انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: اجرای مایکروسافت آفیس 2010 در گنو/لینوکس؟  (دفعات بازدید: 3172 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین -

• Full Member
  • *
  • ارسال: 146
سلام
از اساتید و دوستان عزیز در انجمن، کسی میدونه چطور باید مایکروسافت آفیس 2010 را در محیطی مانند اوبونتو توسط wine اجرا کرد؟ آیا کسی تا حالا این کار را انجام داده؟ یا کسی توسط virtualbox شرکت سان محیط ویندوز را در اوبونتو نمونه سازی کرده به طوری که در آن مایکروسافت آفیس 2010 یا ادوبی فوتوشاپ یا اتوکد در آن اجرا کرده باشد؟ اگر بله، نتیجه چگونه بود و سرعت اجرا چطور؟ آیا شما به طور حرفه ای با sun virtualbox کار کرده اید، نتیجه چطور بود؟ (از کوبونتو 64 بیت استفاده می کنم)

"خیلی خوب بود مدیران بخشی را برای نمونه سازی ایجاد می کردند"
« آخرین ویرایش: 11 آذر 1389، 04:29 ب‌ظ توسط جلال »

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
با استفاده از برنامه زیر می توانید این کار را انجام دهید هرچند این کار را توصیه نمی کنم.
PlayOnLinux

آفلاین -

• Full Member
  • *
متشکرم alend من کارم طوری هست که با برنامه های مایکروسافت آفیس زیاد کار دارم و باید از ویندوز هم بدونم، به همین دلیل دنبال راهی هستم که بتونم این کار رو انجام بدم. آیا شما این برنامه رو تست کردی؟ هنگ نمیکنه؟ کند نیست؟ تمام ماژول های برنامه به خوبی لود میشن؟ به اندازه کافی سریع هست؟
برای نمونه سازی محیط ویندوز آیا کسی http://linux.softpedia.com/get/System/Emulators/Oracle-VM-VirtualBox-23194.shtm  ،Oracle VM VirtualBox رو در محیطی مانند اوبونتو 64 بیت اجرا کرده؟ آیا این برنامه در محیط 64 بیت اجرا میشه؟، من متوجه نشدم اجرا میشه یا نه!
« آخرین ویرایش: 11 آذر 1389، 04:28 ب‌ظ توسط جلال »

آفلاین alend

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1317
من با برنامه فوق کار نکردم ولی اطلاعات بیشتر را در لینک زیر می توانی پیدا کنی:
VirtualBox عالی است و word هم با سرعت خوبی روی آن اجرا می شود. این برنامه روی نسخه های ۶۴ بیتی اجرا می شود و بر روی برخی سیستم ها تنها می تواند نسخه های ۶۴بیتی را روی آن نصب کرد.

آفلاین -

• Full Member
  • *
alend، از لینک بسیار خوبت ممنونم. خیالم راحت شد از بابت آفیس (البته امیدوارم اکسل و اکسس که توابع خاصی دارن مشکل پیدا نکنن، ورد خیلی فرق می کنه)  :)

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
گه کنار گنوم یه محیط خیلی سبک مثل openbox نصب کنی و وی باکس رو توی اون اجرا کنی شاید با حالت های سه بعدی و فول ساپورت حالت های دو بعدی گرافیک مشکل داشته باشی ولی با توجه به تجربه شخصی میگم که برنامه ها با سرعت بی نظیری اجرا میشن  ;)
در ضمن در جواب پیغامی که دادین باید بگم که قصد پاسخ رو داشتم ولی دریافتش از جانب شما غیر فعال بود و نشد جواب پیغام رو بدم (‌گفتم که بدونید و جواب ندادن بنده حمل بر بی ادبیم نشه )
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید

آفلاین -

• Full Member
  • *
eMan، شرمنده در مورد دریافت پیام، حتی اگه قابلیت دریافت پیام هم داشتم و پیامی دریافت نمی کردم باز هم توقعی نبود؛ همینقدر که شما و دیگر دوستان برای پاسخ به سوالات تازه کارهایی مثل ما وقت میزارین و در فروم پاسخ می دید کمال تشکر رو دارم. متوجه نشدم که قسمت دریافت پیامهام غیر فعاله، نمی دونم از اول غیر فعال هست یا من یه ستاره گذاشتم یادم نیست!
وبسایت openbox رو دیدم ما تا آنجایی که متوجه شدم و اطلاع دارم، مدیر پنجره همینطور که از نامش پیداست وظیفه مدیریت پنجره ها رو داره، و استفاده کاربر رو در هنگام کار با پنجره ها بهبود می بخشه، بعضی ها سبک تر، ساده تر هستند، بعضی ها حرفه ای تر و در عین حال کمی سنگین تر هستند.. این تیکه از متن رو از خود وبسایت گرفتم:
[
quote]Openbox provides an environment where applications work the way they were designed to.
Openbox is a highly configurable window manager. It allows you to change almost every aspect of how you interact with your desktop and invent completely new ways to use and control it. It can be like a video game for controlling windows[/quote]

من تازه کارم، البته قبلا، 2 سال پیش یه کوبونتو داشتم و 6 ماهی با اون کار کردم اما چون خط اینترنتم دایل آپ بود کار کردن تو محیط لینوکس برام سخت شد و گذاشتمش کنار تا حالا و البته حالا هم ویندوز 7 رو سیستم دارم، اما نمی خوام لینوکس نصب کنم و بعد ندونم باید چکار کنم؛ و وقت نصب و راه اندازی و تست رو به اندازه کافی ندارم، اگرنه خودم این برنامه ها رو تست میکردم. در مورد سرعت اجرای برنامه ها، سیستم به اندازه کافی توان داره، هم از لحاظ پردازنده و حافظه و هم از نظر گرافیکی. آیا منظور شما از معرفی openbox این بوده که سرعت اجرای برنامه ها به دلیل اینکه مدیر پنجره openbox سبک هست برنامه ها سریعتر اجرا میشن، درسته؟ مثلا همینطور که در سایتش آورده، اگر برنامه ای برای محیط گنوم باشه، میشه اون رو توسط openbox به همون صورتی که طراحی شده بدون درهم شدن ظاهرش، مثلا در kde اجرا کرد.
« آخرین ویرایش: 12 آذر 1389، 01:05 ق‌ظ توسط جلال »

آفلاین eMan

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1366
openbox چند حالت داره
۱ : مثلا شما میتونید از اوپن باکس به عنوان مدیر پنجره در دسکتاپ های دیگه نظیر kde یا گنوم استفاده کنید

۲ : و همچنین به صورت مستقل می تونید بدون استفاده از دسکتاپ خاصی از مدیریت پنجره openbox استفاده کنی

یعنی وقتی واردش میشی هیچ چیزی رو جلوی چشمات نمیبینی و باید راست کلیک کنی تا منو ظاهر بشه
در عرض کمتر از یک دهم ثانیه هم لود میشه و کلا اصلا ملحقاتی نداره که بخواد لود شدنش طول بکشه
و من این راه دوم رو پیشنهاد کردم
ولی شما که قدرت سیستمت بالاست اصلا نیازی بهش نداری
چون خود من توی محیط kde و با ۲۰۰ تا برنامه باز بدون مشکل وی باکس رو اجرا میکنم  ;)
جهت تماس با بنده یا از طریق فروم آرچ و یا از طریق وبلاگ آرچ بوک و یا از طریق ایمیل با بنده تماس بگیرید