انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب نرم افزار chomper  (دفعات بازدید: 900 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ezazsje

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
نصب نرم افزار chomper
« : 20 آبان 1402، 01:11 ق‌ظ »
سلام
من برای اینکه موقع کار یه سری سایتا رو روی سیستمم بلاک کنم یه ابزار به اسم chomper پیدا کردم که با پایتون نوشته شده
من برای نصبش طبق داکیومنت کامند زیر رو اجرا کردم
 curl -sL https://raw.githubusercontent.com/aniketpanjwani/chomper_installers/master/debian.sh | bash && source ~/.bashrc

بعد از تموم شدن فرآیند نصب پیغام زیر نمایش داده میشه :
fatal: destination path '/home/j-ezaz/.pyenv' already exists and is not an empty directory.
pyenv: /home/j-ezaz/.pyenv/versions/3.6.4 already exists
sudo: pip: command not found
Creating a virtualenv for this project...
Pipfile: /home/j-ezaz/chomper/Pipfile
Using /home/j-ezaz/.pyenv/versions/3.6.4/bin/python3.6m (3.6.4) to create virtualenv...
RuntimeError: failed to query /home/j-ezaz/.pyenv/versions/3.6.4/bin/python3.6m with code 1 err: '  File "/usr/local/lib/python3.10/dist-packages/virtualenv/discovery/py_info.py", line 7\n    from __future__ import annotations\n    ^\nSyntaxError: future feature annotations is not defined\n'

✘ Failed creating virtual environment
[pipenv.exceptions.VirtualenvCreationException]:
Failed to create virtual environment.
Could not open file or uri for loading certificate from /home/j-ezaz/.mitmproxy/mitmproxy-ca.pem
40B7E33BB47F0000:error:16000069:STORE routines:ossl_store_get0_loader_int:unregistered scheme:../crypto/store/store_register.c:237:scheme=file
40B7E33BB47F0000:error:80000002:system library:file_open:No such file or directory:../providers/implementations/storemgmt/file_store.c:267:calling stat(/home/j-ezaz/.mitmproxy/mitmproxy-ca.pem)
Unable to load certificate
cp: cannot stat '/home/j-ezaz/.mitmproxy/mitmproxy-ca.crt': No such file or directory
Updating certificates in /etc/ssl/certs...
0 added, 0 removed; done.
Running hooks in /etc/ca-certificates/update.d...
done.
net.ipv4.ip_forward = 1
net.ipv6.conf.all.forwarding = 1
/home/j-ezaz/.bashrc:16: command not found: shopt
/home/j-ezaz/.bashrc:24: command not found: shopt
/home/j-ezaz/.bashrc:111: command not found: shopt
/usr/share/bash-completion/bash_completion:45: command not found: shopt
/usr/share/bash-completion/bash_completion:1596: parse error near `|'

که نشون میده فرآیند نصب کامل انجام نشده

زمانی هم که برنامه رو توی CLI ران میکنم بازم به ارور میخورم :
No virtualenv has been created for this project /home/j-ezaz/chomper  yet!
Aborted!
No virtualenv has been created for this project/home/j-ezaz/chomper yet!
Aborted!
sudo: /home/j-ezaz/chomper/chomper/block.py: command not found

من تجربه کار با پایتون رو ندارم،  چجوری میتونم مشکلات موقع نصب و اجرای برنامه رو حل کنم ؟؟
سیستم عاملم هم Ubuntu 22.04.3 LTS x86_64 هستش و از zsh استفاده میکنم

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2562
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
پاسخ : نصب نرم افزار chomper
« پاسخ #1 : 20 آبان 1402، 07:04 ب‌ظ »
خلاصه: هیچ کاری نمیشه کرد و این برنامه و اسکریپتو بیخیال شید.
از برنامه های خارج از مخازن استفاده نکنید، چون اینجور مشکلاتو میاره و تازه برگشت به قبل هم سخت هست. برنامه های خارج از مخازن ممکنه مشکلاتی مثل ناپایداری، کاهش امنیت، کثیفی و ... ایجاد کنن.
این اسکریپت و برنامه شما برای پنج ساله پیشه.
برای کار شما یک راه اصولی هم هست.
چنتا مشکل این اسکریپت که من پیدا کردم رو میگم ولی از نحوه کار برنامه ای به اسم pyenv یا pip چیزی نمیدونم.

