انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اتصال به اینترنت با VPN  (دفعات بازدید: 6445 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین aliiiiiii

• Full Member
  • *
  • ارسال: 238
    • Iranian RoboCuppers
اتصال به اینترنت با VPN
« : 16 تیر 1389، 11:36 ق‌ظ »
با سلام
سایت اینترنت دانشگاه ما از طریق کانکشن وایرلس و VPN قابل دسترس است

من VPN ساختم تو اوبنتو 10.04 و متصل شدم
ولی هیچ صفحه ای باز نمیکنه
نمیدونم دلیلش چیه
ممنون میشم راهنمایی کنید
با تشکر

آفلاین mer30oo

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 51
  • جاوید ایران زمین...زنده باد آزادی...دور باد استبدا
پاسخ به: اتصال به اینترنت با VPN
« پاسخ #1 : 19 تیر 1389، 02:55 ب‌ظ »
دقیقا بنده هم همین مشکل رو دارم ..علتش رو هم میدونم ولی تنظیمات رو هم که برای ابونتو انجام میدم بازهم عملی نمیشه. ](*,)

ببینید در ویندوز وقتی بخواهیم وصل بشیم باید این تنظیمات رو در قسمت سیکوریتی انجام بدیم. قسمت 1 و دو را به صورت تنظیمات ویندوزی میگذارم و همین تنظیمان رو در ابونتو انجام میدم ولی بازهم صفحه باز نمیکنه کسی علت رو میدونه ؟

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
« پاسخ #2 : 19 تیر 1389، 03:37 ب‌ظ »
اگه کلا وصل نمیشید که مشکل از نوع پروتکل هست و بهتره تو قسمت Advanced از دیالوگ Edit بگردید دنبال راه حل.
اما اگر که صفحه باز نمیشه یه DNS براش انتخاب کنید. ممکنه درست بشه. (قسمت IPv4 Settings رو بگذارید Automatic (VPN) Address only و تو قسمت DNS مثل این ها رو بزنید :
217.218.155.105, 4.2.2.4
یا هر DNS دیگه ای (مثلا OpenDNS ) :
208.67.222.222
208.67.220.220

آفلاین mer30oo

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 20 تیر 1389، 01:14 ب‌ظ »
همونطور که گفتم اگر تنظیماتی که برای ویندوزم انجام میدم رو برای لینوکس انجام بدم وصل میشه ولی صفحه باز نمیکنه ...حالا من برم با روش شما امتحان کنم و برگردم اگر درست شد در همینجا اعلام میکنم ...البته این دیتایل وی پی ان هم میتونه کمک کنه به دوستانی که این مشکل رو دارن و صل نمیشن ... در تنظیمات ویندوزی فقط در تب سیکوریتی باید گزینه PAP تیک بخوره و به این صورت باشه

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
« پاسخ #4 : 20 تیر 1389، 01:23 ب‌ظ »
خوب این بستگی به سرورتون داره مثلا اگه سرور Windows Server باشه باید MSCHAP و MSCHAPv2 تیک بخوره. اگه از Radius استفاده کنه واسه Authenticate ، بستگی به تنظیمات Radius داره مثلا پیش فرض FreeRadius که PAP هستش.
در هر صورت اگه اون طرف از PAP استفاده میشه اینطرف هم PAP رو بزن و بازهم میگم DNS رو هم بزن واسش

آفلاین mer30oo

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 20 تیر 1389، 03:30 ب‌ظ »
خوب این بستگی به سرورتون داره مثلا اگه سرور Windows Server باشه باید MSCHAP و MSCHAPv2 تیک بخوره. اگه از Radius استفاده کنه واسه Authenticate ، بستگی به تنظیمات Radius داره مثلا پیش فرض FreeRadius که PAP هستش.
در هر صورت اگه اون طرف از PAP استفاده میشه اینطرف هم PAP رو بزن و بازهم میگم DNS رو هم بزن واسش

خوب سپاس از شما دوست گرامی من دی ان اس رو هم تعریف کردم و بازهم صفحه باز نمیکنه از isp خواستم تنظیمات رو برام اسکرین شات کنه و بفرسته که بدین صورت بود که الان عکسش رو میزارم اگر تونستید راهنمایی کنید

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
« پاسخ #6 : 22 تیر 1389، 01:50 ق‌ظ »
یه مشکل عجیب برای من پیش اومده دقیقا شبیه مشکل شما .
اگه من روی کارت شبکه اینترنت داشته باشم (مثلا به صورت Share از یه سیستم دیگه)‌ خیلی راحت میتونم VPN وصل بشم. اگر نه،‌ با pppoe وصل شده باشم و روی اون با همون کانکشنی که تو حالت Share کار میکنه وصل شم دیگه دیتا ندارم.
خیلی عجیبه. به نظرم این مربوط میشه به pppoe وگرنه VPN که درسته!

آفلاین mer30oo

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 24 تیر 1389، 01:13 ب‌ظ »
یه مشکل عجیب برای من پیش اومده دقیقا شبیه مشکل شما .
اگه من روی کارت شبکه اینترنت داشته باشم (مثلا به صورت Share از یه سیستم دیگه)‌ خیلی راحت میتونم VPN وصل بشم. اگر نه،‌ با pppoe وصل شده باشم و روی اون با همون کانکشنی که تو حالت Share کار میکنه وصل شم دیگه دیتا ندارم.
خیلی عجیبه. به نظرم این مربوط میشه به pppoe وگرنه VPN که درسته!

من احساس میکنم مشکل security و تنظیماتش باشه چون قبلا isp از یک تنظیم دیگه برای security استفاده میکرد و من هم بدون دستکاری در تنظمیات پیش فرض ابونتو وصل میشدم و مشکل از روزی شروع شد که این تنظیمات رو عوض کردن و به صورت pap در آوردن

حالا یک موضوع جالب دیگه در ویندوز vista و 7 همین مشکل وجود داشت که vpn ساخته میشد ولی صفحه باز نمیکرد بعد از جستجو در فرومهای خارجی دیدم در این حالتی که هست باید یک اجازه دسترسی بارش فعال کرد که اون رو از file>new incoming با ساختن یک incoming جدید و دادن اجازه دسترسی به راحتی درست میشه ..
http://www.winbookcorp.com/_technote/WBTA20000866.htm

فکر کنم باید راههای دیگه رو امتحان کنم :'(

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
« پاسخ #8 : 24 تیر 1389، 02:44 ب‌ظ »
برای من اون مشکل نیست. من در هر دوصورت از یه ISP استفاده میکنم دقیقا با یه تنظیمات.

آفلاین پیام ابراهیمی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1123
    • پلت ولگ
« پاسخ #9 : 05 شهریور 1389، 02:27 ق‌ظ »
منم به همچین مشکلی بر خوردم... باید تیک mppe رو بزنم... اما هیچ صفحه ای باز نمیشه... وقتی که dns می زنم باز میشه... اما بعد از چند ثانیه کلا ارتباطم با VPN قطع میشه... کسی نظری داره؟ توی ویندوز چک کردم بدون مشکل کار کرد
http://www.palatvalg.com اینم وبلاگ جدید منه...

آفلاین mer30oo

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #10 : 17 مهر 1389، 03:54 ق‌ظ »
دوستان کسی راهی پیدا نکرده ..امشب پس از مدتها دلم حوس لینکوس کرده که انگار هنوز مشکل داره ](*,)