انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: گوشه‌های گرد با شعاع تنظیم‌پذیر، برای همه‌ی پنجره‌ها  (دفعات بازدید: 1133 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
اگه توجه کرده باشید، در دسکتاپ گنوم بعضی از پنجره‌ها گوشه‌های گرد رو در هر چهار رأس نمایش نمیدن. مثل ترمینال:
یا مثلاً با electron نوشته شده‌ن و اصلاً از قواعد مدیر پنجره تبعیت نمی‌‌کنن:

شاید هم برنامه‌ای بر بستر Qt رو با flatpak نصب کردید و کلاً ساز خودشو می‌زنه!

از اونجایی که همیشه یه نفر پیدا میشه که همینقدر به جزئیات توجه کنه و این مدل ناهماهنگی‌ها اذیتش کنه و حاضره دست‌به‌کار بشه، حتی برای تصحیح چنین مشکلی هم یه افزونه‌ی گنوم نوشته‌ن:
https://extensions.gnome.org/extension/5237/rounded-window-corners/
https://github.com/yilozt/rounded-window-corners/
گوشه‌های گرد رو به هر پنجره‌ای تحمیل می‌کنه و حتی امکان شخصی‌سازی شعاع گردی رو هم فراهم می‌کنه:

و همین.
« آخرین ویرایش: 25 امرداد 1401، 12:50 ق‌ظ توسط آرمان اسماعیلی »
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
چجوری دلتون میاد برنامه ای نصب کنید نقیص نظم زیبای چارچوب لیب ادوایتا آخه ؟ 😅
من حتی رو فایرفاکس هم تم گنومو ریختم !
« آخرین ویرایش: 25 امرداد 1401، 01:06 ق‌ظ توسط سودو »
آرچ و گنوم!

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
چجوری دلتون میاد برنامه ای نصب کنید نقیص نظم زیبای چارچوب لیب ادوایتا آخه ؟ 😅
حالا برنامه‌های داخل flathub هیچی، دیگه gnome-terminal که جزء اصلی گنومه!
بعدم یه سیستم‌عاملی درست شده که با هر چیزی روی کره‌ی زمین سازگاره و هر چیزی روی کره‌ی زمین باهاش سازگاره! حالا به خاطر یه دونه کتابخونه بیام و به دست خودم، خودمو محدود کنم؟! این libAdwaita 4 همینقدری که کاربر رو از تم‌ها محروم کرده به حد کافی در حق من یکی ظلم کرده! دیگه بیشتر از این نمی‌ذارم محدودم کنه :D

من حتی رو فایرفاکس هم تم گنومو ریختم !
منم. اتفاقاً خیلی شیک و هماهنگ میشه.

آفلاین سودو.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3095
  • :(){ :|:& };:
gnome-terminal ک مشخصه چرا اینجوریه ! دقت کنید ، دلیل منطقی ای داره ! موندم چجوری توضیحش بدم !
نقل‌قول
منم. اتفاقاً خیلی شیک و هماهنگ میشه.
آره واقعا ، خیلی خوشگله ، تازه من تم Adw-gtk3 ( سرچ کنید میاره ) که روی برنامه های gtk3 تم لیب ادوایتا میندازه رو هم نصب کردم که باقی اپ هایی که هنوز پورت نشدنم تم جدید رو داشته باشن !
« آخرین ویرایش: 25 امرداد 1401، 01:22 ق‌ظ توسط سودو »
آرچ و گنوم!

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
gnome-terminal ک مشخصه چرا اینجوریه ! دقت کنید ، دلیل منطقی ای داره ! موندم چجوری توضیحش بدم !
درسته. اما من دوست دارم ترمینال رو به عنوان یه اپلیکیشن بهش نگاه کنم، نه یک شبیه‌ساز پایانه!

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
من که گنوم ندارم و کلا پنجره هام گرد نیست دورش :) ولی افزونه خوبیه مخصوصا این موردش که گفته میشه روی همه برنامه ها اعمال میشه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
یه سری مشکلات داره. مهم‌ترینش این که زاویهٔ گردیش با libadwaita یکی نیست و دوگانگیه همچنان موجوده. دو این که برای برنامه‌های کیوت احرا شده با وی‌لند (نه xwayland) خیلی بد عمل می‌کنه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
یه سری مشکلات داره. مهم‌ترینش این که زاویهٔ گردیش با libadwaita یکی نیست و دوگانگیه همچنان موجوده...
می‌تونی تنظیمش کنی. برای من با این تنظیمات تقریباً شبیه به libadwaita میشه:
radius 10
smoothing 0.2
و padding از هر ۴ طرف 1

آفلاین میمو ☕

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1034
  • mrostd سابق
نقل‌قول
حالا برنامه‌های داخل flathub هیچی، دیگه gnome-terminal که جزء اصلی گنومه!
جزء اصلی گنوم هست، اما در طول این سال‌ها برخی از برنامه‌ها به اندازه‌ای توسعه‌شون پیچیده شده که توسعهٔ یه برنامهٔ جدید خیلی به‌صرفه‌تره تا تغییر برنامه‌ای که یکی دو دهه داره توسعهه پیدا می‌کنه.
روی gedit دقیقا همین کار رو کردن و تصمیم گرفتن gnome text editor رو جایگزین کنن.
احساس من اینه که برای gnome-terminal هم همین برنامه رو دارند، کما این که gnome-console رو ارائه کردن، هرچند در مورد این که gnome-terminal هم به سرنوشت gedit دچار می‌شه یا نه، حرفی نزدن و شاید gnome-console ساخته شده باشه که توی phosh قرار باشه استفاده شه.