انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: راهنمایی در مورد خرید لپ تاپ  (دفعات بازدید: 3059 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین SA_ZA

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 25
راهنمایی در مورد خرید لپ تاپ
« : 10 آبان 1389، 04:24 ب‌ظ »
سلام
من میخواستم یه لپ تاپ بگیرم ولی قبلش خواستم با شما اساتید مشورت کنم تا بعدا پشیمان نشم
به خاطر همین اینجا درخواستم رو مطرح میکنم که به نظر شما با هزینه حدود 700 تومن (چون بودجمون اینقدره البته حالا یکم بالا و پایین مشکلی نیست ) بهترین لپ تاپ چه از نظر سخت افزار و کیفیت (کیفیت جوری باشه که دگه چند سالی رو جواب بده چون ما وضعیتمون جوری نیست که تند تند واسه لپ تاپ هزینه کنیم ) و چه از این نظر که مخصوصا با لینوکس (البته با بیشتر  لینوکس ها باشه بهتره)    سازگاریه کاملی داشته باشه چیه چون ما یکم تازه کاریم به خاطر همین اگه بیشترین سازگاریو داشته باشه واسمون راحتتره .
کاربری من هم بیشتر برای برنامه نویسی میخوام
البته اجازه بدید یه سوال انحرافی هم همینجا از اساتید بپرسم نظر شما در مورد لپ تاپ های ایسر چیه (چه از نظر کیفیت و ماندگاری و ...... ) چون نسبت به قیمت هاش لپ تاپهای خوبی هم داره و روی بعضی از لپ تاپهاش حتی لینوکس داره
پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم
« آخرین ویرایش: 10 آبان 1389، 04:37 ب‌ظ توسط SA_ZA »

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
پاسخ به: راهنمایی در مورد خرید لپ تاپ
« پاسخ #1 : 10 آبان 1389، 05:22 ب‌ظ »
asus , acer با لینوکس سازگار ترند. ولی دل بعضی مدلهاش خوب کار می کنه بقیه مدلها رو نمی دونم ولی برند سنی با لینوکس مشکل داره لپتاپ هاش.
سلام
من میخواستم یه لپ تاپ بگیرم ولی قبلش خواستم با شما اساتید مشورت کنم تا بعدا پشیمان نشم
به خاطر همین اینجا درخواستم رو مطرح میکنم که به نظر شما با هزینه حدود 700 تومن (چون بودجمون اینقدره البته حالا یکم بالا و پایین مشکلی نیست ) بهترین لپ تاپ چه از نظر سخت افزار و کیفیت (کیفیت جوری باشه که دگه چند سالی رو جواب بده چون ما وضعیتمون جوری نیست که تند تند واسه لپ تاپ هزینه کنیم ) و چه از این نظر که مخصوصا با لینوکس (البته با بیشتر  لینوکس ها باشه بهتره)    سازگاریه کاملی داشته باشه چیه چون ما یکم تازه کاریم به خاطر همین اگه بیشترین سازگاریو داشته باشه واسمون راحتتره .
کاربری من هم بیشتر برای برنامه نویسی میخوام
البته اجازه بدید یه سوال انحرافی هم همینجا از اساتید بپرسم نظر شما در مورد لپ تاپ های ایسر چیه (چه از نظر کیفیت و ماندگاری و ...... ) چون نسبت به قیمت هاش لپ تاپهای خوبی هم داره و روی بعضی از لپ تاپهاش حتی لینوکس داره
پیشاپیش از راهنمایی شما ممنونم

ایسر شاید اسمش معروف نباشه ولی خیلی لپتاب های خوبی داره و من که یچ مشکلی نداشتم نه از داغ کردن های خیلی زیاد خبری هست و.. فقط یک کم تو باتری گمونم بقیه برند ها بهتر باشند.
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین Pyruzan

• Full Member
  • *
  • ارسال: 245
  • Long Live KDE
پاسخ به: راهنمایی در مورد خرید لپ تاپ
« پاسخ #2 : 10 آبان 1389، 07:31 ب‌ظ »
از قضا یکی از دوستان گلم همین دیروز با خصوصی ازم خواست یه لپتاپ حدود 700 تومن بهش معرفی کنم و مورد سئوال شما هم دقیقا همینه، پس به شما هم پیشنهادشون میکنم:

بهترین لپتاپ زیر 700 تومن (640 تومن):
نقل‌قول
HP Pavilion G62-a11SE

لپ تاپ اچ پی پاویلیون جی 62
بهتر است سال 2010 را سال لپ‌تاپ‌های با قیمت مناسب بدانیم. این بار شرکت HP یک لپ‌تاپ دیگر به نام G62 با قیمتی مناسب و عملکرد بسیار خوب به کمک پردازنده‌ی Corei3 (البته G62 دارای دو کانفیگ می‌باشد که شامل پردازنده‌های Cori3 و AMD می‌شوند) ارایه کرده است. بگذارید کمی آن را با رقبا مقایسه کنیم. اچ پی G62 شارژدهی باتری و عملکرد بهتری را نسبت به رقبا ارایه می‌نماید و طراحی زیبایی نیز دارد. در کل G62 را می‌توان یکی از بهترین لپ‌تاپ‌ها در این گستره‌ی قیمت دانست. این یک لپ‌تاپ با نمایشگر 15.6 اینچی، بدنه‌ی استایلیش، کارآیی و سرعت بالا و یکی از بهترین‌ها در محدوده‌ی قیمتی خود می‌باشد. اچ پی G62 از جمله نوت‌بوک‌هایی است که در کانفیگ‌های مختلف و با قیمت‌ها و امکانات سخت‌افزاری گوناگون طراحی شده است بنابراین برای هرگونه کاربری مناسب می‌باشد.

مشخصات کلی: لپ تاپ نوع معمولی - وزن 2.5 کیلوگرم
پردازنده: Intel Core i3 2.26 GHz - Cache 3 MB - BUS 1333 MHz
حافظه: 2 GB DDR3
هارد دیسک: 320 GB 7200RPM
کارت گرافیک: Intel GMA HD Graphics - MB UpTo 1740 MB
صفحه نمایش: 15.6" - Bright LED
امکانات: DVD-RW - فاقد مودم - بلوتوث داخلی - Card Reader - Webcam - LAN - WiFi - HDMI - VGA Port
سایر مشخصات: باتری 6 سلولی - DOS
مهمترین ویژگیش هاردشه که 7200RPM هست و خیلی تاثیر داره توی سرعت سیستم (نسبت به هاردهای 5400RPM بقیه نوت بوک ها)
2 گیگ رم هم بهش اضاف کنی میشه حدودا 40 تومن بیشتر، یعنی بازم نزدیک به 700 در میاد.

بهترین لپ تاپ 800 تومنی:
نقل‌قول
Acer Aspire 5741G

CPU: INTEL i3-330M (2.13 Ghz ) / CACHE: 3.0 MB / FSB: 1066 / RAM: 4GB DDR3 / HDD: 320+ GB SATA / LCD: 15.6" Diagonal High Definition - LED / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: Nvidia GeForce GT 320M 1GB / PORTS:  LAN + WiFi + CARD READER + WebCam + Bluetooth + HDMI / 2.6 Kg / DOS

البته در جستجوی این لپتاپ ها از Dell فاکتور گرفتم.
« آخرین ویرایش: 10 آبان 1389، 07:35 ب‌ظ توسط Pyruzan »