انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: لینوکس مینت ۲۱.۱ چه حداقل سیستمی لازم داره؟  (دفعات بازدید: 464 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین لعنت خدابربریتانیای اکبیر

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 61
سلام علیکم.

ظاهرا باید از خیر این لینوکس دبیان بگذرم . چون وقتی نشه آپدیتش کرد بچه درد میخوره؟
خود لینوکس مینت اصلی چه حداقل سخت افزارهایی لازم داره؟  چه میزان رم و فضای نصب.
در عجبم از مردمانی که نان جوین در سفره ندارند وبا شمشیر آخته نمیتازند.(از سخنان ابوذرغفاری از نزدیکان پیامبر اسلام)

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2594
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
چرا نمیتونی آپدیتش کنی؟ دبیان استیبله؟
مشخصات سیستمت بگو
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
بهتره منظورت از بروز نشدن رو بگی، از لحاظ اینترنت دبیان پایدار آزمون و ناپایدار برای من به خوبی بروز میشه، اونم روی مخازن اصلی  دبیان، البته بهتره مشکلت رو بهتر عرض کنی طبق گفته دوست بالایی‌مون

• Jr. Member
  • *
عرض میکنم حضورتان

لینوکس مینت دبیان ادیشن ۵ را نصب کردم ولی همانطور که در تاپیک مخصوص خودش شرح دادم وقتی آپدیتش میکردم بهم میریخت که چند نمونه از بهم ریختگی های آنرا در همانجا نمونه آوردم و چون راه حلی از جانب دوستان ارائه نشد باین نتیجه رسیدم که مشکلم با آن توزیع راه حلی نداره و سیستم عاملی را نمیخوام که نشه آپدیتش کرد. برای همین میخوام برم سراغ لینوکس مینت ساده با XFCE بلکه روی این سیستم کار کنه و آپدیت هم بشه. چون فقط ۲ گیگ رم و حدود ۳۰ گیگ فضای نصب داره ؛این بود که سوال کردم چه مشخصات سخت افزاری لینوکس مینت ۲۱.۱ لازم داره .
انشاالله توضیحم کافی باشه.عزت زیاد.
در عجبم از مردمانی که نان جوین در سفره ندارند وبا شمشیر آخته نمیتازند.(از سخنان ابوذرغفاری از نزدیکان پیامبر اسلام)

آفلاین سودو..

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 343
  • :(){ :|:& };:
ببین راحتت کنم، کلا توزیع‌های کمی پیدا می‌شن که سیستم قوی‌ای بخوان.
خودم با رم ۲ و سلرون و بدون گرافیک با همه توزیع‌ها اوکی بودم، ولی روی ارچ از همه تجربه به‌تری داشتم و نهایت روونی رو تجربه کردم.
آرچ و گنوم!

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2594
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
خب پس چرا مینویسی دبیان وقتی که مینت تو آپدیت نمیشه.
همون دبیان با میز کار xfce یا lxqt
اگه هم نیاز به نرم‌افزار های بروز نداری بنظرم دبیان استیبل باشه. میخوای لینک دبیان استیبل xfce یا lxqt را بدم؟
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

• Jr. Member
  • *
سلام علیکم «سودو» عزیز

من با آرچ و آن یکی که فرمودید اصلا آشنائی ندارم ولی بین زورین و لوبونتو و زوبونتو و اوبونتو وکوبونتو. لینوکس مینت را بیشتر پسندیدم.اینهایی هم که گفتم ناچارا مدام عوض کردم وگرنه اصلا فرصت برای نصب های پی در پی ندارم. ایکاش در اینجا یک سرفصلی  مدیران باز میکردند بعنوان معرفی انواع توزیع ها و مشخصاتشان و عکس تا تازه واردان برای انتخاب به آن مراجعه و توزیع متناسب با سیستم خود را انتخاب میکردند. شاید هم هست ولی من پیداش نکرده ام. عزت زیاد.

آفلاین ABOLDOM

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1923
سلام، به سادگی میشه عک‌س‌هارو پیدا کرد برای مثال همین الان تو اینترنت بزن «عکس گنو لینوکس مینت» یا هر توزیع‌ای ولی یه موضوعی هست که حدودا همه توزیع ها شبیه‌به هم هستن، و چیزی که کاربرای گنو لینوکس باید بدونن اینه که توزیع رو از قیافه قضاوت نکنن(در اکثر مواقع) مهم اینه توزیع پایداری داشته باشه
مشکل خراب شدن توزیع بعد بروزرسانی هم خیلی بعیده کاش یکم دنبال مشکل میگشتی بهتر بود، وگرنه xfce دبیان با اوبونتو با مینت  فرقی نداره.
به هرحال میشه گفت هرطور راحتی همونطور که سودو گفت با ۲ گیگ رم همه توززیع هارو به راحتی میتونی اجرا کنی، و با هرکدوم حال میکنی کار کنی!

