انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: VPN مناسب برای اوبونتو؟  (دفعات بازدید: 2411 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین AbOl

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 338
  • Debian
پاسخ : VPN مناسب برای اوبونتو؟
« پاسخ #30 : 21 دی 1401، 08:45 ب‌ظ »
اپ‌های توی اف‌دروید هیچ اطلاعاتی نمی‌فرستند به هیچ‌کجا.
حالا اینجا جمع خودمونیه اشکال نداره ولی این حرفو جای دیگه نزن. اگه اطلاعات به هیچ جا نمیفرستند چه جوری از شبکه اینترنت استفاده میکنند؟ پایه استفاده از اینترانت بر اساس سند و رسیوه. مگر اینکه اپ مورد نظر اصلاً کاری با اینترنت نداشته باشه، مثل calculator
در جریانی که هرچی تو اف‌درویده آزاده نه؟
welcome to freedom

آفلاین سودو..

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 343
  • :(){ :|:& };:
« پاسخ #31 : 21 دی 1401، 08:50 ب‌ظ »
گمونم نیست!
آرچ و گنوم!

آفلاین جعفر فرقانلوژ

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 5100
  • اممم . اره دیگه! mehr32
« پاسخ #32 : 21 دی 1401، 10:34 ب‌ظ »
از نظر ایشون هیشکی تو باغ نیس همه قاق متعصب تشریف دارند و ایشون وضیفه دارند که وقت ما رو بگیرند و به راه راست هدایت کنند  ::)  بدون رو درواسی میگم چون خیلی تا الان قضیه رو پیچوندن و توهین کردن
دیگر به انجمن باز نخواهم گشت شاید جایی با این نام پیدام کنید اگه کاری با من دارید : qxc9966@protonmail.com

آفلاین electromagnet5

• Full Member
  • *
  • ارسال: 131
« پاسخ #33 : 21 دی 1401، 11:48 ب‌ظ »
در جریانی که هرچی تو اف‌درویده آزاده نه؟
من در جریانم ولی ظاهراً شما حتی اون پاراگرافی که از بنده نقل قول کردید رو هم نخوندید که متوجه بشید من چی گفتم.
« آخرین ویرایش: 21 دی 1401، 11:52 ب‌ظ توسط electromagnet5 »

آفلاین electromagnet5

• Full Member
  • *
« پاسخ #34 : 22 دی 1401، 12:00 ق‌ظ »
منظور اطلاعات نالازمه.
چرا نمیگیری؟  ::) فرض کن یه پیام رسان کاملاً آزاد داریم با نام مش حسن. خود برنامه آزاده کدهاش هم منتشر شده ولی پیام شما وقتی وارد سرور هاش میشه شما نمیدونید اونجا با دیتا چه میکنند. اگه اطلاعات عبوری رمز گذاری End-to-end نباشه، کسانی که پشت سرور نشسته اند کل اطلاعات عبوری رو می بینند. توقع نداشته باش که مارکت اف دروید با احضار اجنه سر از کارشون در بیاره. اف دروید نمیدونه اونجا چه خبره، تیم سازنده هم به اف دروید گفته به جون مادرمون از اطلاعات سوء استفاده نمیکنیم. الان مارکت اف دروید کار خاصی از دستش بر نمیاد و نمیدونه در اونجا چی میگذره.
 تازه اگه End-to-end هم باشه کلید رمز گشایی شو خودشون دارند.
« آخرین ویرایش: 22 دی 1401، 12:04 ق‌ظ توسط electromagnet5 »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19695
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #35 : 22 دی 1401، 12:52 ق‌ظ »
سلام میشه درمورد پل وانیلی داخلی راهنمایی کنید چون برای من تور وصل نمیشه اصلا با هیچ کدوم از اپراتورها کارنمیکنه
https://wiki.ubuntu.ir/wiki/Tor/Bridge

پایه استفاده از اینترانت بر اساس سند و رسیوه. مگر اینکه اپ مورد نظر اصلاً کاری با اینترنت نداشته باشه، مثل calculator
در مورد برنامه‌هایی که از اینترنت استفاده می‌کنند هم می‌تونید با خوندن کد مبدأ ببینید چه داده‌هایی رو به کجا می‌‌فرسته. البته اف‌دروید لزوماً این کار رو برای همهٔ برنامه‌ها نمی‌کنه.

