انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: بروزآوری و راه اندازی دبیان  (دفعات بازدید: 3279 بار)

0 کاربر و 12 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2615
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
پاسخ : پارتیشن بندی مناسب برای دبیان
« پاسخ #120 : 04 فروردین 1402، 01:25 ب‌ظ »
اگر چنین گمانی ممکن است بفرمائید میزکار اصلی دبیان کدام میزکار است و چطور آنرا نصب و این یکی را پاک کنم.
توزیعی میزکار اصلی داره که فقط ایزو هاشو با اون میزکار بده بیرون و درهنگام نصب نشه میزکار را تعین کرد یا ایزوهای مختلفی با میز کارهای مختلف نداشته باشه( و البته اون میزکارو شخصی سازی کرده باشه)
دبیان مثل اوبونتو و طعم هاش ، pop os و ... نیست که میزکار اصلی داشته باشه ولی همونایی هم که میزکار اصلی خودشونو دارنو میشه یه میزکار جدید روشون نصب کرد.
برای نصب lxqt روی دبیان
 sudo apt install lxqtبعدش موقع login کردن یه دایره که داخلش xf نوشته هست که میزکاررا عوض کرد. اگه lxqt خوب بود و برای شما بهتر از xfce بود بعدا xfce را حذف کنید
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین thmkhtry

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 975
  • Fedora Linux
« پاسخ #121 : 04 فروردین 1402، 01:29 ب‌ظ »
درسته که میزکارو میشه انتخاب کرد ولی من اونموقع که دبیان نصب کردم گذاشتم روی (debian desktop) بعد شروع مجدد دیدم خودش گنوم نصب کرده.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #122 : 04 فروردین 1402، 01:34 ب‌ظ »
برای kali هم نوشته که This is Kali's default desktop environment. منظورش xfce هست.
ولی میزکار اصلی همون شرایطی را داره که بالا گفتم. برای دبیان هم میشه ایزوهای مختلفو با میزکار های مختلف نصب کرد یا با net installer  میشه بینشون انتخاب کرد تازه هیچکدومشون شخصی سازی نشدند.
 خلاصه که اون دوستمون بزنه lxqt را نصب کنه بگه چطوره اگه خوب بود که xfce را حذف کنه اگه بد بود بعدا یه فکری می‌کنیم. £)
« آخرین ویرایش: 04 فروردین 1402، 01:36 ب‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19710
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : بروزآوری و راه اندازی دبیان
« پاسخ #123 : 04 فروردین 1402، 07:55 ب‌ظ »
میزکار پیش‌گزیدهٔ دبیان، گنومه. در کل هم گنوم بیش‌ترین سازگاری رو با سخت‌افزارهای مختلف داره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین USSR

• Full Member
  • *
  • ارسال: 204
« پاسخ #124 : 05 فروردین 1402، 12:30 ق‌ظ »
نقل‌قول
برای نصب lxqt روی دبیان

خب برداشتن تیک مواردی که دوست عزیز دراگون پیشنهاد کرد هم موثر نبود. و رفتم و طبق آن دستور lxqt را نصب کردم ولی
اصلا دایره ای که برای انتخاب میزکار گفتید ظاهر نشد و فقط گیر کردن شدت بیشتری گرفت طوریکه هرچه خواستم با دبیان این پست را بگذارم نشد چون درمرحله ی وارد کردن یوزر و پس انجمن گیر میکرد.تنها اثری که از نصب lxqt دیده میشه اسکرین سیور است که قبلا نداشتم.
حالا باید آنرا بردارم و یک بار هم شانس را بدم به میزکار گنوم ببینیم این یکی چطور رفتار میکنه. دیگر اگرکه نشد  چاره ندارم جز نصب فدورا.
بشنوید تا در عظمت شناور شوید.

https://en.wikipedia.org/wiki/File:Soviet_Anthem_Instrumental_1955.ogg

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #125 : 05 فروردین 1402، 04:00 ق‌ظ »
حتی اگه فقط xfce  هم داشته باشید اون دایره هست
جاش مثل اون آچاره هست. حالا ممکنه یه دایره باشه یا هرچیزی. تازه اگه نشد بنظرم برید یک توزیع خیلی سبک مثل لوبونتو نصب کنید. فقط حیف که اسنپ داره یا پاپی
و درضمنننن یک سوال وقتی در keyboard xfce ترکیب تغیر زبانو روی super(win) + space گذاشتید زبان عوض می‌شد یا نه؟ اگه بله( بگید در این انجمن ) onboard را نصب کنید و بازش کنید و کلید alt و shift را به صورت تکی نگه دارید و ببینید که رنگشون در onboard تغییری می‌کنه یا نه. اگه تغیری نکرد بگید
« آخرین ویرایش: 05 فروردین 1402، 04:32 ق‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »

آفلاین USSR

• Full Member
  • *
« پاسخ #126 : 05 فروردین 1402، 05:16 ق‌ظ »
صبح بخیر.

