انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: حفظ تغییرات در یو‌اس‌بی زنده  (دفعات بازدید: 334 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین افشین

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 318
    • لیبره‌آفیسِ فارسی
حفظ تغییرات در یو‌اس‌بی زنده
« : 28 اردیبهشت 1401، 11:58 ق‌ظ »
سلام.

من با استفاده از برنامهٔ خود اوبونتو یک USB زنده یا لایو ساخته‌ام و سیستم را با آن بوت می‌کنم. وقتی اوبونتو با این USB بالا آمد، مثلاً عکس پس‌زمینه را عوض می‌کنم یا تغییراتی در تنظیمات لیبره‌آفیس می‌دهم و... .
حالا اگر بخواهم این تغییراتی که در تنظیمات اوبونتو و لیبره‌آفیس دادم در این USB باقی بمانند و دفعهٔ بعد که سیستم را بوت کردم، مجبور نباشم این دو کار را از اول انجام بدهم، باید چه کار کنم؟

متشکرم.

آفلاین S Y N C R E X

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 807
  • The Control Is The Power
    • syncrex.me
پاسخ : حفظ تغییرات در یو‌اس‌بی زنده
« پاسخ #1 : 28 اردیبهشت 1401، 12:37 ب‌ظ »
Knoppix یه توزیع زنده هست که (قبلا اینطوری بود الان نمیدونم) میتونید تغییرات رو توی به فایل ذخیره کنید و توی بوت شدن بعدی اون فایل رو میخونه ،
همچنین میتونید به جای استفاده به صورت Live اوبونتو رو روی فلشتون نصب کنید و مثل یه سیستم عامل که از روی هارد بوت میشه اون رو از روی فلش بوت کنید هربار (فلش پرسرعت فقط ارزش این کار رو داره) ، ممکن هم هست که اون برنامه ای که Knoppix برای ذخیره تغییرات و بازیابیشون استفاده میکنه قابل نصب و استفاده روی بقیه توزیع ها باشه .

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19702
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : حفظ تغییرات در یو‌اس‌بی زنده
« پاسخ #2 : 28 اردیبهشت 1401، 02:27 ب‌ظ »
با اون نمی‌شه. چون اون حالت، یه تصویر sqaushfs فقط خوندنی از اوبونتو تو خودش داره که اون رو بالا می‌آره. برای کاری که می‌خوای دو تا راه داری:
۱. اوبونتو رو مثل حالت عادی نصب روی هارد رایانه، روی فلش نصب کنی.
۲. با چیزی مثل ونتوی، دیسک دايمی بسازی روی فلش: https://wiki.ubuntu.ir/wiki/Ventoy#.D8.B3.D8.A7.D8.AE.D8.AA_.D8.AF.DB.8C.D8.B3.DA.A9_.D8.AF.D8.A7.DB.8C.D9.85.DB.8C
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن