انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ساخت شارژر لپ تاپ dc-dc با رگولاتور(حل شد)  (دفعات بازدید: 1327 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
پاسخ : ساخت شارژر لپ تاپ dc-dc با رگولاتور(حل شد)
« پاسخ #15 : 23 اسفند 1400، 10:51 ب‌ظ »
ایی راست میگی دمت گرم اگه آموزش ساخت منبع تغذیه سوئیچینگ باشه احتمالا اون قسمت اینکه چیکار کنیم که به اشتباه ولتاژ بالا نره هم آموزش داده :)
اون رگولاتور خودش یه IC سوییچینگ داره که از طریق تنظیم Duty Cycle در فرکانس‌های بالا (مثل ۱۸۰ KHz)، به طور فعال سطح ولتاژ خروجی رو تنظیم می‌کنه. هر مدار سوییچینگ با گرفتن فیدبک از خروجی، هم ولتاژ رو در یک سطح خاص حفظ می‌کنه و هم در زمان اتصال کوتاه، به سرعت خروجی رو می‌بره نزدیک صفر. پس اگه این تاپیک ایجاد شده فرض بر این بوده که به هر علت بخش سوییچینگ دچار مشکل میشه. دیگه چه معنی داره که بخوای دوباره مدارات سوییچینگ رو یاد بگیری؟ می‌خوای یه دونه رگولاتور دیگه بسازی و بذاریش جلوی رگولاتوری که الان داری؟!
الان اینکه یه تجهیزی ساخته‌ن دقیق مخصوص همین هدف (یعنی محافظت در برابر هر مقدار تجاوز که ما تنظیم کنیم، از هر سطح ولتاژی که ما تنظیم می‌کنیم) و اسمش هم هست «ولت‌متر رله‌دار»، کجاش واسه‌ت محل سؤاله؟!
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
« پاسخ #16 : 23 اسفند 1400، 11:09 ب‌ظ »
https://melec.ir/category/switched-mode-power-supply
این صفحه مربوط بهش هست. آموزش‌هاش بد نیستند، بیشترشون رو هم خوندم ولی کار خاصی انجام ندادم.
ممنونم بازم

آقای آرمان اسماعیلی تازه گرفتم چیشد! خیلی ممنون پس فعلا خودم درگیر این چیزا نکنم فک کنم بهتره!
من این سوال برای این پرسیدم چون خیلی جاها این میشنیدم میگفتن که میدونی اگه ماژول خراب بشه ولتاژ زیاد میشه میسوزه و.. ترس افتاد بهم
از یه ور هم یباری به یه رگولاتور دیگه ورودیش با برقی که نوسان زیادی داشت تامین کردم و به شکل عجیبس ولتاژ توی خروجی خیلی زیاد تر از ویزی که تنظیم کردم شد! البته بعد پرسش که گفتم ورودی این دادم و اینا بهم گفت مشکل از ورودیت هست، البته احتمالا باتری و آداپتور dc نوسانی ندارن و مشکل اون موقع از ورودی من بود که ولتاژ خیلی بالا رفت
اممم اگه لپ تاپم سالم می موند راحت استفادم میکردم حالا که گذشت انشاالله واسه چیزای دیگه :) ممنونم ازتون

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #17 : 23 اسفند 1400، 11:10 ب‌ظ »
https://melec.ir/category/switched-mode-power-supply
این صفحه مربوط بهش هست. آموزش‌هاش بد نیستند، بیشترشون رو هم خوندم ولی کار خاصی انجام ندادم.
ممنونم بازم

آقای آرمان اسماعیلی تازه گرفتم چیشد! خیلی ممنون پس فعلا خودم درگیر این چیزا نکنم فک کنم بهتره!
من این سوال برای این پرسیدم چون خیلی جاها این میشنیدم میگفتن که میدونی اگه ماژول خراب بشه ولتاژ زیاد میشه میسوزه و.. ترس افتاد بهم
از یه ور هم یباری به یه رگولاتور دیگه ورودیش با برقی که نوسان زیادی داشت تامین کردم و به شکل عجیبی ولتاژ توی خروجی خیلی زیاد تر از چیزی که تنظیم کردم شد! البته بعد پرسش که گفتم ورودی این دادم و اینا بهم گفت مشکل از ورودیت هست، البته احتمالا باتری و آداپتور dc نوسانی ندارن و مشکل اون موقع از ورودی من بود که ولتاژ خیلی بالا رفت
اممم اگه لپ تاپم سالم می موند راحت استفادم میکردم حالا که گذشت انشاالله واسه چیزای دیگه :) ممنونم ازتون
« آخرین ویرایش: 23 اسفند 1400، 11:13 ب‌ظ توسط ali-n »

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
« پاسخ #18 : 23 اسفند 1400، 11:32 ب‌ظ »
مگه چه بلایی سر لپتاپت اومده؟
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #19 : 24 اسفند 1400، 07:38 ق‌ظ »
فک کنم آخر آه انویدیا منو گرفت :) یکی تو انجمن درمورد مجازی سازی حرف زد منم باز یکم با virt-manager ور رفتم، همیشه وقتی توی بخش opengl انویدیا میزدم استفاده کنه سیستم گیر میکرد(فک کنم نرم افزاریه) گفتم حالا بازم بررسی کنم ببینم میشه یا نه خیلی خوب میشه اگه بتونم توی مجازی ساز گرافیک دومم بدم! خلاصه اینبارم کرش کرد منم سیم برق جدا کردم روشن کردم دیدم دیگه روشن نمیشه، نمیدونم بخاطر قطع شدن یهویی برق اینطور شد یا از همون موقع که کرش کرد خراب شد
به هرحال دیگه روشن نمیشه نه تصویر و اخطاری نه هیچی، فقط وقتی روشن میکنم یک ثانیه فنش روشن میشه دوباره خاموش میشه، و چراغ وای فای که نشانه خاموش بودنش هست روشنه، و با اینکه روشن نمیشه در همین حالت وقتی میزارم بمونه به شدت گرم میشه طوری که انگار دارم باهاش کار های سنگین میکنم
بازش کردم همه چیش چپ راست کردم ولی اینبار فرق میکرد معلومه دیگه یچیزی خرابه.. اگه درست متوجه شده باشم دور بر گرافیک انویدیاش بیشتر از جاهای دیگه داغ میشه..

والا نمیدونم اصلا تعمیر میصرفه یا نه! یو اس بی هاش که مشکل داره بزور استفاده میشد کرد(هم سوکتش هم سخت افزاری داخلش مشکل داشت) درکل هم بالای ده بار باز و بسته شده  نمیدونم والا میصرفه تعمیر بشه یا نه! ولی انقدر که مشکل داره فک کنم بجز صفحه نمایش و رمش کل مادربرد بندازم دور یه نو بخرم به صرفه تره :P
« آخرین ویرایش: 24 اسفند 1400، 07:39 ق‌ظ توسط ali-n »

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #20 : 24 اسفند 1400، 10:39 ق‌ظ »
ط به کسی نگو اینجوری زدی نابودش کردی ، مام نمیگیم زده !

پسر کشتی لپ تاپو که ! 😂
آرچ و گنوم!

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #21 : 24 اسفند 1400، 12:36 ب‌ظ »
فک کنم آخر آه انویدیا منو گرفت :) یکی تو انجمن درمورد مجازی سازی حرف زد منم باز یکم با virt-manager ور رفتم، همیشه وقتی توی بخش opengl انویدیا میزدم استفاده کنه سیستم گیر میکرد(فک کنم نرم افزاریه) گفتم حالا بازم بررسی کنم ببینم میشه یا نه خیلی خوب میشه اگه بتونم توی مجازی ساز گرافیک دومم بدم! خلاصه اینبارم کرش کرد منم سیم برق جدا کردم روشن کردم دیدم دیگه روشن نمیشه، نمیدونم بخاطر قطع شدن یهویی برق اینطور شد یا از همون موقع که کرش کرد خراب شد
به هرحال دیگه روشن نمیشه نه تصویر و اخطاری نه هیچی، فقط وقتی روشن میکنم یک ثانیه فنش روشن میشه دوباره خاموش میشه، و چراغ وای فای که نشانه خاموش بودنش هست روشنه، و با اینکه روشن نمیشه در همین حالت وقتی میزارم بمونه به شدت گرم میشه طوری که انگار دارم باهاش کار های سنگین میکنم
بازش کردم همه چیش چپ راست کردم ولی اینبار فرق میکرد معلومه دیگه یچیزی خرابه.. اگه درست متوجه شده باشم دور بر گرافیک انویدیاش بیشتر از جاهای دیگه داغ میشه..

والا نمیدونم اصلا تعمیر میصرفه یا نه! یو اس بی هاش که مشکل داره بزور استفاده میشد کرد(هم سوکتش هم سخت افزاری داخلش مشکل داشت) درکل هم بالای ده بار باز و بسته شده  نمیدونم والا میصرفه تعمیر بشه یا نه! ولی انقدر که مشکل داره فک کنم بجز صفحه نمایش و رمش کل مادربرد بندازم دور یه نو بخرم به صرفه تره :P
خرجی انداختی دست خودت !
فکر کنم قضیه ناموسی بوده راستشو نمیگی 😂😉

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #22 : 24 اسفند 1400، 03:26 ب‌ظ »
من که سیستمم به کرش شدن معروفه که بخاطر انویدیاشه.
از برق هم بیست دفعه کشیدم هیچیش نشده.
شاید مشکل از جای دیگست.
البته یک بار پاورش مشکل پیدا کرده بود بعد بخاطر همون مادربورد بایوسش پرید دیگه بالا نیومد.
آخرش هم خازن های پاور ترکید و پاور رو عوض کردم.
مادربورد هم دادم درست کردن.

لپ تاپت چند ساله که داریش؟ اگر قدیمیه بنظرم دندون لقه بکنش بره.
هیچی سیستم نو نمیشه.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #23 : 24 اسفند 1400، 06:29 ب‌ظ »
نمیدونمو والا کلا معیوب شده، الان که دقت میکنم حدودا همه چیش داغ میشه وقتی روشن میشه، به هرحال کامپیوتر هم نیست که گرافیکش در بیارم با یه دست انداختن..! یکم قدیمی فک کنم بالای ۱۰ سالی بشه داره استفاده میشه ولی بجز بازیا جدید جوابم میداد ویدیو هم در حد کم ادیت میکردم خوب بود به هرحال خیلی دیگه کهنه شده هم از سن هم تعمیرات(وی مونده با جیب خالی، چیکار کنه)
ویرایش: یه سری قطعات کامپیوتر دارم مثل گرافیک که قدرت خوبی داره(که گرون ترین چیز تو pc) ولی حالا فاز نرم افزار آزادم گل کرده بخاطر قابلیت های me و psp توی معماری x86 دلم نمیاد بخرم/::: یه احساس خرید دستگاه شنودی بم دست میدن/:
« آخرین ویرایش: 24 اسفند 1400، 06:33 ب‌ظ توسط ali-n »

آفلاین BiG

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1609
  • Windows 7 - Windows xp - Windows 11
« پاسخ #24 : 24 اسفند 1400، 06:46 ب‌ظ »
نمیدونمو والا کلا معیوب شده، الان که دقت میکنم حدودا همه چیش داغ میشه وقتی روشن میشه، به هرحال کامپیوتر هم نیست که گرافیکش در بیارم با یه دست انداختن..! یکم قدیمی فک کنم بالای ۱۰ سالی بشه داره استفاده میشه ولی بجز بازیا جدید جوابم میداد ویدیو هم در حد کم ادیت میکردم خوب بود به هرحال خیلی دیگه کهنه شده هم از سن هم تعمیرات(وی مونده با جیب خالی، چیکار کنه)
ویرایش: یه سری قطعات کامپیوتر دارم مثل گرافیک که قدرت خوبی داره(که گرون ترین چیز تو pc) ولی حالا فاز نرم افزار آزادم گل کرده بخاطر قابلیت های me و psp توی معماری x86 دلم نمیاد بخرم/::: یه احساس خرید دستگاه شنودی بم دست میدن/:
بابا دیگه همین مونده بود که به سخت افزارتم شک کنی!
می خوای کلا از کامپیوتر استفاده نکن روش بهتریه  ;D
اگر به سیستم های جدید شک داری می تونی سیستم استوک بخری که البته خودم تکنولوژی های جدید رو پیشنهاد میدم.
خوش باش و صفا کن. بچسب به زندگی خودتم اذیت نکن سر این چیزا.
خداحافظ لینوکس!

آفلاین mamadism

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 712
    • راه های ارتباطی
« پاسخ #25 : 24 اسفند 1400، 07:42 ب‌ظ »
تو فکر اون دیگ نباش چاره ای نداریم ! فعلا همینارو داریم
فقط طبق تجربه چیز نو یه چیز دیگست

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #26 : 24 اسفند 1400، 09:06 ب‌ظ »
لپ‌تاپ‌هایی با پردازنده‌هایی که از معماری arm استفاده می‌کنند، موجود هستند. لپ‌تاپ‌های pine64 رو بررسی کنید.
psp از حدود 2013 به پردازنده‌های amd اضافه شده. intel me هم از حدود 2007 توی پردازنده‌های intel وجود داره.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #27 : 24 اسفند 1400، 10:29 ب‌ظ »
بابا دیگه همین مونده بود که به سخت افزارتم شک کنی!
می خوای کلا از کامپیوتر استفاده نکن روش بهتریه  ;D
اگر به سیستم های جدید شک داری می تونی سیستم استوک بخری که البته خودم تکنولوژی های جدید رو پیشنهاد میدم.
خوش باش و صفا کن. بچسب به زندگی خودتم اذیت نکن سر این چیزا.
درسته نمیدونم چی بگم ;D

نقل‌قول
تو فکر اون دیگ نباش چاره ای نداریم ! فعلا همینارو داریم
فقط طبق تجربه چیز نو یه چیز دیگست
اره یکم انگار نمیشه! هرچی چپ راست کردم دیدم  جدا از نرم افزار اکثر این برد ها پردازنده و گرافیک خوبی هم ندارن(از گوشی ارزون قیمتمم ضعیف تر) اگه این گوشیا که خیلی قدرت بالایی دارن برد میساختن خیلی  خوب بو اخه تو اندروید حیفه با سخت افزار قوی فقط بری مرورگر و پیام رسان :)

لپ‌تاپ‌هایی با پردازنده‌هایی که از معماری arm استفاده می‌کنند، موجود هستند. لپ‌تاپ‌های pine64 رو بررسی کنید.
psp از حدود 2013 به پردازنده‌های amd اضافه شده. intel me هم از حدود 2007 توی پردازنده‌های intel وجود داره.
پس amd باز یکم بهتره ولی بازم خیلی محدود میشه/: اینتل اگه بخوام احتمالا باید برم پی سوکت ۷۷۵!
لپ تاپ های pine64 دیدم قدرتش حدود rockpro64 ولی متاسفانه تو ایران نیست به کنار تو فروشگاه های خارجی هم اکثرا دست دو هست فکر میکنم خودشون کم توزیع میکنن برا همین کمه..
« آخرین ویرایش: 24 اسفند 1400، 10:31 ب‌ظ توسط ali-n »

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #28 : 25 اسفند 1400، 12:32 ق‌ظ »
چندین شرکت دیگه هم هستند که لپ تاپ با پردازنده arm تولید کنند ولی فکر نکنم اون لپ‌تاپ‌ها به ایران وارد بشن.
میدونید که زکات علم نشر آن است