انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سرعت دانلود  (دفعات بازدید: 5006 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین (moosa nazemi)

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 511
  • ایران - مازندران - قائمشهر
سرعت دانلود
« : 23 آذر 1389، 03:58 ب‌ظ »
من اینترنت 512 adsl دارم  که دانلودش حدود 60kb در ثانیه هست (با دانلود منیجر تو ویندوز)

تو اوبونتو هم دانلود معمولی یه چیزی حدود 55kb هست

در مورد بعضی از دانلود منیجر های لینوکس شنیدم که پهنای باند کل منطقه رو میکشه و سرعت خوبی دارند.
سوال من اینه که میتونم سرعت دانلودم رو از 60kb بیشتر کنم یا نه؟

یه نکته مهم بی دلیل نگید چون اینترنت 512 هست سرعت بیشتری دانلود میکنه تو شهر ما این جوریه چه میشه کرد تمام شهر های همسایه فیبر نوری داره ولی ما سیم مسی که هیچ از شلنگ برای ارتباط استفاده میکنیم  ::)
ممنون
غلام همت آنم که زیر چرخ کبود   ز هر چه رنگ تعلق پذیرد آزاد است.

آفلاین mrmohsen

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 291
پاسخ به: سرعت دانلود
« پاسخ #1 : 23 آذر 1389، 04:30 ب‌ظ »
از شلنگ برای ارتباط استفاده میکنیم  ::)

\\:D/ \\:D/ \\:D/
امام صادق (ع): دوست ندارم شما جوانان را بر غیر از دو گونه ببینم:دانشجو یا دانشمند

آفلاین XERO

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
« پاسخ #2 : 24 آذر 1389، 02:28 ق‌ظ »
نقل‌قول
من اینترنت 512 adsl دارم  که دانلودش حدود 60kb در ثانیه هست (با دانلود منیجر تو ویندوز)
در مورد بعضی از دانلود منیجر های لینوکس شنیدم که پهنای باند کل منطقه رو میکشه و سرعت خوبی دارند.
یه نکته مهم بی دلیل نگید چون اینترنت 512 هست سرعت بیشتری دانلود میکنه تو شهر ما این جوریه چه میشه کرد تمام شهر های همسایه فیبر نوری داره ولی ما سیم مسی که هیچ از شلنگ برای ارتباط استفاده میکنیم  Roll Eyes
ممنون

خلاصه :
سوال من اینه که میتونم سرعت دانلودم رو از 60kb بیشتر کنم یا نه؟ نه ! (عکس لبخند)
================
ببین اونی که شما شنیدی که پهنای تمام منطقه رو میکشه منظور تعدا کانکشن های زیادیه که می تونه وصل کنه که اسمشو یادم نمیاد فکر کنم Alexa 2 یا Aria بود همچین کاری انجام میداد که اونم سرعت دانلود شما رو بیشتر نمی کنه سرعت دانلود شما Stable تر میکنه که به نظر من گزاشتن تعدا کانکشن ها بیشتر از 8 منطقی نیست !
اون سرعت دانلودی هم که شما توی ویندوز دارید مطمن باشید که توی اوبونتو هم دارید اون چیزی که IDM به شما نشون میده میانگین سرعت شماست که تو یه لحظه 100 تو لحظه بعد 1 تو لحظه بعد 60 ! که الگوریتمی که IDM برای نشون دادن سرعت دانلود داره جوریه که یکم بیشتر از واقعیش نشون میده اگر توجه کنید از همین راه هم توی نشون دادن Time Remaining استفاده کرده

آفلاین r_m1232002

• Full Member
  • *
  • ارسال: 143
« پاسخ #3 : 24 آذر 1389، 10:33 ق‌ظ »
...
یه نکته مهم بی دلیل نگید چون اینترنت 512 هست سرعت بیشتری دانلود میکنه
...

تا جایی که من از صحبت های شما متوجه شدم شما به دنبال سرعتی بالاتر هستید اما باید توجه کنید که از نظر تئوری شما تقریبا در حداکثر سرعت مجاز خود قرار دارید. اگر شما از اشتراک 512 Kbps استفاده می کنید باید توجه داشته باشید که واحد سرعت فوق Kilo bit per second  می باشد که اگر بخواهیم آن را بر مبنای واحدی که مدیر دانلود شما نمایش می دهد یعنی KBps که همان Kilo Byte per second می باشد بیاوریم باید آن را بر 8 تقسیم کنیم که همان 64 KBps می باشد. بنابراین اگر سرویس دهنده شما محدودیت پهنای باند شما را دقیقا 512 مشخص کرده باشد شما عملا نمی توانید به سرعتی بالاتر از 64 KBps برسید صرف نظر از هر شتاب دهنده یا مدیر دانلودی که استفاده کنید.
در صورتی که منظور شما را اشتباه متوجه شدم لطفا بیشتر توضیح دهید تا در صورت توان راه حل مناسبی پیشنهاد کنیم.
موفق باشید

