انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب لینوکس روی فلش  (دفعات بازدید: 469 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین risen47

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
نصب لینوکس روی فلش
« : 11 آبان 1401، 09:45 ب‌ظ »
سلام
میخواستم لینوکسو روی فلش نصب کنم که بشه نرم افزارای خودمو روش نصب کنم بدون این که پاک شه، مثلا من لینوکس مینتو ریختم رو فلش کامل بالا اومد و کار میکرد ولی بعد از این که دوباره راه اندازی کردم همه چیز پاک شده بود.
این که لینوکسو روی فلش نصب کنیم همون اجرا زنده لینوکس از روی فلشه یا فرق داره؟
من میتونم لینکسو روی فلش نصب کنم که هر تغیراتی که دادم  بمونه روش و پاک نشه؟

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
پاسخ : نصب لینوکس روی فلش
« پاسخ #1 : 11 آبان 1401، 09:50 ب‌ظ »
اره، چجوری روی کامپیوتر نصب میکنی؟ همونطور روی فلش هم نصب کن، نیاز به دوتا فلش هست، یا دستکاری گراب..،‌البته نرم افزار هایی هم هست برای اینکار که خودکار روی فلش چنین چیزی میسازن، بهتره فلش و درگاه کامپیوترت usb3 باشه تا سرعت بهتری تجربه کنی، فقط تنها فرقی که داره فلش موضوع بوت شدنش هست، فکر میکنم اگه پارتیشن ESP توی فلش ایجاد کنی مشکلی پیش نیاد، حالا دوستان با تجربه بیشتر در این مورد بگن بهتره

آفلاین risen47

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 11 آبان 1401، 10:22 ب‌ظ »
اره، چجوری روی کامپیوتر نصب میکنی؟ همونطور روی فلش هم نصب کن، نیاز به دوتا فلش هست، یا دستکاری گراب..،‌البته نرم افزار هایی هم هست برای اینکار که خودکار روی فلش چنین چیزی میسازن، بهتره فلش و درگاه کامپیوترت usb3 باشه تا سرعت بهتری تجربه کنی، فقط تنها فرقی که داره فلش موضوع بوت شدنش هست، فکر میکنم اگه پارتیشن ESP توی فلش ایجاد کنی مشکلی پیش نیاد، حالا دوستان با تجربه بیشتر در این مورد بگن بهتره

اهان یعنی بجایی که محل نصبو روی هارد بزارم باید بزارم رو یه فلش دیگه ؟همین؟
اون بخش پارتیشنشو نفهمیدم

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #3 : 12 آبان 1401، 12:06 ق‌ظ »

اهان یعنی بجایی که محل نصبو روی هارد بزارم باید بزارم رو یه فلش دیگه ؟همین؟
اون بخش پارتیشنشو نفهمیدم
بله موقع نصب، محل نصب رو میذارید روی فلش. خود نصب کننده کار‌های لازم رو انجام میده.
به اون قسمت پارتیشن کاری نداشته باشید. اگه لازم باشه، خود نصب‌کننده باید یه پارتیشن به عنوان ESP رو برای شما بسازه.

فقط اینکه اگه فلش از استاندارد usb3 یا بالاتر پشتیبانی نکنه، عملکرد کندی مشاهده می‌کنید.
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین risen47

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 15 آبان 1401، 05:02 ب‌ظ »

بله موقع نصب، محل نصب رو میذارید روی فلش. خود نصب کننده کار‌های لازم رو انجام میده.
به اون قسمت پارتیشن کاری نداشته باشید. اگه لازم باشه، خود نصب‌کننده باید یه پارتیشن به عنوان ESP رو برای شما بسازه.

فقط اینکه اگه فلش از استاندارد usb3 یا بالاتر پشتیبانی نکنه، عملکرد کندی مشاهده می‌کنید.
خیلی ممنون فهمیدم

آفلاین farooqkz

• Full Member
  • *
  • ارسال: 112
    • وب‌سایت شخصی
« پاسخ #5 : 15 آبان 1401، 08:00 ب‌ظ »

خیلی ممنون فهمیدم

یه مورد دیگه این هست که علاوه بر اینکه باید محل نصب رو فلش انتخاب کنی، محل نصب بوت لودر که معمولا گراب باشه رو هم باید فلش انتخاب کنی.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
« پاسخ #6 : 15 آبان 1401، 08:26 ب‌ظ »
فکر کنم نصب‌کننده اوبونتو، اینکار رو به طور خودکار انجام بده.
میدونید که زکات علم نشر آن است