من بعد از نصب آن میزکار کلا ریبوت کردم و منتظر پنجره ای شدم که حق انتخاب میزکار را داشته باشم ولی چنین چیزی نیامد و مستقیم میرفت روی همان xfce خودش و چون کاربر دیگری نداشتم هرگز log in - log out نمیکردم تا به اینجائیکه شما عکس گذاشتی برسم. و یک جورایی قاعده را این میدانستم که همان موقع بوت شدن میزکار را میشه تعیین کرد. برای همین در فکر آن آچار نبودم بخصوص اینکه شما هم گفته بودی دایره میاد که توش نوشته xf منهم چشمم فقط دنبال آن بود.بعد هم که دیدم گیر کردنش شدت گرفت میزکار جدید را حذف کردم و با گنوم هم همین ماجرا پیش آمد.
یک حالتی استکه آدم فکر میکنه این دبیان با سخت افزار سیستم من میزان نمیشه. یعنی همانطور که گفتم اول خودش برای تغییر زبان روی سوپر+فاصله بود که گفتم چطور کار میکرد یعنی مسیرش طولانی تر از کلیک کردن روی آیکون زبان در پنل بود برای همین خواستم مثلا شخصی سازی کنم که عمل نمیکرد. بعد دوباره که خواستم بگذارم روی فاصله+سوپر دیگه نمیشد.انگار دلخور شده بود.میگم که دبیانی که من نصب کردم اصلا رام نبود وکار خودش را میکرد.که با همه ی تلاشی که من وشما دوستان کردیم نشد که نشد.منهم یک کاربر عادی هستم و مثل سایر دوستان که عاشق درگیری با مشکلات سیستم عامل ورفع عیب آن هستند,نیستم. میخوام از رایانه استفاده کنم نه اینکه مدام سروکله بزنم و باز درست نشه.فعلا
چون از قبل فدورا را دان کردم و آماده است یک امتحانی میکنم و اگر دیدم اینهم مشکلاتی داره آنوقت بقول شما پاپ را امتحان میکنم تا بالاخره برسیم به یک توزیع که با سخت افزار این رایانه سازگار باشه.از زحمت های شما تشکر میکنم.

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #127 : 05 فروردین 1402، 05:23 ق‌ظ »
اول فدورا را لایو امتحان کنید. به خدا من دو بار دبیانو نصب کردم پشت سرهم با net installer  ( بار اول اینترنت نداشتم که مجبور شدم از اول نصب کنم) و در هر دو بارش هیچ یک از اطلاعاتم در درایور های دیگه پاک نشد کاری هم بجزء گشتن تو اینترنت و فیلم با دبیان نمی‌کنم پای ویندوز آشغال هم نمی‌رم. همه سخت افزار هارو به سرعت شناخت و فقط کارت انویدیا( ِ لعنتی) رو نشناخت ولی بازم از ویندوز هم سریعتر هست و هم سیستم داغ نمیکنه و خیلی راحت و سریع آپدیت میشه. و البته مثل ویندوز نیست که برای هر بار آپدیت رو بیارم به خدا. فقط واقعا خیلی پایداریش و روونیش حوصله سر بره £)
« آخرین ویرایش: 05 فروردین 1402، 08:19 ق‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »

آفلاین USSR

• Full Member
  • *
« پاسخ #128 : 05 فروردین 1402، 12:11 ب‌ظ »
وقت بخیر دوست گرامی.

منهم دقیقا برای همین که بیشتر دوستان دبیان را قبول داشتند و بمن هم تذکر میدادند که با دبیان کار کنم؛ اینهمه مدت با کج رفتاری هاش مدارا میکردم هرکس دیگه بود همان روز اول ولش میکرد. ولی چه سود که نشد که بشه. و از زحمات شما متشکرم.
الان دوبار استکه فدورا را لایو اجرا کردم و هر بار حدود چندساعتی کارکردم و اینترنت گردی. تا کنون که خوب بوده حالا نمیدانم در باغ سبز نشان میده یا واقعا با سخت افزارم جوره.
میرم برای نصب تا چه پیش آید. چند تا ویدیو ی نصبش را دیدم ولی مال ورژن های پایین تر بودن و اگر نصب این آخرین ورژنی که من دارم مثل همانها باشه پس نباید مشکلی پیش بیاد مگر اینکه اینهم یک رمز هایی داشته باشه و کار را مشکل بکنه.
درضمن و درِ گوشی واز روی ارادت عرض میکنم که پست شما را خواندم و بقول دانیال:
ارتقاء
فرایند.