انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: شناسایی نکردن هاردها هنگام نصب دبیان  (دفعات بازدید: 293 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
سلام دوستان من یه هارد دیسک یک ترا و یه SSD دارم، مشکل اینجاست که توی دبیان وقتی میخوام پارتیشن‌بندی کنم فقط SSD برای من میاره، اونم نه کامل، ویندوزی که روی SSD نصب کرده بودم را هم نمیتونه پارتیشن بوتش تشخیص بده و توی لیست نیست، داخل ویندوز هم این مشکل بود و هاردی را تشخیص نمی‌داد تا موقعی که درایور IRST اینتل همونجا لود کردم، البته در اونجا هم دوباره یه شلوغ‌کاری شد و چند تا پارتیشن اضافی اومد که بعدا مجبور شدم پاک کنم.

تمام مشکلاتی که عرض کردم با غیرفعال کردن گزینه  Intel Volume Management Device یا به اختصار VDM در بایوس حل می‌شود. فقط نگران این هستم که این گزینه دقیقا چیه و آیا خاموش کردن اون تاثیری توی عملکرد سیستم میزاره؟

لینک زیر راهنمای اوبونتو است برای این موضوع ولی خوب برای من جواب نداد(توی بایوس گزینه SataMode اصلا نداشتم  :()
https://discourse.ubuntu.com/t/ubuntu-installation-on-computers-with-intel-r-rst-enabled/15347

تا اونجایی که من خوندم این تکنولوژی فقط کمک می‌کنه سیستم زودتر از Sleep بلند شه و یکم عملکرد هارد دیسک بهتر می‌کنه. اگه تاثیر آنچنانی نداره و راه‌حلی هم براش نیست که غیرفعال کنم و به زندگیم برسم. در ضمن در هنگام نصب اوبونتو 19.04 اصلا همون SSD رو هم نمیشناسه.

لپ‌تاپ Acer است با پردازنده Intel Core i5 1125G7

ممنون میشم در این مورد اطلاعاتی دارید بگید چون واقعا کارم گیره و عجله دارم. تشکر و سپاس.
« آخرین ویرایش: 16 مهر 1401، 01:29 ق‌ظ توسط sajadspeed »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : شناسایی نکردن هاردها هنگام نصب دبیان
« پاسخ #1 : 16 مهر 1401، 11:45 ق‌ظ »
گزینهٔ RST فقط برای ویندوزه و برای نصب گنو باید خاموشش کنی. احتمالاً باید ویندوزت رو هم دوباره نصب کنی.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
« پاسخ #2 : 16 مهر 1401، 04:31 ب‌ظ »
خیلی ممنون فقط مشکلی به وجود نمیاد برای غیر فعال کردنش؟ چون توی قسمت پنهان بایوس بود.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #3 : 16 مهر 1401، 06:38 ب‌ظ »
تا جایی که می‌دونم، نباید مشکلی پیش بیاد.
میدونید که زکات علم نشر آن است