انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نشان ندادن (نشناختن) هارد ها میتونه باعث آسیب به هارد ها بشه  (دفعات بازدید: 768 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Faramarz

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
دوستان درود

من تازه واردم به دنیای لینوکس.
بیشتر جستوجو میکنم مشکلاتم رو ولی اینو نمیدونستم چی سرچ کنم،‌ چیزهای مختلفی سرچ کردم، ولی به نتیجه ای نرسیدم.

من برنامه نویس php هستم، با ویندوز و ومپ کار میکردم/میکنم.
زمانی که میخواستم ابونتو نصب کنم برای حفظ محیط کار قبلی و پروژه هام یه هارد جداگانه گرفتم و هارد اصلی ( که ویندوز با پروژه هام روش هستن) رو از لپ تاپ خارج کردم و ابونتو دسکتاپ (آخرین ورژن) نصب کردم.
الان هاردی که روش ویندوز هست توی ابونتو نمایش داده نمیشه و برعکس ( هارد که روش ابونتو هست توی ویندوز نمایش داده نمیشه). نه مشکلی با این دارم و نه با تغییر دادن بوت هر دفعه. ( اتفاقا نسبتا خوب هم شده، این دو کاملا از هم جدا (ایزوله) هستند)

سوالم اینه که آیا این نشان ندادن (نشناختن) هارد ها میتونه باعث آسیب به هارد ها بشه؟

پیشاپیش سپاس

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
درود بر تو

منظورت از نشون داده نمی‌شه چیه؟ برنامهٔ Disks رو اجرا کن و ببین چی نشون می‌ده؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
فکر کنم پارتیشن‌ها و فایل‌سیستم‌ها توی مدیرفایل (file manager) نمایش داده نمیشن. وگرنه هارد و همینطور پارتیشن‌های اون باید توسط کرنل شناسایی شده باشه.

یه شبیه‌ساز ترمینال باز کنید. توی اوبونتو و خیلی از توزیع‌ها، ctrl + alt + t یه میانبر برای باز کردن شبیه‌ساز ترمینال هست. می‌تونید هم منوی برنامه‌ها رو باز کنید و اونجا دنبال برنامه شبیه‌ساز ترمینال بگردید.
بعد از اینکه ترمینال رو باز کردید، این دستکر رو اونجا بنویسید و کلید enter رو فشار بدید.
lsblkدستور بالا فقط یه سری اطلاعات در مورد دیسک‌ها و پارتیشن‌های اونها نمایش میده. کار خاصی انجام نمیده.

موقع فرستادن خروجی دستورات و اینجور چیز‌ها توی انجمن، از تگ کد استفاده کنید‌ تا متن مورد نظر درست نمایش داده بشه. برای اینکار، موقع نوشتن، از بین دکمه‌های بالا اونی که علامت # داره رو بزنید تا یه تگ کد داخل نوشته شما قرار بگیره. متن مورد نظر رو بین این تگ بنویسید.
از قابلیت پیش‌نمایش استفاده کنید تا ببینید ارسال شما تقریبا چجوری قراره برای بقیه نمایش داده بشه.
برای کپی متن توی ترمینال، از ctrl + shift + v استفاده کنید. برای کپی متن از ترمینال، اول متن رو انتخاب کنید و بعد ctrl + shift + c رو بزنید.
« آخرین ویرایش: 18 اردیبهشت 1401، 03:04 ب‌ظ توسط Dragon- »
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
مدت هاست این بخش :
نقل‌قول
برای کپی متن توی ترمینال، از ctrl + shift + v استفاده کنید. برای کپی متن از ترمینال، اول متن رو انتخاب کنید و بعد ctrl + shift + c رو بزنید.
رو کپی و پیست میکنید ، خودتون بخونید مشکلشو متوجه میشید ، گفتم کلیپ بوردتون رو تصحیح کنید تازکار ها گیج نشن 😅
آرچ و گنوم!

آفلاین Dragon-

• *
من مشکلی ندیدم. کجاش مشکل داره؟

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
اول گفتین ctrl + shift + v برای کپی کردن ، که اشتباهه و برای paste کردن هست در ترمینال ، ولی دفعه دوم درست گفتید
« آخرین ویرایش: 18 اردیبهشت 1401، 02:57 ب‌ظ توسط ㅤsudoㅤ »
آرچ و گنوم!

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
اها گرفتم ، فرقش در ( از ) و ( توی ) هست ! ولی خب درکش گیج کنندش چون هر دوبار از ( کپی ) استفاده کردید ، برای اولی پیست بزارید بهتر نیس ؟ بازم خودتون میدونید ، شاید من هوشم پایینه که گیج شدم
آرچ و گنوم!

آفلاین Dragon-

• *
قسمتی از اون رو پر رنگ کردم تا توجه روی اونها بیشتر بشه.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
اینم میشه : )
آرچ و گنوم!