انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: جایگزین برای جک 3.5 میلیمتری یا همون aux  (دفعات بازدید: 799 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
سلام داشتم مقاله ای میخوندم از کابل type c و غیره، که میگفت میشه باهاش هم زمان گوشی شارژ شه هم آهنگ گوش داد و گوشی ها به مرور اقدام به  حذف aux در گوشی میکنند چون کمی بزرگ هست و بخاطرش مجبورن گوشی کمی بزرگتر بسازن،  و یکسری چیزها درمورد اینکه این جک ۳.۵ میلیمتری آنالوگ(دقیق نمیدونم فرق آنالوگ و دیجیتال چقدره) هست و کیفیت صداش خیلی خوب نیست و ممکن نویز داشته باشه رو گفته بود، یعنی ادعا شده که با کابل تایپ سی کیفیت صدای بهتری میگیریم؟! من خودم بنظرم aux خیلی چیز خوبیه و قابل فهم تره و به سادگی میشه ساختار یک هندزفری درک کردن، نظر شما در این مورد چیه؟ این ادعا ها درسته و بهتره با تکنولوژی گام برداشت و سوکت دوست داشتنی aux کنار گذاشت یا که نه aux هنوز هم برتری داره؟! ???

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
پاسخ : جایگزین برای جک 3.5 میلیمتری یا همون aux
« پاسخ #1 : 03 تیر 1401، 02:50 ب‌ظ »
کم کم یا یک کاسه می کننده همه چی رو یا حذف و بیسیم
دوست داشتنی که از نظر من نیست خوبیش اینه که چپ و راست نداره  :D
مثلا اچ دی ام آی
که داره جایگزین av میشه
در کل هم در ظاهر ساده سازیه هم پیشرفت
چند تا فیش میشه یکی
بزرگ میشه کوچیک
ولی ساختار پیشرفت می کنه

به نظرت هر سیم اترنت یا فیش تصویر کامپیوترت یک فیش داشت قابل فهم تر نبود ؟  :D
یا دوشاخه از میکرو یو اس بی ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #2 : 03 تیر 1401، 10:42 ب‌ظ »
اره اینم هست((: ولی‌ خب پس باید یکم غیر قابل فهم تر شدن قبول کرد مثل type c و usb2 که uab2 فقط۴ سیم داره دوتا مثبت منفی برای شارژ و دوتام مثبت ومنفی برای اطلاعات که کاملا قابل فهمه ولی الان انقد توی type c  زیاد شده سیماش بدون آموزش فک نکنم بشه فهمید چی هستن :)

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #3 : 04 تیر 1401، 09:18 ق‌ظ »
شما مادرزاد میدونستی چهارتا سیم میکرو یو اس بی یا یو اس بی برا چیه ؟
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 04 تیر 1401، 08:35 ب‌ظ »
نه ولی قطعا راحت تره که بدونی دوتاش مثبت منفی برقه و دوتاش مثبت و منفی اطلاعات، ولی تایپ سی خیلی خیلی بیشتر سیم داره، هرچند بنظر منطقیه و قطعا برای عملکرد بهتره، و احتمالا با کمی تحقیق میشه فهمید چرا انقدر زیاد داره؟!

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1581
« پاسخ #5 : 05 تیر 1401، 02:29 ب‌ظ »
سلام داشتم مقاله ای میخوندم از کابل type c و غیره، که میگفت میشه باهاش هم زمان گوشی شارژ شه هم آهنگ گوش داد و گوشی ها به مرور اقدام به  حذف aux در گوشی میکنند چون کمی بزرگ هست و بخاطرش مجبورن گوشی کمی بزرگتر بسازن،  و یکسری چیزها درمورد اینکه این جک ۳.۵ میلیمتری آنالوگ(دقیق نمیدونم فرق آنالوگ و دیجیتال چقدره) هست و کیفیت صداش خیلی خوب نیست و ممکن نویز داشته باشه رو گفته بود، یعنی ادعا شده که با کابل تایپ سی کیفیت صدای بهتری میگیریم؟! من خودم بنظرم aux خیلی چیز خوبیه و قابل فهم تره و به سادگی میشه ساختار یک هندزفری درک کردن، نظر شما در این مورد چیه؟ این ادعا ها درسته و بهتره با تکنولوژی گام برداشت و سوکت دوست داشتنی aux کنار گذاشت یا که نه aux هنوز هم برتری داره؟! ???
تایپ سی کابل فوق العاده هست مخصوصا اگر تاندربولت باشه
« آخرین ویرایش: 05 تیر 1401، 04:32 ب‌ظ توسط artin h »
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 05 تیر 1401، 02:43 ب‌ظ »
جان ؟
تیپ سی فوق العاده است مخصوصاً ؟
« آخرین ویرایش: 05 تیر 1401، 04:54 ب‌ظ توسط Mehr32 »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #7 : 05 تیر 1401، 04:11 ب‌ظ »
قابل فهم‌بودن و سادگی برای درک‌کردن کاربردش در یادگیریه، نه در استفاده.

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1581
« پاسخ #8 : 05 تیر 1401، 04:34 ب‌ظ »
جان ؟
نقل‌قول
تایپ سی کابل فوق العاده هست مخصوصا اگر تایپ سی باشه
اصلاح شد
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 05 تیر 1401، 07:32 ب‌ظ »
قابل فهم‌بودن و سادگی برای درک‌کردن کاربردش در یادگیریه، نه در استفاده.
دقیق بود

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
« پاسخ #10 : 06 تیر 1401، 11:18 ق‌ظ »
من چون مدار آمپلی فایر طراحی می کنم خیلی راجع به صدای روی یو اس بی تایپ سی تحقیق کردم که چه جوریه داستانش به این نتیجه رسیدم:
درسته سیگنال صدا توسط پروتکل I2S ساخته می شه و یک سیگنال دیجیتال هست قبلا در پخش کننده آی سی وجود داشت که این سیگنال تولید شده رو می گرفت و به آنالوگ تبدیل می کرد و سیگنال آنالوگ تولید شده توسط آی سی، به پورت سه و نیم میلی متری منتقل می شد. یک پورت استاندارد برای انتقال صدا به تبدیل دیجیتال به آنالوگ دک DAC هم می گن بیشتر شرکت های تولید گوشی از دک داخل سی پی یو استفاده می کردن که هزینه اشون کمتر بشه اما این دک های داخل سی پی یو خیلی خوب نبودن یعنی مثلا دقت بیت پایین تری نسبت آی سی های اختصاصی دارن اما برای کاهش هزینه از این آی سی های مخصوص استفاده نمی شد چرا که به مرور دک سی پی یو ها هم در حال بهبود بود اما نه به اندازه کافی هنوز
حالا با صدای تایپ سی معروف این تبدیل به تولید کننده واگذار شده و چون از تعداد بیت های بیشتری پشتیبانی می کنه صدای بهتری هم داره در نهایت هنوز همون استاندارد پورت سه و نیم میلیمتری هستش فقط ظاهرش دیگه نیست و وظیفه تبدیل سیگنال از تولید کننده دستگاه پخش (مثل گوشی) به تولید کننده اسپیکر واگذار شده
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
« پاسخ #11 : 06 تیر 1401، 11:28 ق‌ظ »
اره اینم هست((: ولی‌ خب پس باید یکم غیر قابل فهم تر شدن قبول کرد مثل type c و usb2 که uab2 فقط۴ سیم داره دوتا مثبت منفی برای شارژ و دوتام مثبت ومنفی برای اطلاعات که کاملا قابل فهمه ولی الان انقد توی type c  زیاد شده سیماش بدون آموزش فک نکنم بشه فهمید چی هستن :)

قرمز و مشکی برای برقش هست قرمز + و مشکی -
بنفش همون یو اس بی 2 که قبلا بود
سبز و آبی پهنای باند اضافه که باعث شده سرعت انتقال دیتا بشتر بشه
کرمی برای انتقال آدرس هستش به این صورت که آدرس از طریق رنگ کرمی ارسال می شه و از سبز و آبی دیتا بر میگرده توی یو س ابی 2 این دو از یک مسیر استفاده می شد برای همین هم کند تر بود.
نارنجی برای مشخص کردن اسلیو Slave یا مستر هستش که سخت افزاری تعیین می شه مثلا تایپ سی روی مادربود همیشه مستر هستش اما تایپ سی روی گوشی همیشه اسلیو هستش
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #12 : 06 تیر 1401، 01:48 ب‌ظ »
عالی بوددد دمتم گرم ،‌میشه گفت پس نمیشه با هندزفری که هیچ چیزی نداره و فقط سیم پیچی هست ، با تایپ C ازش صدا بگیریم  باید حتما مخصوص تایپ سی باشه و چیزی درش وجود داشته باشه(حالا اصطلاح تخصصیش نمیدونم :)) اون فرق تایپ‌سی با مدل قدیمی یو‌اس‌بی‌۲ هم خیلی خوب توضیح دادی مرسی واقعا