن و تنظیمات مختلف رو out of the box انجام داده‌ن، پایداری لازم رو ندارن یا تمیز و مرتب نیستن و در کل احساس خوبی به کاربر نمیدن. اما این منجارو... الان من تازه دارم می‌فهمم فلت‌پک این مدلیه و مثلاً خود کاربر باید مخزن اضافه کنه. در حالی که اینجا داخل تنظیمات رابط گرافیکی مدیر بسته‌ی pamac یه دونه تیک فعال کرده‌م و فلت‌پک راه افتاده :D انواع شخصی‌سازی‌ها رو هم داره. اما به حدی پایدار و بی‌عیب داره کار می‌کنه که گاهی اوقات شک می‌کنم نکنه داره چیزی رو ازم مخفی می‌کنه ((:

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #7 : 16 اسفند 1400، 02:51 ب‌ظ »
طبق تجربه‌ی خودم معمولاً توزیع‌هایی که انواع و اقسام امکانات و شخصی‌سازی‌های اضافه دارن و تنظیمات مختلف رو out of the box انجام داده‌ن، پایداری لازم رو ندارن یا تمیز و مرتب نیستن و در کل احساس خوبی به کاربر نمیدن. اما این منجارو... الان من تازه دارم می‌فهمم فلت‌پک این مدلیه و مثلاً خود کاربر باید مخزن اضافه کنه. در حالی که اینجا داخل تنظیمات رابط گرافیکی مدیر بسته‌ی pamac یه دونه تیک فعال کرده‌م و فلت‌پک راه افتاده :D انواع شخصی‌سازی‌ها رو هم داره. اما به حدی پایدار و بی‌عیب داره کار می‌کنه که گاهی اوقات شک می‌کنم نکنه داره چیزی رو ازم مخفی می‌کنه ((:
این عالیه منم موافقم انقدر ساده باشه، کار ندارم ولی حتا اگه همه چیزم بلد باشیم بازم دلیل نمیشه چیز ساده رو نخوایم، مثل اینه به یه برنامه نویس بگیم تو چرا از یه پیام‌رسان استفاده میکنی؟! و همینطور با اینکه میدونم جنتو چطور نصب میشه ولی خب چرا وقتی گرافیکی میشه نصب کرد توزیع من بیام تک تک چیزاش تنظیم کنم بلد بودن به کنار اون همه زمان هدر بدم براش، اصلا ساختن برنامه واسه یه‌سره کردن کاره دیگه..
و این سادگی اگه تو ویندوز و.. باشه خوب نیست چون ساده هست ولی تو نمیدونی داره چیکار میکنه و همینطور که گفتی(( شک می‌کنم نکنه داره چیزی رو ازم مخفی می‌کنه)) ولی خب حداقل این نرم افزارا آزاد هستن میتونیم یه نگاهیم بهش بندازیم یا اکثر موقع لازم نیست بریم کلی سختی بکشیم و کد هاش بخونیم و...، نرم افزار های آزاد اکثرا ساز کار خودشون رو توضیح میدن بر خلاف نرم افزار های دیگه که حتا میشه به سختی فهمید از چی استفاده میکنن و جایی ثبت نمیکنند..
و این خوبه سادگی در عین امنیت دانستن داشته باشی..((:

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
    • smartnima Website
« پاسخ #8 : 16 اسفند 1400، 03:03 ب‌ظ »
[nimafanniasl@localhost ~]$ flatpak remote-add --user --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo
Warning: Could not update extra metadata for 'flathub': Need more input
[nimafanniasl@localhost ~]$ flatpak remote-add --user --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo
[nimafanniasl@localhost ~]$ flatpak --user install org.mozilla.Thunderbird
Looking for matches…
[nimafanniasl@localhost ~]$ flatpak --user install firefox
Looking for matches…

آفلاین mskf1383

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 407
« پاسخ #9 : 16 اسفند 1400، 04:12 ب‌ظ »
سلام
جالبه همه‌ش یه خطا می‌ده! بقیه‌ی دستورها درست کار می‌کنن؟ منظورم بقیه‌ی برنامه‌های خط فرمانی هست. اگر بقیه هم از این بازی‌ها در می‌آرن حتماً یه باگی توی خود شبیه‌ساز پایانه یا شل هست.

آفلاین ɴɪᴍᴀ

• High Hero Member
  • *
    • smartnima Website
« پاسخ #10 : 16 اسفند 1400، 06:56 ب‌ظ »
سلام
جالبه همه‌ش یه خطا می‌ده! بقیه‌ی دستورها درست کار می‌کنن؟ منظورم بقیه‌ی برنامه‌های خط فرمانی هست. اگر بقیه هم از این بازی‌ها در می‌آرن حتماً یه باگی توی خود شبیه‌ساز پایانه یا شل هست.

بله بقیه دستور ها اوکی هستن.