انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا لینیج میخواد گوشی رو کباب کنه؟!!  (دفعات بازدید: 702 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Aminavy-r

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 56
دلیل اینکه اینجا موضوع رو ایجاد می کنم اینه که دیدم چند نفری اینجا لینج استفاده کردن یا می کنن.
خب یه خورده توضیح:
تونستم خیلی راحت قفل بوت لودر رو باز کنم و لینیج رو بی دردسر نصبش کردم. همه سخت افزار ها کار می کنن (سیم کارت، دوربین، وایفای/بلوتوث، NFC و...)
ولی مشکل اینه که گوشی خیلی داغ میشه. گوشی تولید ۲۰۱۲ هست، ولی سخت افزارش از نظر خودم واقعا قویه (حداقل برای کارایی که با موبایل میشه کرد) cpu دو هسته ای ۱.۵ گیگاهرتزی داره (Qualcomm Snapdragon S4) لینیج ازش پشتیبانی رسمی نمیکنه (چون قدیمیه و کسی نیست که نسخه های جدید تر رو پورت کنه) اندروید ۸.۱ هست. Gapps رو نصب نکردم.
برنامه ها خیلی افتضاح اجرا میشن (تازه اگه بشن) در صورتی که همون برنامه ها توی رام اصلی روون اجرا میشدن (مثلا اف-دروید که هر بار توی پس زمینه کراش میکنه یا فایرفاکس که بیشتر از دو ثانیه باز نمی مونه)
از اندروید جدید که ماشین مجازی و جاوا توش خیلی فرق کرده انتظار دیگه‌ای داشتم.
ویرایش: یادم رفت بگم که برنامه های پیشفرض همشون خوب و روون کار می کنن.

هدفم این نیست که مشکل رو حل کنم (چون حل شدنی نیست) پس نیازی به اطلاعات بیشتر هم نیست.
میخوام بدونم که دلیل این کندی و گرما   :( چیه؟
و برای بقیه که لینیج یا همچین رام های سفارشی رو استفاده می کنن هم همینجوری هست یا نه؟
« آخرین ویرایش: 19 تیر 1403، 04:24 ب‌ظ توسط Aminavy-r »

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1446
  • Dr.Code
    • My website
پاسخ : چرا لینیج میخواد گوشی رو کباب کنه؟!!
« پاسخ #1 : 19 تیر 1403، 04:05 ب‌ظ »
طبیعیه. دارید نرم‌افزار سنگین رو روی یه گوشی ضعیف اجرا می‌کنید.
می‌تونه به‌خاطر بهینه نبودنش یا مشکل راه‌اندازها هم باشه.
رام‌های دیگه رو تست کنید.
نمی‌شه یه نسخه رو برای همه پیچید. من گوشی قبلیم(ردمی نوت ۹اس) با لینیج داغ نمی‌کرد، ولی مشکل صدا داشت.

آفلاین behzad1

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 513
« پاسخ #2 : 19 تیر 1403، 06:55 ب‌ظ »
ممکنه سازنده دستگاه شما تنظیمات غیراستانداردی رو اعمال داده باشه که فقط روی سیستم عامل خودش جواب بده و رام‌ها نتونن بخوننشون.
من رام GSI لینیج دارم و خوب کار می‌کنه.

آفلاین Aminavy-r

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 19 تیر 1403، 07:11 ب‌ظ »
نه دیگه، تنظیمات رو کجا اعمال بده؟! اصلا تنظیمات میخواد چکار کنه؟! سیستم عامل خودش دیگه چیه؟!
سازنده هم مشکلی با کاستوم رام ها نداره، اتفاقا راه رفت و برگشت رو هم آسون تر کرده.

خودم درباره اون کامپایلری که بایت کد های جاوا رو به کد ماشین کامپایل می کنه فکر می کنم. شاید باگ از اون باشه. به هر حال چیز خیلی عجیبیه. من واقعا نمی دونم که یه گوشی اندرویدی چجوری کار می کنه! حالا اگه واقعا یه جایی اصلا توی ROM یه پیکربندی چیزی داشته باشه هم نباید همچین وضعی پیش بیاد، تنظیمات رو نخونه اصلا، چه بهتر!
« آخرین ویرایش: 19 تیر 1403، 07:20 ب‌ظ توسط Aminavy-r »

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19692
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #4 : 19 تیر 1403، 08:29 ب‌ظ »
من مشکلی ندارم روی گوشی Pocophone
حتا از اصلیش هم سبک‌تره و بیش‌تر باتری نگه می‌داره.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Aminavy-r

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 20 تیر 1403، 08:06 ق‌ظ »
طبیعیه. دارید نرم‌افزار سنگین رو روی یه گوشی ضعیف اجرا می‌کنید.
می‌تونه به‌خاطر بهینه نبودنش یا مشکل راه‌اندازها هم باشه.
رام‌های دیگه رو تست کنید.
نمی‌شه یه نسخه رو برای همه پیچید. من گوشی قبلیم(ردمی نوت ۹اس) با لینیج داغ نمی‌کرد، ولی مشکل صدا داشت.

نه. از نظر مصرف رم بهتر شده. همه برنامه هایی که نصب کردم همین جوری هستن، حتی برنامه های خیلی ساده که قبلا هم نصب داشتمشون.
فکر نکنم از نظر سازگاری با سخت افزار بقیه بهتر باشن.(اصلا مطمئن نیستم که این مشکل مربوط به سخت افزاره یا نه) سخت افزاری که لپ تاپم که داره خیلی از این قوی تر نیست، تو حالت عادی حتی از این هم ضعیف تره. ولی فکر نکنم اگه چند بار کرنل رو پشت سر هم رو باهاش کامپایل کنم هم این قدر داغ بشه. (دیروز داشتم همین کار رو می کردم  ;) واقعا این قدر داغ نشد)
مصرف باتری رو نمی دونم که بهتر شده یا نه، چون اینقدر داغ میشه که نمیشه تحملش کرد.

آفلاین Aminavy-r

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #6 : 14 شهریور 1403، 05:32 ب‌ظ »
سلام!
بعد از این مشکلات رفتم روی لینیج ۱۷ (نسخه قدیمی تر) تقریبا همه مشکلات حل شدن ولی باز انگار ART رم بیشتری میخواد و بعضی برنامه ها غیر قابل استفاده هستن. دیگه مجبور شدم برگردم رام رسمی. الان که مقایسه می کنم، خب این قدیمی که dalvik داره خیلی روون تر هست و غیر از قدیمی بودن مشکل دیگه‌ای نداره.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3501
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
« پاسخ #7 : 14 شهریور 1403، 10:58 ب‌ظ »
سلام!
بعد از این مشکلات رفتم روی لینیج ۱۷ (نسخه قدیمی تر) تقریبا همه مشکلات حل شدن ولی باز انگار ART رم بیشتری میخواد و بعضی برنامه ها غیر قابل استفاده هستن. دیگه مجبور شدم برگردم رام رسمی. الان که مقایسه می کنم، خب این قدیمی که dalvik داره خیلی روون تر هست و غیر از قدیمی بودن مشکل دیگه‌ای نداره.

اگه نسخه رسمی نیست، منطقیه که کاملاً هماهنگ نباشه. توقع زیادی ازش نداشته باش.
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت