انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: Qtile  (دفعات بازدید: 414 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 607
Qtile
« : 07 اردیبهشت 1401، 12:11 ق‌ظ »
همونجور که احتمالا میدونید من از Qtile در کنار پلاسما استفاده میکنم، در حال حاضر مشکلی که باهاش دارم اینه که برای اتصال به اینترنت باید ترمینال رو باز کنم و دستور nmtui رو بزنم و هربار رمز وای فای رو وارد کنم تا بتونم به اینترنت وصل بشم. نکته اینجاست که اگه قبلش با پلاسما به وای فای وصل شده باشم و وارد Qtile بشم باید دوباره با ترمینال وصل بشم اما برای بلوتوث اینجوری نیست و خودش وصل میشه.

چون به یه app launcher هم نیاز داشتم که ساده تر بتونم برنامه هام رو باز کنم و اشتباهی رخ نده، ULauncher رو نصب کردم و دیدم کلی افزونه هم داره، افزونه بلوتوث به درستی کار میکنه اما دوتا افزونه که برای اینترنت نصب کردم کار نمیکنن.

نیاز دارم یه یه برنامه دارم تا بتونم راحت تر از اینترنت و بلوتوث استفاده کنم، لطفا پیشنهاد بدید.

من Qtile رو خیلی دوست دارم و کلی وقت صرف تنظیم کردنش کردم، اگر کسی دوست داره میتونم اینجا نصب و تنظیم کردنش رو توضیح بدم.
« آخرین ویرایش: 07 اردیبهشت 1401، 12:14 ق‌ظ توسط EnriqueTTE »
I am Enriquette

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
پاسخ : Qtile
« پاسخ #1 : 07 اردیبهشت 1401، 12:36 ب‌ظ »
درود بر تو ، نکته منحصر به فردش چیه این مدیر پنجره ؟
آرچ و گنوم!

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 07 اردیبهشت 1401، 06:42 ب‌ظ »
درود بر تو ، نکته منحصر به فردش چیه این مدیر پنجره ؟
خب من کلا دوست داشتم یه مدیر پنجره نصب کنم اما وقتی با Qtile آشنا شدم و دیدم با پایتون نوشته شده رفتم سراغش. بقیه با haskell, lua و... نوشته شدن. بعضی وقتا فضولیم گل میکنه میرم سورس رو میخونم فلان قسمت چکاری میکنه با پایتون راحت ترم، هم ساده‌است هم خودم پایتون بلدم.
I am Enriquette

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #3 : 08 اردیبهشت 1401، 04:17 ب‌ظ »
اگه اتصال خودکار رو توی تنظبمات شبکه، برای اون نقطه اتصال فعال کنید، network manager باید خودکار بهش وصل وصل بشه. فکر نکنم به چیز خاصی نیاز داشته باشید. از تنظیمات شبکه که توی kde هست باید بتونید اینکار رو انجام بدید. از همون nmtui هم فکر کنم بشه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 09 اردیبهشت 1401، 12:21 ب‌ظ »
اگه اتصال خودکار رو توی تنظبمات شبکه، برای اون نقطه اتصال فعال کنید، network manager باید خودکار بهش وصل وصل بشه. فکر نکنم به چیز خاصی نیاز داشته باشید. از تنظیمات شبکه که توی kde هست باید بتونید اینکار رو انجام بدید. از همون nmtui هم فکر کنم بشه.
توی kde خودش وصل میشه، توی nmtui قسمت Edit Connection گزینه اتصال خودکار رو قبلا فعال کردم، رمز رو هم که بهش میدم و تنظیمات رو ذخیره میکنم دوباره که وارد میشم رمز رو نداره.
یبار درباره همین موضوع توی اینترنت گشتم و چیزی که فهمیدم اینه که گنوم، kde و... رمز عبور رو داخل یه فایل مینویسن و بعدا ازش استفاده میکنن اما مدیر پنجره اینکارو نمیتونه انجام بده.
فکر کنم یکی توی یه انجمنی گفته بود از ابزارهای گنوم یا kde استفاده کرده تا بتونه این قابلیت ذخیره رمز رو داشته باشه اما براش کار نکرده.
I am Enriquette

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 11 اردیبهشت 1401، 09:03 ب‌ظ »
مثل اینکه راه حلی نیست  :)
I am Enriquette