انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کارت گرافیک RTX 3050 ti با لینوکس مشکل داره؟  (دفعات بازدید: 462 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین آرگون[ایکس]

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 33
  • 我是氩
سلام دوستان
می‌خوام لپ‌تاپ جدید بگیرم، میخواستم بدونم کارت گرافیک GeForce RTX 3050 Ti با لینوکس به مشکل میخوره؟
لطفا زود تر بگین🙏 ممنون از دوستان
آرگونیکس، دومین حساب از سلسله حساب های پیرو آرگون
حساب قبلی

آفلاین aet

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
سلام دوستان
می‌خوام لپ‌تاپ جدید بگیرم، میخواستم بدونم کارت گرافیک GeForce RTX 3050 Ti با لینوکس به مشکل میخوره؟
انویدیا رو لینوکس هیچ فرقی با ویندوز نداره. درایور رو نصب میکنی و تمام :)

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
به هیچ وجه این‌طور نیست! مخصوصاً روی لپ‌تاپ تقریباً هر مدل انویدیایی مشکل‌ساز و مایهٔ دردسره!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین aet

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 85
به هیچ وجه این‌طور نیست! مخصوصاً روی لپ‌تاپ تقریباً هر مدل انویدیایی مشکل‌ساز و مایهٔ دردسره!
تجربه من توی pc با rtx 2060 فقط دانلود نسخه انویدیا pop os و بعد استفاده بدون مشکل بوده. قبلا هم با gtx 1060 هیچ مشکلی نداشتم. فقط باید بیخیال wayland بشی که اونم nvidia گفته داره روش کار میکنه.
ولی شحصا تجربه ای توی لپتاپ ندارم و بعد تحقیق به نظر میرسه توی لپتاپ هایی با ۲ گرافیک که میشه ۹۹ درصد لپتاپ ها انویدیا هنوز مشکل داره  ](*,)
« آخرین ویرایش: 19 مهر 1401، 07:01 ب‌ظ توسط aet »

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1582
سلام دوستان
برادر من الان من موهام سفید شده سر همین انویدیا مخصوصا قدیمی هاش
ولی اون جدیدا بهتر شده یادمه جناب دراگون میگفت سری سی بهتر شدن
:My Instagram
_.hartin._

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
ان ویدیا درد سره یک کلا با کارت گرافیک ان ویدیا نخرید !
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
سلام دوستان
این گرافیک توسط درایور‌های آزاد خود انویدیا پشتیبانی میشه.
البته فکر کنم هنوز اون درایور‌ها به اندازه کافی پایدار نشدند. باید یکم صبر کنید تا پایدار بشن و بعد باز هم صبر کنید تا وارد شاخه اصلی کرنل لینوکس بشن.
تا اون مدت می‌تونید از درایور‌های انحصاری انویدیا یا درایور‌های آزاد nouveau استفاده کنید. که هر کدوم مشکلات مربوط به خودشون رو دارند.

مطمئن نیستم اون درایور‌های آزاد انویدیا خوب کار بدهند.

دقت کنید فقط درایور که توی سمت kernel space قرار داره، آزاده. خیلی از کتابخانه‌ها و چیز‌هایی که سمت userspace قرار دارند، همچنان قسمت زیادیشون انحصاری هست و انویدیا تصمیمی برای آزاد کردن اونها نداره.

برای اینکه اون درایور‌های آزاد کار کنند، به firmware انحصاری نیاز هست.
البته اگه سراغ amd هم برید، باز به یه سری firmware انحصاری دیگه نیاز دارید.

تا جایی که می‌دونم، کلا گرافیک‌ها برای اینکه درست کار بدهند، حداقل به firmware انحصاری نیاز دارند. در بعضی مواقع، قسمت‌هایی از خود درایور هم انحصاریه.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1582
انویدیا تکنولوژی هایی که داره اصلا قابل مقایسه نیست با بقیه متاسفانه باید بگم سری ۳۰انویدیا عالی هستن ولی نه برای گنو خیلی از نرم افزار های تخصصی باید داشته باشی انویدیا اونم سری rtxمثل ونتیج
:My Instagram
_.hartin._