انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: سوال درباره stardict و pyglossary [حل شد]  (دفعات بازدید: 2020 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین -

• Full Member
  • *
  • ارسال: 146
سوال درباره stardict و pyglossary [حل شد]
« : 04 دی 1389، 02:12 ق‌ظ »
چطور باید از pyglossary استفاده کنم؟ راهنمای این برنامه که یک فایل پی دی اف بود رو خوندم اما فایلی با نام pyglossary برای اجرا در پوشه نبود. آخرین ورژن برنامه را دارم. باید با چه دستوری فایل را اجرا کنم؟ با این برنامه می خوام فایل های bgl رو به فایل های stardict تبدیل کنم.
مسیر کپی فایل های دیکشنری stardict کجاست؟
چطور باید این دیکشنری تلفظ کنه؟ روی اوبونتو festival نصبه.

متشکرم
البته اگر کسی یه بانک واژه خوب - انگلیسی به فارسی - برای این دیکشنری داره ممنون میشم لینکش رو معرفی کنه.
« آخرین ویرایش: 12 دی 1389، 07:04 ب‌ظ توسط جلال »

آفلاین mehrdad1981s

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
پاسخ به: سوال درباره stardict و pyglossary
« پاسخ #1 : 12 دی 1389، 09:41 ق‌ظ »
به http://tuxworld.debian-ir.com/?p=130 یک نگاهی بنداز ببین کارت را راه میندازه؟ من که قبلا استفاده کردم جواب داد. البته الان از Goldendict استفاده می‌کنم که به طور ‍پیشفرض از فرمت بابیلون (bgl) پشتیبانی می‌کنه و نتایج را هم خیلی زیباتر بدون html tag نشون می‌ده.

آفلاین -

• Full Member
  • *
پاسخ به: سوال درباره stardict و pyglossary
« پاسخ #2 : 12 دی 1389، 07:03 ب‌ظ »
متشکرم. با جستجو در انجمن فایل های تبدیل شده بسیار خوبی پیدا کردم. بسیار خوب! "انگلیسی به فارسی" و "فارسی به انگلیسی". که با نصب همین دو فایل نیازم برطرف شد. البته من stardict رو ترجیح میدم. چون به صورت popup ترجمه ها رو نشون میده و هم میتونم popup ها رو پین کنم تا گوشه صفحه نمایشگرم بمونه، آن هم به شکلی بسیار ظریف و زیبا. :)
« آخرین ویرایش: 12 دی 1389، 07:04 ب‌ظ توسط جلال »

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 900
پاسخ به: سوال درباره stardict و pyglossary [حل شد]
« پاسخ #3 : 12 دی 1389، 07:49 ب‌ظ »
گلدن دیکت هم میتونه این کارو انجام بده

آفلاین mehrdad1981s

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 92
« پاسخ #4 : 12 دی 1389، 08:15 ب‌ظ »
اگر منظورتون از popup اینه که همزمان با تایپ لیست نتایج را نشون بده که goldendict هم همین کار می‌کنه. هم برای فارسی و هم انگلیسی.

آفلاین -

• Full Member
  • *
« پاسخ #5 : 12 دی 1389، 09:25 ب‌ظ »
در گذشته که از goldendict استفاده کرده بودم، این برنامه نمی تونست به درستی فایل هایی بابیلن رو ایندکس کنه، من وقتی متوجه شده بودم که تعداد فایل ها رو کم کردم. و یه مشکل دیگه هم داشت که نمی تونست تلفظ کنه با اینکه festival روی سیستم نصب بود. نسخه جدیدش رو نمی دونم، کاربران تعریف میکنن. امتحان میکنم. متشکرم دوستان.

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 900
« پاسخ #6 : 22 دی 1389، 10:05 ق‌ظ »
در نسخه‌ی جدید میتونه به Forvo وصل میشه و از تلفظ انسانی و دقیق اون سایت استفاده کنه