انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اعلان جنگ «هکر کوچک» علیه شرکت سونی!  (دفعات بازدید: 1610 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین nodet07

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 89
اعلان جنگ «هکر کوچک» علیه شرکت سونی!
« : 06 اسفند 1389، 04:08 ب‌ظ »
به گزارش فارنت و به نقل از پایگاه اینترنتی Tgdaily،جرج هاتز هکر کوچک و هک کننده دائمی کنسول پلی‌استیشن ۳ شرکت سونی اعلام کرد که آماده هک و جیلبریک هرگونه دیوایس شرکت سونی است.

او در ضمن اعلام کرده است که در اولین اقدام به طور حتم کنسول بازی Xperia Play شرکت سونی که بر اساس سیستم عامل اندروید خواهد بود را هک خواهد کرد.

هاتز در این مورد می گوید:”قبل‌تر ها این موضوع برای من نوعی شوخی و سرگرمی بود ولی حالا به آن به صورت جدی تر نگاه می‌کنم والبته حالا این قضیه فقط شامل من نیست.

من می‌خواستم که این کار را در زوئن گذشته ترک کنم ولی دیدم شرکت‌هایی می‌خواهند با استفاده از نام هکرها به شهرت  خود بیافزایند و با شکایت از هکرها برای خود نامی دست و پا کنند و من از این موضوع نفرت دارم.در حقیقت یک سری می خواهند با استفاده از قوانین نظام قضایی آمریکا برای خود نامی دست و پا کنند و من می‌خواهم حالا اعلام کنم که اولین نفری خواهم بود که Xperia Play شرکت سونی را جیلبریک و هک خواهد کرد”.

به نظر نگارنده، گفته های هکر کوچک را باید تحسین کرد زیرا وی علی رغم اینکه درگیر دادگاه شرکت سونی است به هیچ وجه از موضوع خود عقب نکشیده و می‌خواهد تا قدرت جامعه هکرها را نشان دهد.

به نظر می‌رسد با اعلان جنگ رسمی هاتز ،حالا شرکت سونی باید در هر دو سطح نرم افزار و سخت افزار به ترمیم سطوح امنیتی خود بپردازد زیرا حالا به هدف جامعه هکرها تبدیل شده و از آن گریزی نیست.

جالب است بدانید که جرج هاتز چندی پیش برای ادامه مبارزه سونی ،فراخوان جمع آوری کمک مالی را داده بود.

منبع : http://farnet.ir/?p=8271
یادشون رفته اون شاه که به 100 مهره نمی باخت               

تاجو از سرش تو میدون ، لشگر پیاده انداخت !!

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
پاسخ به: اعلان جنگ «هکر کوچک» علیه شرکت سونی!
« پاسخ #1 : 06 اسفند 1389، 05:53 ب‌ظ »
خیلی خوبه! فقط اگه هدف هم داشته باشه که عالی می شه
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره