انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: هنوز 1 روز نشده که گنو لینوکس نصب کردم ولی پنجره تنظیمات قفل کرده !  (دفعات بازدید: 370 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Pegasus

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 76
  • یه ویندوزی عاشق لینوکس
سلام. مشکلات خیلی زیاد و عجیبی با گنو لینوکس دارم. مثلا هنوز یه روز نشده که اخرین ورژن لینوکس مینت رو نصب کردم و پنجره تنظیمات قفل شده !نه میشه پنجره رو بست نه میشه به عقب برگشت  نه از پنل میشه پنجره رو close کرد. فکر میکنم یه جای کار اشکال داره. و تاپیک رو برای این زدم نه برای قفل شدن یه پنجره
تو چه حالتی قفل شد؟ میخواستم vlc رو به عنوان برنامه پیش فرش تنظیم کنم. video رو تنظیم کردم و میخواستم music رو تنظیم کنم که قفل کرد
توضیح:هیچ وقت روی هیچ توزیعی درایور کارت گرافیک نصب نکردم

به روز رسانی: دلیلش مشکل گنو لینوگس با کارت گرافیک هست. مینت رو حدف و دبیان 12 نصب کردم
« آخرین ویرایش: 12 دی 1402، 08:38 ب‌ظ توسط Pegasus »
تو11 سال گذشته 4 بار تلاش کردم گنولینوکس رو جایگزین ویندوز کنم ولی نشد.این بار 5th هست Debian 12

آفلاین 🇬🇧بریتانیای کبیر🇬🇧

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2611
  • GOD SAVE THE KING/QUEEN
نقل‌قول
هنوز یه روز نشده که اخرین ورژن لینوکس مینت رو نصب کردم و پنجره تنظیمات قفل شده
گنو مثل ویندوز نیست که با نصب نرم افزار های مختلف و گذر زمان سرعتش کم بشه. پس استفاده از این عبارت که هنوز یک روز نشده اشتباهه.
مشکل کارت گرافیک انویدیاست و قرار نیست با تغیر توزیع یا حذف یا نصبش تغیری کنه(مگر در موارد معدود). خلاصه این مشکلاتو به پای گنو نذارید
« آخرین ویرایش: 08 دی 1402، 11:11 ب‌ظ توسط 🇬🇧United Kingdom🇬🇧 »
🇬🇧🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿🇬🇧

آفلاین Pegasus

• Jr. Member
  • *
  • یه ویندوزی عاشق لینوکس
نقل‌قول
هنوز یه روز نشده که اخرین ورژن لینوکس مینت رو نصب کردم و پنجره تنظیمات قفل شده
گنو مثل ویندوز نیست که با نصب نرم افزار های مختلف و گذر زمان سرعتش کم بشه. پس استفاده از این عبارت که هنوز یک روز نشده اشتباهه.
مشکل کارت گرافیک انویدیاست و قرار نیست با تغیر توزیع یا حذف یا نصبش تغیری کنه(مگر در موارد معدود). خلاصه این مشکلاتو به پای گنو نذارید
قفل کردن پنجره چه ربطی به انویدیا داره؟
تو11 سال گذشته 4 بار تلاش کردم گنولینوکس رو جایگزین ویندوز کنم ولی نشد.این بار 5th هست Debian 12

• High Hero Member
  • *
من زیاد در این موارد دانشی ندارم ولی xorg وقتی داره gui را ایجاد میکنه باید از GPU استفاده کنه و درایور کارت های گرافیک انویدیا هم چون با گنو مشکل دارن در این زمینه خیلی مشکل درست میکنن  درایور آزاد هم با مهندسی معکوس درست شده و توسعش و سازگاریش با GPU خیلی بده. اگه در اینترنت جست  جو کنید متوجه میشید.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19706
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
با توجه به گرافیکی که داری، بهتره بری سراغ یک توزیع پایدار مثل دبیان ۱۲. توی مینت و این‌ها به مشکلات این‌جوری زیاد خواهی خورد.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Pegasus

• Jr. Member
  • *
  • یه ویندوزی عاشق لینوکس
با توجه به گرافیکی که داری، بهتره بری سراغ یک توزیع پایدار مثل دبیان ۱۲. توی مینت و این‌ها به مشکلات این‌جوری زیاد خواهی خورد.
ممنون Debian 12 نصب کردم

آفلاین aFard88

• Full Member
  • *
  • ارسال: 249
مبارک باشه
https://wiki.ubuntu-ir.org/wiki/%D8%AF%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86_%D8%B1%D8%A7_%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%A8_%D9%86%DA%A9%D9%86%DB%8C%D8%AF
!Its alireza

آفلاین Pegasus

• Jr. Member
  • *
  • یه ویندوزی عاشق لینوکس
دبیان 12 هم بعضی موقع ها قفل میکنه! این قفل کردن ها ادامه پیدا میکنه یا راه حل داره؟

آفلاین aFard88

• Full Member
  • *
  • ارسال: 249
داشتم همچین چیزی ، بخاطر گرافیکه ، گرافیکتون چیه؟
!Its alireza

• High Hero Member
  • *
نقل‌قول
این قفل کردن ها ادامه پیدا میکنه یا راه حل داره؟
راه حلش اینکه کارت گرافیکتونو به یک کارت گرافیک amd یا intel تغیر بدید.
بله ادامه داره.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5125
از چه کارت گرافیکی استفاده می‌کنید. ممکنه مشکل به خاطر نداشتن بعضی firmware‌ها باشه.
اگه انویدیا دارید، احتمالا مشکل از اون هست. ولی معمولا این مشکل‌ها رو میشه با نصب درایور مناسب (که توی مخازن توزیع هم هست) رفع کرد.
میدونید که زکات علم نشر آن است