انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: سوال در مورد برنامه transmission  (دفعات بازدید: 621 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ni3ma

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 305
سوال در مورد برنامه transmission
« : 04 بهمن 1402، 12:15 ب‌ظ »
درود. برنامه Transmission که برای دانلود از تورنت هست بعضی وقتا برای فایلی که seeder کمی داره و خیلی کندی دانلود میشه در وضعیتش مینویسه: stalled. معنی این کلمه رو میدونم، سوالم اینه که در این حالت سرچ برای peer های جدید رو متوقف میکنه و به اصطلاح اون فایل تورنت رو کلأ به حال خودش رها میکنه و بایستی خودمون استاپ و استارتش کنیم تا راه بیفته یا اینکه حواسش به اون فایل هست و نیازی نیست ما به صورت دستی استاپ و استارتش کنیم؟ اگه خودش حواسش هست دیگه من همش استارت و استاپ نکنم چون واقعا کلافه شدم از این کار.
« آخرین ویرایش: 04 بهمن 1402، 01:11 ب‌ظ توسط ni3ma »

آفلاین ni3ma

• Sr. Member
  • *
پاسخ : سوال در مورد برنامه transmission
« پاسخ #1 : 04 بهمن 1402، 01:09 ب‌ظ »
یه سوال دیگه هم دارم، این برنامه توی تنظیماتش یک عددی رو بعنوان پورت پیشفرض داره ولی آپشن هم داده که هر وقت برنامه اجرا شد یک پورت اتفاقی برداره. کدامیک برای اینترنت ایران و افزایش سرعت دانلود بهتره؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 06 بهمن 1402، 01:39 ق‌ظ »
در کل که برای تورنت باید انتقال درگاه رو انجام بدی. استفاده از گزینش درگاه کاتوره‌ای فقط وقتی معقوله که کلاً DMZ کرده باشی؛ وگرنه یه درکاه رو انتخاب کن و همون رو از روی مسیریاب منتقل کن به دستگاهی که ترنسمیشن روشه.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ni3ma

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 06 بهمن 1402، 11:01 ق‌ظ »
یه جوری بنویسید که من بیسواد هم متوجه بشم  ;D اینو گوگل کردم در یکی از سایتها گفته بودند دستکاری پورتهای تورنت ممکنه به قیمت کاهش امنیت تموم بشه و به جای دستکاری پورت بهتره Tracker های جدید افزوده بشه. البته فایل تورنتی که دانلود گذاشته بودم خوشبختانه خودش یک seeder پیدا کرد و تکمیل شد.
« آخرین ویرایش: 06 بهمن 1402، 11:03 ق‌ظ توسط ni3ma »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 06 بهمن 1402، 09:08 ب‌ظ »
دستکاریش که مشکل امنیتی نداره. اگه دستکاری کنی و مجبور شی به جای انتقال درگاه، DMZ کنی ممکنه به مشکل امنیتی بخوری.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ni3ma

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 06 بهمن 1402، 11:32 ب‌ظ »
هنوز کاملا متوجه نشدم  ;D  دی ام زی رو گوگل کردم ظاهرا یک سپر امنیتی هست (در همین حد فهمیدم) ولی نمیدونم «DMZ کردن» یعنی چی. احتمالا اصطلاحات بسیار تخصصی هستش که من نمیفهمم. حالا خدا رو شکر فایلم دانلود شد و به ندرت پیش میاد که در این شرایط گیر کنم و به تورنت های low-seeder پناه ببرم. اینم از ناچاری بود که درجای دیگه پیداش نکرده بودم. معمولا فایل های دارای کپی رایت رو از سایت های file sharing میگیرم که با اکانت رایگان سرعتشون محدوده ولی مطمئن تر از تورنت های سیدر پایین هستند و میشه از دانلود کامل فایل مطمئن بود.
ممنون از شما و بقیه دوستان که کمک میکنید.
« آخرین ویرایش: 06 بهمن 1402، 11:34 ب‌ظ توسط ni3ma »

