انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: انقضای گواهینامه مرورگر  (دفعات بازدید: 247 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Aminavy-r

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 56
انقضای گواهینامه مرورگر
« : 14 شهریور 1403، 05:28 ب‌ظ »
سلام!
مطمئن نیستم که اسم درستی برای موضوع انتخاب کردم یا نه.
مشکل اینه که بعد از یه مدت دیگه نمی تونیم مرورگر رو بروز کنیم (چیزی که بیشتر توی موبایل اتفاق میوفته) بعد از یه مدت دیگه نمیشه هر سایتی رو باز کرد (چون گواهینامه‌ای لازمه که ما نداریم)

می خواستم بدونم که میشه خودمون اون تاییدیه رو بگیریم و بگیم از این استفاده بشه یا خودمون ایجادش کنیم؟ اگه ممکنه چجوری میشه همچین کاری کرد؟

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
پاسخ : انقضای گواهینامه مرورگر
« پاسخ #1 : 14 شهریور 1403، 06:17 ب‌ظ »
توی گنو-لینوکس عموما این گواهینامه‌ها توی /etc/ssl/ هستند و مرورگرها هم از همون استفاده می‌کنند.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3501
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
پاسخ : انقضای گواهینامه مرورگر
« پاسخ #2 : 14 شهریور 1403، 11:01 ب‌ظ »
نمیدونم اینی که میگم مربوط هست یا نه ولی چند هفته‌ای میشه که SSLها توی مرورگرها به مشکل خوردن. فرق هم نمیکنه کروم یا اج (فقط روی فایرفاکس دیدم که اوکی هستن) و حتی SSLهایی که معتبر هستن و خریداری میشن هم باز توی مرورگرها خطای نامعتبر بودن میدن! که خیلی روی اعصاب من هم هست چون ما سرویس تحت وب ارائه می‌کنیم و با اینکه مطمئنیم مشتری SSL معتبر داره (بعضی‌هاشو خودم براشون تهیه میکنم) ولی بازم توی مرورگر مشکل دارن! حس میکنم یه اختلالی چیزی هست که ممکنه از داخل یااز خارجِ کشور باشه.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت