انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: راهنمایی برای انتخاب پروژه  (دفعات بازدید: 2061 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین بهزاد

• Newbie
  • *
  • ارسال: 22
راهنمایی برای انتخاب پروژه
« : 11 دی 1389، 10:05 ب‌ظ »
سلام

این و تو جامعه برنامه نویس گذاشتم .. اینجا هم میذارم تا از نظرات شما استفاده کنم .

من راهنمایی می خوام برای انتخاب پروژه ( کاردانی )  .

اما من هیچ علاقه ایی به کار روی هتل داری . آژانس و پروژه هایی از این نوع ندارم . ( اینها همه خوب اند من دوست ندارم ... )

می خوام روی پروژه ایی متفاوت از اینها کار کنم . با یکی از اساتیدم برای استاد راهنما شدن مشورت کردم و ایشون گفتن در حوزه تخصصی خودشون می تونن به من پروژه پیشنهاد بدن و راهنماییم کنن .

پیشنهاد ایشون : بازی - پردازش تصویر ( مثلا نرم افزاری که تصویر مورد نظر رو از بین تصاویر ( مانند دایره ) پیدا کند ) - تست نرم افزار - خواندن pdf و تبدیل به داکیومنت - برنامه ایی که به جای task با نخ ها کار کند - کار بر روی صدا و تصویر - کار بر روی الگوریتم های مسیر یابی . پیاده سازی بعضی مابحث ساختمان داده ها .

( البته ایشون گفتن که اینها کار جدی می طلبه ... )

با جستجویی که انجام دادم فهمیدم که اینها اکثرا خودشون اصلا یه گرایش تخصصی هستن و خب باید به عنوان تخصص انتخاب بشن .

اما من به مباحث امنیتی ( امنیت شبکه - امنیت نرم افزار - امنیت اطلاعات ) علاقه مند هستم و می خوام پروژه ام در این حوزه باشه . تا بعد از این کم کم به عنوان گرایش تخصصی انتخابش کنم .

لطفا اگر پروژه هایی در این زمینه می شناسید پیشنهاد بدین .

( شده برای لینوکس در این زمینه ها احساس نیاز کنید برای نرم افزار خاصی ؟ ...  اون و پیشنهاد بدین ... )

( محیط برنامه نویسی لینوکس - زبان برنامه نویسی سی پلاس پلاس - کراس پلتفرم و تمایل دارم تو این پروژه QT رو یاد بگیرم ).
هرکس چرایی برای زیستن داشته باشد ؛ از پس هر چگونه ای بر می آید .

آفلاین بهزاد

• Newbie
  • *
پاسخ به: راهنمایی برای انتخاب پروژه
« پاسخ #1 : 11 دی 1389، 10:53 ب‌ظ »
توی دو سه سال گذشته به صورت کلی برخی مباحث رشته کامپیوتر رو مطالعه کردم . ( مثل شبکه و مباحث برنامه نویسی و ... )

با بعضی توزیع های لینوکس به عنوان کاربر کار کردم تا با محیط لینوکس ارتباط برقرار کنم  .

اما الان دیگه وقتش شده  از مطالعات سطحی دست بکشم و دیگه مباحث و بصورت تخصصی دنبال کنم .

بعد از اتمام امتحانات . سیستم عامل های لینوکس ( دسکتاپ - سرور - و ... ) شبکه های مبتنی بر لینوکس ... و برنامه نویسی برای لینوکس رو به صورت تخصصی دنبال می کنم .

اگر بتونم پروژه کاردانی مو در این زمینه انتخاب کنم . خیلی بهم کمک می کنه . منتهی من الان نیاز ها رو نمی شناسم و به همین خاطر تو فروم ها مطرح می کنم تا از تجربیات دیگران استفاده کنم و در مورد پیشنهاد ها تحقیق کنم .

::)

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #2 : 11 دی 1389، 11:37 ب‌ظ »
سلام
نمی دونم قوانین اجازه می ده یانه ولی من پیشنهاد می کنم که یک disassembler ساده بنویس هم ساده است هم جذاب هم به امنیت نرم افزار ربط داره
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین بهزاد

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 12 دی 1389، 12:18 ق‌ظ »
سلام
نمی دونم قوانین اجازه می ده یانه ولی من پیشنهاد می کنم که یک disassembler ساده بنویس هم ساده است هم جذاب هم به امنیت نرم افزار ربط داره

پیشنهاد خوبیه ... در موردش تحقیق می کنم .

ممنون ...

منتظر پیشنهاد های دیگه دوستان هم هستم .

آفلاین د. محمد عطار

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 97
« پاسخ #4 : 12 دی 1389، 02:04 ب‌ظ »
رو يكي از نرم افزار ها كار بكن ... و اونو پيشرفت بده ..
اين كار خيلي بدرد خواهد خورد:
* براي جامعه
* براي خودت: اشنائي با روش كار حرفه ي ها
* براي دانش: عاقل چرخ رو از اول اختراع نمي كنه... كاري كه بيشتر انجام مي دهند -متاسفانه، در دوران كمبود عاقل زندگي مي كنيم-

فعلاً، درباره امنيت حضور ذهن ندارم -اينقدر زياد هست :)، خصوصا نرم افزارهاي اينجايي :)-
اما يه سري به اين مباحث بزني بد نخواهد بود (برطرف كردن چنيدين مشكل، كاملا شما را با برنامه نويسي لينوكس اشنا خواهد كرد):
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,7638.0.html

آفلاین بهزاد

• Newbie
  • *
« پاسخ #5 : 13 دی 1389، 11:11 ق‌ظ »
آقا محمد انشاالله ما هم در آینده بتونیم از این خدمت ها انجام بدیم .

ما برای پیشرفت در برنامه نویسی راهی به جز اپن سورس نداریم . ( چه راه خوبی )