انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: توزیع  (دفعات بازدید: 64 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Taha_S

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
توزیع
« : 05 مهر 1403، 07:00 ب‌ظ »
سلام به همگی.
من میخواستم یک توزیع درست کنم که هر چقدر سرچ کردم متوجه نشدم اگر میشود کمک کنید.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4857
  • masoft قدیم
پاسخ : توزیع
« پاسخ #1 : 05 مهر 1403، 08:13 ب‌ظ »
در مورد LFS جستجو کنید. پیشنهاد من اینه که ابتدا گنو-لینوکس رو یاد بگیرید، بعد سراغ ساخت توزیع برید. چیزی که زیاد داریم، توزیع‌های بی‌کاربرده.

آفلاین محمد رضا لامعی

• Full Member
  • *
  • ارسال: 102
  • همیشه در حال یادگیری
    • سایت شخصی
پاسخ : توزیع
« پاسخ #2 : 05 مهر 1403، 09:03 ب‌ظ »
 به جای ایجاد توزیع‌های لینوکسی جدید، که ممکن است بسیاری از آن‌ها تکراری یا با کیفیت پایین باشند، بهتر است انرژی و زمان خود را صرف فعالیت‌هایی کنیم که به پیشرفت اکوسیستم نرم‌افزار آزاد کمک می‌کند، مانند:
ترجمه نرم‌افزارها: ترجمه نرم‌افزارها به زبان‌های مختلف باعث می‌شود که نرم‌افزارهای آزاد در دسترس تعداد بیشتری از کاربران قرار بگیرند.
کمک به دیگران در فروم‌ها: پاسخ دادن به سوالات کاربران در فروم‌ها و انجمن‌های مربوط به لینوکس می‌تواند به بسیاری از افراد کمک کند تا مشکلات خود را حل کنند و از نرم‌افزارهای آزاد بهتر استفاده کنند.
ساخت یا بهبود نرم‌افزارهای آزاد: مشارکت در پروژه‌های نرم‌افزاری آزاد و کمک به توسعه و بهبود آن‌ها یکی از بهترین راه‌ها برای پیشرفت اکوسیستم نرم‌افزار آزاد است.
نوشتن مستندات و آموزش‌ها: تهیه مستندات و آموزش‌های مفید برای نرم‌افزارهای آزاد می‌تواند به کاربران جدید کمک کند تا با این نرم‌افزارها آشنا شوند و از آن‌ها استفاده کنند.
حمایت مالی از پروژه‌های نرم‌افزاری آزاد: بسیاری از پروژه‌های نرم‌افزاری آزاد به حمایت مالی نیاز دارند. شما می‌توانید با اهدا یا خرید محصولات مرتبط با این پروژه‌ها، به آن‌ها کمک کنید.

دلایل اصلی که ساخت توزیع جدید لینوکس را زیر سوال می‌برد:

توزیع‌های موجود:تعداد بسیار زیادی توزیع لینوکسی وجود دارد که هر کدام برای نیازهای خاصی طراحی شده‌اند. پیدا کردن یک توزیع مناسب برای اکثر کاربران کار دشواری نیست.
تکرار کاری: ساخت یک توزیع جدید به معنای تکرار بسیاری از کارهایی است که قبلا توسط دیگران انجام شده است، مانند مدیریت بسته‌ها، تنظیمات سیستم و ایجاد محیط کاربری.
پراکندگی منابع: ایجاد یک توزیع جدید نیازمند صرف زمان و منابع زیادی است که ممکن است بهتر باشد در بخش‌های دیگری از اکوسیستم نرم‌افزار آزاد سرمایه‌گذاری شود.

در نهایت، ساخت یک توزیع لینوکسی جدید کاری نیست که هر کسی بتواند به راحتی انجام دهد و به نتیجه مطلوب برسد. اما مشارکت در پروژه‌های موجود و کمک به توسعه اکوسیستم نرم‌افزار آزاد کاری است که هر کسی می‌تواند انجام دهد و تاثیر مثبتی بر جامعه نرم‌افزار آزاد بگذارد.

a Day Without Learning is a Lost Day