انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اس اس دی خریدم بهترین روش برای انتقال سیستم عامل به اس اس دی چیه  (دفعات بازدید: 567 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین darksouls

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
سلام ممنون میشم راهنمای کنین توزیع که استفاده می کنم opensuse  با میزکار  kde plasma

آفلاین M!lad

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1757
FSArchiver رو یک نگاهی بندازید.

..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
با یه توزیع لایو بالا بیا و اطلاعات هارد قدیمی رو dd کن توی هارد جدید.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19682
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
دی‌دی برای این کار خیلی جالب نیست. هم خیلی طول می‌کشه و هم اگه فضاهای ذخیره‌سازی هم‌اندازه نباشن یا مقصد حتا یک بیت کوچیک‌تر از مبدأ باشه، داده‌ّا خراب می‌شن. همون fsarchiver بهترین راهکاره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
    • syncrex.me
دی‌دی برای این کار خیلی جالب نیست. هم خیلی طول می‌کشه و هم اگه فضاهای ذخیره‌سازی هم‌اندازه نباشن یا مقصد حتا یک بیت کوچیک‌تر از مبدأ باشه، داده‌ّا خراب می‌شن. همون fsarchiver بهترین راهکاره.
قبلا تست کردم ، داده ها سالم میمونن ،
مثلا هارد قدیمی ۱۶۰ گیگه و هارد جدید ۱۲۰ ، اطلاعات داخل هارد قدیمی ۹۰ گیگ ، وقتی dd میکنید از ۱۲۰ گیگ که رد میشه خطای نبودن فضا رو میده ، ولی هیچ مشکلی برای داده ها پیش نمیاد ، چندبار این کار و انجام دادم .

آفلاین M!lad

• *
  • ارسال: 1757
صرفا به این خاطر که خوش شانس بودید. یا اینکه متوجه وجود ایراد نشدید. یا اینکه یک پارتیشن کوچک‌تر رو انتقال دادید.
چون تمام داده‌هایی که در قسمت‌های بعد از ۱۲۰ گیگ ابتدایی هارد منبع نوشته شده باشه رو از دست خواهید داد. همینطور فایل‌سیستم هم نیاز به تعمیر خواهد داشت. مگر پارتیشن منبع و مقصد دقیقا همسان باشند.
..I feel no fault for the fault I feel..

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
    • syncrex.me
متوجه هستم ، به دلیل پخش شدگی و پشت سر هم نبودن فایل ها روی هادر میگید ، ولی من همیشه حدسم این بوده (بدون مطالعه و فقط تصور شخصی) که dd فضاهای خالی رو نادیده میگیره و فقط داده ها رو کپی میکنه ، بهرحال چندباری باهاش سیستم عامل کلون کردم و مشکلی نداشت ، اما اگر راه مطمئن تری هست که چه بهتر .

آفلاین Dragon-

• *
  • ارسال: 5125
ولی من همیشه حدسم این بوده (بدون مطالعه و فقط تصور شخصی) که dd فضاهای خالی رو نادیده میگیره و فقط داده ها رو کپی میکنه
اینطور نیست. بیت به بیت کپی می‌کنه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
دی‌دی tape archiver است. یعنی بیت به بیت کپی می‌کنه و هیچ ایده‌ای از معنیش نداره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین EnriqueTTE

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 607
دی‌دی tape archiver است. یعنی بیت به بیت کپی می‌کنه و هیچ ایده‌ای از معنیش نداره.
پس چطوری باهاش میشه فلش رو بوتیبل کرد؟
اگه بیت به بیت کپی میکنه پس اگه حالت عادی فایل iso رو استخراج کنیم توی فلش باید بوت بشه دیگه؟؟
I am Enriquette

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
نکته تو همون استخراجه. بارکنندهٔ راه‌انداز، فقط می‌تونه دیسک‌ها رو بخونه و isoها، تصویر دیسک هستن. اگه عیناً روی فلش گذاشته بشن، نمی‌تونه فرقش رو با دیسک واقعی تشخیص بده. وقتی استخراج می‌کنی، قالب نوشته شدن پرونده‌ها روی دیسک رو تغییر می‌دی.

آفلاین Dragon-

• *
  • ارسال: 5125
اگه بیت به بیت کپی میکنه پس اگه حالت عادی فایل iso رو استخراج کنیم توی فلش باید بوت بشه دیگه؟؟
نه دقیقا. با توجه به اینکه قراره توی حالت uefi بوت بشه یا legacy یا هر دو، باید بوتلودر رو هم درست تنظیم کرد.
میدونید که زکات علم نشر آن است