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #4 : 24 آذر 1389، 02:54 ب‌ظ »

سلام
درسته که گنو /لینوکس توی بعضی جاها حرفه ای تر و بهتر عمل می کنه ولی پهنای باند کل منطقه رو که نمی تونه بگیره اینترنته برق که نیست بگی برق خونه ی همسایه رو میکشه به سیستم های isp و حخابرات که حمله نمی کنه! البته اگه که از wget استفاده میکنی یک جایی دیدم که گفته بود به طور پیش فرض از همه ی پهنای باند استفاده نمی کنه (من که چیزی ندیدم )ولی aria2cتقریبا بیشترین سرعت دانلود رو داره اونم می گن که از همه ی پهنای باند استفاده می کنه(بازم منم چیزی ندیدم )معیار دقیقتر همونطور که دوستمون گفتند مدت زمان دانلود در یک زمان واز یک سرور کلا می خوام بگم که آزمایش باید کنترل شده باشه من خودم به شخصه از wget استفاده می کنم و خیلی هم راضیم فراموش نکنید که توی دانلود همه چیز که سرعت نیست
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین (moosa nazemi)

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 27 آذر 1389، 09:50 ق‌ظ »
این جوری که من فهمیدم سرعت دانلودم مناسبه و اصلا کم نیست
ولی خیلی جاها با  اینترنت 128 کیلو بایت 50 تا 80 کلیلو بایت در ثانیه دانلود دارند.(تهران)

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
« پاسخ #6 : 27 آذر 1389، 12:32 ب‌ظ »
سلام
خب دوحالت داره اول اینکه اون دانولودر ها سرعت بر حسب کیلو بیت می نویسند(که فکر نکنم شامل شما بشه چون نوشتید کلیلو بایت )دوم اینکه مثلا توی همین سبزوار(شهرمون)هم isp هایی هستند که مثلا ۵۱۲ می فروشند ولی روی ۲۰۰کیلوبایت دانلود دارند !که این بخاطر این هست که اون ۵۱۲ فقط یک اسم هست و نشاندهنده ی هیچ چیزی نیست به بیان دقیقتر در واقع اون 512 یک جور اسم خاص هست نه عدد با معنی
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین (moosa nazemi)

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #7 : 27 آذر 1389، 02:04 ب‌ظ »
یه جای دیگه هم همین رو شنیده بودم یعنی برای جلب مشتری بیشتر و مصرف بیشتر پهنای باند و سود بهتر 512 رو به جای جای 128 میفروشند؟

عجب :o      ای آدم زرنــــــــــــــــگ :o

آفلاین Aref.Ariyapour

• Full Member
  • *
  • ارسال: 203
« پاسخ #8 : 27 آذر 1389، 02:20 ب‌ظ »
یه جای دیگه هم همین رو شنیده بودم یعنی برای جلب مشتری بیشتر و مصرف بیشتر پهنای باند و سود بهتر 512 رو به جای جای 128 میفروشند؟

عجب :o      ای آدم زرنــــــــــــــــگ :o
دوستان عزیز من الان اشتراک Eco128-12 از شرکت ... دارم، اما معمولا سرعت دانلودم تا حدود ۵۰ و ۶۰ KB/S بودش. نمیدونم جدیدن چی شده مثل این که سرعت های Download بالا رفته. من خودم همین روز ها با همین اشتراک تا 160 KB/S هم دانلود کردم. البته دقیقا از ساعت ۱ شب به بعد که دانلود رایگان میشه سرعت میره رو ۱۵ ۲۰.
That's me in the corner
That's me in the spotlight, I'm
Losing my religion

آفلاین XERO

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 65
« پاسخ #9 : 28 آذر 1389، 02:29 ق‌ظ »
یکی از دوستان من هم سرویس 256 پارس داره شبا سرعته دانلودش میره بالای 100 !
اما من هم که 256 دارم میانگین دانلودم 30 40 هست فرق داره دیگه فله ایه  ;D

آفلاین jackbil

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 71
« پاسخ #10 : 12 دی 1389، 04:49 ق‌ظ »
حدودا 2 ساله از ص. ..ت   اینترنت 128 دارم
سرعت دانلود تا به حال 120 پایینتر نیومده
البته دوستان یادتون باشه سرعت در همه سرورها یکی نیست پس برای اینکه از پهنای باندتون خوب استفاده کنید حداقل 4 فایل رو همزمان بزنید واسه دانلود و تعداد کانکشن ها رو هم به حداکثر برسونید (این روش منه)
شبی 1 گیگ و 600 مگ دانلود دارم
البته اگه ولگردی نکنم :D