انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: خطا در بوت فلش بوتیل فدورا 38  (دفعات بازدید: 396 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2615
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
خطا در بوت فلش بوتیل فدورا 38
« : 01 اردیبهشت 1402، 11:58 ق‌ظ »
من با ماشین مجازی ایزو را بالا آوردم و در اون زمان ایزو را تست کرد و ایزو سالم بود ولی وقتی می‌خواهم با فلش ایزو را بوت کنم خطا میده.
از rufuse و در حالت gpt و uefi استفاده شده و البته سیستمم هم قبلا روش بایوس بوده که با بروزرسانی  از uefi پشتیبانی میکنه و روی دیسکش دبیان با حالت uefi نصب شده و تاحالا توزیع های زیادی را با حالت  uefi لایو بالا آوردم
از fedora  writer هم استفاده کردم که در زمان برسی درستی فایل های رایت شده خطا می‌داد(عکس اولی).
ممکنه فلش مشکل داشته باشه؟
با ونتوی گراب ایزو بالا آمد ولی بعدش خطای عکس دومی را داد ولی فایل سیستم پارتیشن هاییکه ونتوی درست کرده ntfs نیسن؟!

مثله اینکه این یک باگه
https://discussion.fedoraproject.org/t/install-media-dont-boot-in-uefi-mode-on-certain-motherboards/71376

از اونجا که این مشکل از فدورا 37 درست نشده نمیشه کاری کرد و باید یا صبر کرد درست شه یا از روش هایی که در لینک قرمز بالا هست استفاده کنید. یا فدورا 36 را نصب کنید و بعد ارتقاعش بدید به 38 یا فایل EFI/BOOT/BOOTX64 را باید ابه نسخه قبل برگردونید که روششو در همون لینکه گفته و برای من کار داد
نه مثلا اینکه بوت شد و systemd هم همه چیزو بدون خطا اجرا کرد ولی GUI بالا نمیاد ، احتمالا بخاطر wayland هست.
به خشکی شانس  ](*,)  ](*,)
« آخرین ویرایش: 01 اردیبهشت 1402، 03:48 ب‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین thmkhtry

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 975
  • Fedora Linux
پاسخ : خطا در بوت فلش بوتیل فدورا 38
« پاسخ #1 : 04 اردیبهشت 1402، 02:50 ب‌ظ »
فدورا رو نمیدونم ولی ونتوی جدیدا یکم اذیت میکنه.
مثلا من باهاش ایزوی نصاب آنلاین دبیان رو باز کردم نوشته بود رسانه ی ماونت شده قابل تشخیص نیست ولی مثلا با dd توی ترمینال درست شد.