تازه اگه End-to-end هم باشه کلید رمز گشایی شو خودشون دارند.
در جریانید تعریف E2EE رو جابه‌جا کردید؟
« آخرین ویرایش: 22 دی 1401، 12:55 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین electromagnet5

• Full Member
  • *
« پاسخ #36 : 22 دی 1401، 03:35 ق‌ظ »
در جریانید تعریف E2EE رو جابه‌جا کردید؟
اینکه رمز گذاری end to end به شکل دیفالت قابل شنود نیست رو شما کشف نکردی پروفسور! سرچ کن ببین از چه راهی همان رمزگذاری رو میشکنند و شنود میکنند! منظور من هم از اینکه گفتم "کلید رمز گشایی رو دارند" همین بود.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19695
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #37 : 22 دی 1401، 02:10 ب‌ظ »
در E2EE کلید «رمزگشایی» اصلاً مبادله نمی‌شه که یخوان داشته باشنش. روی دستگاه فرد و اغلب به صورت رمز شده وجود داره. در نگارش‌های جدیدترش مثل OLM هم هر پیام با یه کلید متفاوت رمز می‌شه و کلید منقضی می‌شه بعدش. یعنی حتا به نحوی بشه رمزگشایی رو هم شکوند، فقط یک پیام لو می‌ره!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 973
« پاسخ #38 : 22 دی 1401، 02:52 ب‌ظ »
دوستان اصلا چرا جواب این آقا رو می‌دید؟ بزارید به حال خودش باشه و خالی کنه خودشو که چقدر بلده و بقیه نادان هستند.

جناب electromagnet5 ببین اصلا موضوع این نیست که در چه موردی شما داری بحث می‌کنی یا اصلا صحبت‌های فنی شما درسته یا نه، موضوع اینه که شما واقعا قصد آگاه کردن کسی رو نداری. فقط می‌خوای بگی من اینقدر بلدم و شما هیچی بلد نیستید. برادر من توی همین انجمن از این آقای بهزادی گرفته تا بقیه دوستان هر کی توی زمینه‌ای تخصص داره یا اصلا دامنه مهارتش‌هاش خیلی گسترده است توی هر زمینه‌ای میتونه به دیگران کمک بکنه، اگه قرار باشه همه برای هم شاخ‌وشونه بکشن و بخوان خودنمایی کنن که اصلا جاشون توی انجمن نیست، واقعا همچین رفتارهایی توی هیچ جای جامعه پذیرفته نیست... دقت کردی با این که مثلا شما میخواستی دوستان رو آگاه کنی همه باهات لج افتادن؟ آقا اصلا همه ما یه مشت احمق(دور از جون اعضا، خودم میگم اصلا) این ادبیات شما و این نگاه از بالا به پایین نسبت به دیگران هیچ سودی نه برای شما داره نه برای افراد مقابل، درسته ممکن یک حس رضایت موقت به شما دست بده ولی مطمئن باش در دراز مدت دیگه این حسه برای رضایت شما کفایت نمی‌کنه و اونجاست که بده.
اگه واقعا قصدت کمک به این افراد نادان این انجمن، دمتم گرم، ادبیاتت درست کن، نوع نگاه مغرورانت رو بشکن، جزوی از انجمن شو نه خودت باشی، دیگران فقط وسیله خالی کردن معذرت می‌خواهم عقده‌های خودنمایی شما باشند. اگر نه و میخوای همین مسیر ادامه بدی و حتما در جواب من هم می‌خواهی همون حرف‌های قبلی رو تکرار کنی، بنده کلا نادیده می‌گیرم شما رو، از بقیه هم انتظار می‌ره همینکار انجام بدن، دیگه گفتن نداره چون با این طرز نگاه شما هیچ بحث مفیدی شکل نمی‌گیره، فقط میشه تقابل بچه‌گانه برای سرپوش گذاشتن روی کمبودها، موفق باشی.

آفلاین milad.fashi

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 845
  • میلاد فشی
« پاسخ #39 : 22 دی 1401، 11:26 ب‌ظ »
ابن سینا یه همه چیزدان بود.ولی درمورد خودش گفته : 《تا بدان جا رسید دانش من. که بدانم همی که نادانم》
انسان های Well Educated دو ویژگی دارند :
یک : همیشه فکر میکنند هیچی بلد نیستن
دو : همیشه بدنبال یادگیری چیزهای جدید هستن
کیفیت زندگی شما را دو چیز تعیین می کند: کتابهایی که می‌خوانید و انسانهایی که ملاقات می‌کنید. (مک لوهان)
To love GNU/Linux, you don't need to hate Microsoft