در اسکریپت شما یک خط برای نصب وابستگی ها هست که دستورش اینه
  sudo apt-get install git build-essential curl zlib1g-dev libbz2-dev libsqlite3-dev libreadline-dev libncurses5-dev libssl-dev libgdbm-dev python-pip libnss3-tools screen -y;
چون این اسکریپت مال پنج ساله پیشه، دیگه بسته ای به اسم
  libsqlite3-dev ، libncurses5-dev ، libbz2-dev در مخزن نسخه توزیع شما وجود نداره و اکه بخواین اینا رو نصب کنید، جدید ترین نسخه از اون ها نصب میشه و شاید دیگه اون نرم افزار شما با نسخه جدید این پیشنیاز ها هماهنگی نداشته باشه. در دستور apt install اگه بخواید چنتا بسته رو باهم نصب کنید، ولی حتی اگه یکی از بسته ها در مخازن نباشه، بقیه بسته هایی هم که در مخزن هستن نصب نمیشن، پس یعنی از اینهمه پیشنیاز، شما هیچکدومشو نصب نکردین. بسته python-pip دیگه وجود نداره و اسم اون به python3-pip تغیر کرده. بخاطر همین بسته هیچ پیشنیازی نصب نمیشه.

در این اسکریپت از یک نرم نرم افزار خارج از مخزن دیگه هم  استفاده شده که دیگه خیلی قضیه قاراش میش میشه.
git clone https://github.com/pyenv/pyenv.git ~/.pyenv

یک خط هم هست که با استفاده از pyenv یک کاری میکنه
pyenv install 3.6.4و خب چون این اسکریپت قدیمی هست احتمالا هر دستوری که در اون دارای شناسه ی یک نسخه هست دیگه کار نمیکنه. خب میشن چنتا خط؟!  >:D

خلاصه این برنامه مال ۵ ساله پیشه و هم نسخه وابستگی هاش تغیر کرده و هم در این نرم افزار خارج از مخزن از یک نرم افزار خارج از مخزن دیگه هم استفاده شده که این باعث قمر در عقرب شدن هست. اینو بیخیال شید. کاریش نمیشه کرد
هرگز مخزن خارجی اضافه نکنید. بسته خارج از مخزن نصب نکنید.
هر اسکریپتی رو که در اینترنت دیدید اجراء نکنید. مخصوصا اونایی که خیلی طولانین، دارای دستورات sudo دار هستن و ...
حتی اگه مجبور شدید حداقل یک بار فرایندو روی یک توزیع لایو که شرایطش مثل توزیع شماست برید تا اگه دید کار کرد بعد روی سیستم خودتون انجامش بدید. یا اگه دارای دستور sudo نیست و حوزش فقط در حیطه کاربر عادی خودتونه (دستور sudo نداره یا توسط کاربر ریشه اجرا نمیشه.)یک کاربر جدید ایجاد کنید و اونو روی اون کاربر آزمایش کنید. 
« آخرین ویرایش: 20 آبان 1402، 11:24 ب‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین ezazsje

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
« پاسخ #2 : 21 آبان 1402، 12:32 ب‌ظ »
با توضیحات شما به این نتیجه رسیدم که برنامه رو نصب نکنم بهتره
----
ایده برنامه خیلی جالبه، توی یه فایل yml یه سری پروفایل تعریف میکنی. برای موقعی که میخوای حواست از کار پرت نشه و سایتای متفرقه نری، پروفایل رو فعال میکنی
توی پروفایلا سایتا رو به صورت blacklist یا whitelist تعریف میشه
روی ویندوز و مک https://freedom.to/ رو داریم، اما واسه لینوکس جایگزینی نیست

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19677
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 21 آبان 1402، 01:24 ب‌ظ »
می‌تونی از uBlock Origin استفاده کنی:
https://github.com/gorhill/uBlock
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2562
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
« پاسخ #4 : 21 آبان 1402، 04:31 ب‌ظ »
uBlock Origin خیلی بیشتر از چیزی که میخواید داره.
افزونه block site قابلیت بستن سایت در محدوده زمانی مشخص را داره.
https://addons.mozilla.org/en-GB/firefox/addon/block-website/
« آخرین ویرایش: 21 آبان 1402، 04:39 ب‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