پیشنهادم اینه دبیان نصب کنی کار کردن باهاش هم خیلی سخت نیست، فقط باید اصول رو رعایت کنی، اکثرا کاربرای تازه وارد مشکلات سخت تری هم ایجاد میکنن چون اصول رو زیر پا میذارن، مثلا بی مورد تنظیمات مهم سیستم رو عوض میکنن، بیرون از مخازن برنامه های مشکل دار نصب میکنن و خیلی موارد دیگه
که اگه این مشکلات ایجاد نشه یه توزیع معمولی میتونه سالها بدون مشکل برات کار کنه..

• Jr. Member
  • *
سلام تشکر

نقل‌قول
کاش یکم دنبال مشکل میگشتی

دوست عزیز برای همین پیدا کردن مشکل مسدع اوقات میشم. چون اطلاعات آی تی کمی دارم و خودم نتوانستم مشکل را حل کنم این بود که باین انجمن مراجعه کردم.
توزیع های قبلی را که امتحان کردم هیچ کدام در نصب و بروزآوری چنین مشکلی نداشتند بهمین جهت فکر کردم شاید این توزیع بخصوص ترفندهای دیگری داره که باید از باتجربه تر ها سوال کنم.
بدیهیست باید نظرات کاربران با تجربه را بدانم تا انتخاب بهتری داشته باشم. مثلا وقتی ۴۰٪ کاربران از فلان توزیع راضی هستند و ۲۵٪ از بهمان توزیع طبیعیست که تازه وارد میرود دنبال آن ۴۰٪ یه.

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1582
من مینت رو با رم یک و دو تست کردم
رم یک یکم مشکل داشت لگ های جزئی
رم دو کارای روزمره رو ببه راحتی انجام میداد
فقط توجه کنید اگر میخواید استفاده کنید از
ورژن xfceاستفاده کنید بازم سبک تر میشه
حتی من با این ورژن رو رم یک هم لگ نداشتم
سوآپ هم ترجیحا روی ssdبزارید
:My Instagram
_.hartin._

• Jr. Member
  • *
سلام علیکم

نقل‌قول
سوآپ هم ترجیحا روی ssdبزارید

من از حالت (خواب) هرگز استفاده نمیکنم .بازهم سواپ را باید داشته باشم؟
منظورتان را از ssd متوجه نشدم . منظورتان همان حافظه های جانبی است مثل فلش؟
تشکر.

آفلاین Enderman

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 327
  • Technoblade Nerver die💔
سواپ مربوط به حالت خواب نیست بلکه زمانی که رم پر میشود جای آن بخش کم رم را میگیرد البته zram هم هست که رم را فشرده میکند و تا حدی جای سواپ را میگیرد.
ssd یک نوع حافظه است و از حافظه های فلش استفاده میکند. ssd سریعتر از hdd است.
پیامبر (ص):هرکس آبروی برادر مسلمانش را حفظ کند، بدون تردید بهشت بر او واجب شود.

• Jr. Member
  • *
سلام علیکم

نقل‌قول
بلکه زمانی که رم پر میشود جای آن بخش کم رم را میگیرد

ضمن تشکر؛ گفته میشه پارتیشن swap برای ورژن های جدید ubuntu لازم نیست ؛ وخود سیستم عامل در صورت لزوم در همان پارتیشن اصلی جایی را موقتا به سواپ اختصاص میده. این گفته درست نیست؟

• Jr. Member
  • *
سلام علیکم

ضمن تشکر مجدد از دوستان؛ همان لینوکس مینت ۲۱.۱ را نصب کردم و حدود۴۰ آپدیتش را هم گرفتم و فعلا هیچ مشکلی پیش نیامده.ظاهرا این توزیع سازگاری بیشتری داره.چون آن توزیع LMDE5بدون اینکه پس از نصب چیزی را تغییر بدم و فقط با گرفتن آپدیتها بهم میریخت نمیدانم این برداشتم درست است یا خیر ولی بنظرم سینامون با ان ویدیا ناسازگاری داره. برای همین این چند آپدیت را که در عکس ضمیمه میبینید هنوز نگرفتم مخصوصا آن یکی که مربوط به سینامون میشه که نمیدانم باز اینجا چکار داره.دوستان باتجربه بفرمایند که از میان آنها کدام یک لازمه که بگیرم و ایجادمشکل نمیکند.وچطور کاری کنم که آنهایی که نمیخوام از این ببعد دیگر در این پنجره ی آپدیت ظاهر نشوند.تشکر

آفلاین hartin

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1582
ربطی نداره اگر قرار به ناسازگاری بود اینجور نمیشد اصلا تصویر نمیداد
اپدیت کنید
:My Instagram
_.hartin._