انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: چندتا سوال درمورد خود openoffice.org  (دفعات بازدید: 963 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سیدحسن

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 81
  • DON'T USE WINDOWS
چندتا سوال درمورد خود openoffice.org
« : 14 آبان 1389، 11:48 ب‌ظ »
اگه این جا جای این تاپیک نیست واقعا معذرت می‌خوام چون هرچی نگاه کردم دسته بندی مناسبی پیدا نکردم واسه همین گفتم توی کافه مطرحش کنم.
من به تازگی دارم کتاب getting started guied with openoffice.org رو می‌خونم که داخل این کتاب به چند تا مطلب برخورد کردم که خوب متوجه نشدم گفتم از شما بپرسم نا اگه کسی چیزی میدونست به ما هم بگه
۱- این یادداشتی که اینجا نوشته یعنی اینکه openoffice قبلا وجود داشته و بعدش openoffice.org ایجاد شده و این دوتا با هم فرق دارن؟ (جریان چیه؟)
نقل‌قول
Because someone else owns the trademark OpenOffice, the correct name for both the open-source project and its software is OpenOffice.org
۲- منظور از day-to-day database در جمله زیر چیه؟
نقل‌قول
Base provides tools for day-to-day database work within a simple interface
۳- منظور از community-driven در جمله زیر چیه؟
نقل‌قول
Enhancements, software fixes, and release dates are community-driven
« آخرین ویرایش: 14 آبان 1389، 11:57 ب‌ظ توسط hassan4470 »

آفلاین کرگدن

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1769
پاسخ به: چندتا سوال درمورد خود openoffice.org
« پاسخ #1 : 15 آبان 1389، 10:20 ق‌ظ »
درود

درمورد ۱
نمی دونم دقیق چیه ولی فکر می کنم منظورشون اینه که اسم درست و ثبت شده openoffice.org هست
در مورد تاریخچه هم اول اسمش staroffice بوده که مال شرکت stardivision بوده
سان اونو خرید و بعد از مدتی نسخه آزاد به نام openoffice.org رو منتشر کرد و داستان تا الان ادامه دارد :) و اوراکل  و......

۲-
اگر متن رو کامل تر می نوشتید و یا حداقل می نوشتید مربوط به چه قسمتی هست بهتر بود
ولی چیزی که به نظرم می رسه openoffice یه ابزار کار با دیتابیس داره (که اگر این جمله مربوط به اون باشه  به نظر می رسه ) اینجا می گه که این ابزار برای کار های روزانه با دیتا بیس ها مناسبه که شما اطلاعات خودتون رو دستی درش وارد می کنید
اگر کامل تر نقل کنید بهتر میشه نظر داد :)

۳-
یعنی توسعه این محصول توسط اجتماع کاربران و توسعه کننده هایی هست که خودشون جمع می شن و به توسعه این پروژه کمک می کنن
خیلی از محصولات آزاد به این شکل هست و حتی ممکنه یک نسخه تجاری هم در کنارش باشه که بر اساس نسخه آزادی که درست میشه توسط کارکنان یک شرکت تغییراتی توش داده بشه ولی اکثر توسعه و پیشرفت پروژه توسط همین اجتماع صورت می گیره

Vaio-VPCCW - core i7 -Nvidia GT320M -4GB -OS Fedora 20/ kde 4.12
Vbox: Centos 6.4 (server) / Archlinux

lomion

• مهمان
« پاسخ #2 : 15 آبان 1389، 11:19 ق‌ظ »
اسم ثبت شده همون OpenOffice.org هست که کردگن گفت. چون اسم OpenOffice قبلا ثبت شده بود. فعلا هم که توسعه ها روی لیبره آفیس هست به خاطر خرید اوراکل هست، چون ممکنه که همون بلایی که سر سولاریس اومد.

آفلاین سیدحسن

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 81
  • DON'T USE WINDOWS
« پاسخ #3 : 15 آبان 1389، 04:49 ب‌ظ »
به خاطر راهنمایی هایی که کردین خیلی ممنونم
اگه بازم سوالی داشتم توی همین تاپیک می‌پرسم امیدوارم بازم راهنماییم کنید. :)