انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: راهنمای خرید اس اس دی ساتا بنظرتون چه نوع برندی و مدلی باشه  (دفعات بازدید: 558 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین darksouls

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
سلام به همگی میخواستم راهنمای بفرمایین چه مدل اس اس دی با کابال ساتا بخرم و ایا برند و مدل تاثیری داره برای اجرا بهتر  لینوکس داره

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
سلام، فکر نکنم برند گنو لینوکس رو بهتر اجرا کنه :)! بهتره برای سرعت بیشتر سرعت ssd ببینی که قطعا توی مشخصات هست و هم میتونی احتمالا مردمی که برای اون اس‌اس‌دی نظر دادن رو ببینی که چه سرعتی داشتند، برای عمر اس‌اس‌دی هم بیشتر تا خواندن مهم باشه نوشتن روش مهمه یعنی عمر اس‌اس‌دی رو با میانگین نوشتن اطلاعات روش حساب میکنن مثلا ۱۰۰ ترابایت، حالا باید ببینی این مقدار توسط سازنده اس‌اس‌دی چقدره؟ و برند هم مهمه شاید یه اس‌اس‌دی برعکس چیزی که گفته عمر خوبی نداشته باشه ولی بنظر من خیلی حساس نشو که حتما حتما بری بهترین برند بخری و دست خودت رو از تمام انتخابای دیگه ببندی.. ;)

آفلاین darksouls

• Full Member
  • *
ممنون از راهنمایتون

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1581
سلام به همگی میخواستم راهنمای بفرمایین چه مدل اس اس دی با کابال ساتا بخرم و ایا برند و مدل تاثیری داره برای اجرا بهتر  لینوکس داره
سامسونگ ها عالی هستن
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین ubuntuiir

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 63
برای ssd معمولاً سامسونگ رو پیشنهاد میدن که جنس مطمئنی باشه. اگه سیستمت ساپورت میکنه از نوع m2 بگیر، اگر نه ساتا. سراغ مدلهای قدیمی نرو. توی مدلهای جدید کیفیتهای متفاوت هست برای بودجه های متفاوت. اگه محدودیت بودجه نداری کلاس pro بخر، اگه محدودیت داری EVO و اگه خیلی محدودیت داری QVO بخر. اینها در سرعت تفاوت ندارن (مگر اینکه اسلاتشون فرق کنه، مثلاً m2 سرعتش ۵ برابر ساتا هست) تفاوتشون در میزان عمر ssd هست. دسته دوم هم نگیر ریسکش خیلی بالاست.
« آخرین ویرایش: 11 اردیبهشت 1401، 04:50 ب‌ظ توسط ubuntuiir »

آفلاین darksouls

• Full Member
  • *
سلام متاسفانه جوابتون ندیده بوده ام که سامسونگ بخرم و adata رو خرید مدل ابیشو گرفتم نسخه متوسط میشه سبز داره اونا پایینتره هستن
https://www.digikala.com/product/dkp-2177956/%D8%A7%D8%B3-%D8%A7%D8%B3-%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AA%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%84-%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%DB%8C%D8%AA%D8%A7-%D9%85%D8%AF%D9%84-su750-%D8%B8%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%AA-512-%DA%AF%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AA/

آفلاین darksouls

• Full Member
  • *
من از لبتاپ استفاده می کنم و میخواهم دی وی دی رامش دربیارم وهارد قدیمی لپتاپ رو به کابل ساتا دی وی دی راموصل کنم و اس اس دی رو به کابل ساتا هارد وصل کنم بنظرتون این روش خوبه یا اینکارونکنم هارد  قدیمی اکسترنال کنم استفاده کنم بعد چگونه میتونم لینوکسم انتقال بدهم به اس اس دی ممنون میشم راهنمای کنید

آفلاین bed123derkelo

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 658
باسلام
نقل‌قول
من از لبتاپ استفاده می کنم و میخواهم دی وی دی رامش دربیارم وهارد قدیمی لپتاپ رو به کابل ساتا دی وی دی راموصل کنم
برای این کار باید مبدل کدی بگیری هارد رو داخلش قرار بدی بزاری جای dvd-rom
سرعت هارد هم پایین میاد برای کپی و ...

آفلاین darksouls

• Full Member
  • *
خب دیگه باید اس اس دی  رو باید نصب کنم اونجوری هاردم باید ایکسترنالکنم میتونم یو اس بی ۳ذکنم  خوب کدوم راه بهتر اس اس دی اومده

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
بنظرم اگه میخوای توی لپ تا باشه dvd rom در بیار من اینکارو کردم و چون هارد سرعت بالایی نداره گذاشتمش جای dvd rom و اس اس دی هم گذاشتم در جای اصلی و سرعت هم هارد هم اس اس دی کاملا مطلوب بود، فقط همینطور که گفتن مبدل نیازه که قیمت زیادی نداره توی دیجیکالا هم موجود هست
پ‌ن: به اندازه مبدل ها دقت کن و نظرات هم بخون من با اینکه دقت کردم اندازه رو یکی گرفتم که خیلی به سختی جا گرفت در لپ تاپ و ضخامت زیادی داشت

آفلاین darksouls

• Full Member
  • *
اره  من اس اس دی از دیجی کالا سفارش دادم ولی مبدل  سفارش ندادم بخاطر انداره اش دقیقا ممنون از راهنمایتوپن سیستم عاملتون با چی انتقال دادین با چه برنامه ای

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
بله همینطوره(:، من راستش با rsync اطلاعات سیستم عامل انتقال دادم به ssd  با چندتا دادن آپشن و بعدش باید فایل/etc/fstab رو ویرایش کنی و مشخصات ssd  که خریدی قرار بدی درش  و یکبار گراب اپدیت کنی و تمام برو حالت ببر
rsync هم میشه گفت یه برنامه برای کپی کردن فایل به صورت پیشرفته هست(دسترسی ها و.. فایل حفظ میکنه موقع انتقال دادن) آموزشش هم تو اینترنت زیاده به فارسی ، اگه سوالی داشتی یکم بگرد پیدا نکردی یه موضوع جدید ایجاد کن