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1446
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #6 : 07 بهمن 1402، 12:49 ق‌ظ »
اینجور وقت‌ها از هوش‌مصنوعی کمک بگیر:)
نقل‌قول
DMZ یا "منطقهٔ انتقال"، یک منطقهٔ شبکه است که بین شبکه‌های امن داخلی و شبکه‌های غیرامن دیگر قرار دارد. این منطقه اغلب برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز به شبکهٔ داخلی به وسیلهٔ شبکه‌های خارجی استفاده می‌شود و یک نقطهٔ انتقال امن برای اطلاعات میان این دو منطقه فراهم می‌کند.

به‌طور کلی وقتی DMZ رو تعریف کنی، مستقیم می‌شه به کلاینت مودمت وصل شد، ولی وقتی DMZ رو تعریف نکنی، با وارد کردن IP عمومی‌ت به مودم وصل می‌شه و اجازه دسترسی به کلاینت‌هاش رو نمی‌ده...
درواقع با تعریف کردنش دستگاه متصل به مودمت رو از فایروال روتر خارج می‌کنه.
اگه کسی می‌تونه بهتر توضیح بده:)
« آخرین ویرایش: 07 بهمن 1402، 12:51 ق‌ظ توسط Dr.Code »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 07 بهمن 1402، 03:02 ق‌ظ »
وقتی DMZ می‌کنی، تمام درخواست‌ها رو از مسیریاب به رایانهٔ خودت منتقل می‌کنی. انگار که مسیریاب به کلّی حذف شده باشه و رایانه‌ات مستقیم به اینترنت وصل باشه.
در حالت عادی باید فقط درگاهی که کارخواه تورنتت روش شنود می‌کنه رو منتقل کنی که انگار رایانه‌ات فقط روی اون درگاه مستقیم به اینترنت وصله.

آفلاین ni3ma

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #8 : 07 بهمن 1402، 12:13 ب‌ظ »
این موضوع پیچیده تر از چیزی هست که در ابتدا فکر میکردم. حالا تعریفش رو دوستان زحمت کشیدن به زبان ساده توضیح دادن ولی اینکه چطور اجرا میشه مکانیزمش و اینکه با فعال شدنش چه چیزایی به دست میاریم و چه چیزایی از دست میدیم خودش یک مبحث مفصل شبکه رو جلوی آدم باز میکنه که من ترجیح میدم واردش نشم چون بلد نیستم و تا اون حد نیاز ندارم بدونم.

آفلاین ni3ma

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #9 : 07 بهمن 1402، 12:39 ب‌ظ »
دوستان یه راه ساده به من بگید نه چیزای پیچیده که خارج از دانش منه. مثلا اینکه با توجه به اینترنت ایران برنامه Transmission روی چه پورتی بزارم که بهتر دانلود کنه یا چه آدرس ترکری استفاده کنم که واقعا کار کنه. من نمیتونم وارد مسایل پیچیده فنی بشم، در حد تنظیمات ساده راهنمایی کنید که اگر یه روزی دوباره محتاج دانلود یک فایل با سیدر پایین شدم این راهکارها رو استفاده کنم.
« آخرین ویرایش: 07 بهمن 1402، 03:51 ب‌ظ توسط ni3ma »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #10 : 09 بهمن 1402، 04:49 ب‌ظ »
لازم نیست چیزی رو تغییر بدی. باید بری توی مودمت و این تغییرات رو برای درگاهش انجام بدی:
https://portforward.com/router.htm

آفلاین ni3ma

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #11 : 09 بهمن 1402، 08:09 ب‌ظ »
لازم نیست چیزی رو تغییر بدی. باید بری توی مودمت و این تغییرات رو برای درگاهش انجام بدی:
https://portforward.com/router.htm
لایک! مرسی.