انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب درایور انویدیا از سایت اصلی run. (حل شد)  (دفعات بازدید: 2921 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین SAMADALDIN

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 38
نصب درایور انویدیا از سایت اصلی run. (حل شد)
« : 26 اردیبهشت 1391، 05:57 ب‌ظ »
درود

خیلی سرچ کردم مشکل خودم رو ندیدم برای همین تاپیک جدید باز کردم.

بنده اوبونتو را از سایت اصلی دانلود کردم. اقدام به نصب کردم در هنگام نصب تیک کدک ها را هم زدم تا نصب شود...

نصب تمام شد و چیزی حدود ۱۵۰مگ رو دانلود کرده بود که در سیستم مونیتور در حالت لایو دیدم و هیچ اروری نداد.

سیستم با سرعت بالا آمد و درایور پیشنهادی خود اوبونتو رو زدم نصب بشه. سیستم را ریست کردم درایور نصب شده بود چون در حالتی که نصب نیست لودر آرم اوبونتو برای من تکه تکه و بهم ریخته هست صفحه لوگین هم رزلیشنش تغییر کرده بود. پس را دادم و وارد شدم فقط یک صفحه سیا بود با پیکان موس که فقط حرکت میکرد بعد از چند لحظه فقط پس زمینه دسکناپ ظاهر شد و رفت و دیگه هیچ فعالیتی غیر از حرکت موس قابل اجرا نبود حتی کنتر+شیفت+ f1  سیستم را دستی ریست کردم باز هم داستان همین بود با این فرق که گزارش یک باگ را علام کرد که من هم زدم تا ارسال شود و کلیک راست کار میکرد...

وارد محیط ۲بعدی شدم کار میکرد و خیلی کند بود. از اونجا محیط kde را نصب کردم ولی در آنجا هم دچار مشکل بود و دسکتاپ بالا نمی امد در ظمن هیج فایل صوتی و تصویری اجرا نمیشد و پنجره سرچ و نصب کدکها اجرا میشد.

رفت درایور را از سایت انویدیا دانلود کردم  NVIDIA-Linux-x86-295.49.run  که اشتباه در تاپیکی گفته بودم فایل .bin هست شرمنده...

رفتم به این لینک   http://wiki.ubuntu.ir/BinaryDriverHowto/Nvidia   خط به خط اجرا کردم تا این دستور:

sudo service gdm stop
که پاسخ این بود.

gdm: unrecognized service

من در محیط یونیتی ۲بعدی با میانبر وارد محیط خط فرمان شدم. ولی گفتم بزنم   

sudo service kdm stop

کار کرد و درایور با دستور sh که ارور میداد راحت  نصب شد..

بعد سیستم اجرا شد و محیط یونیتی اجرا شد ولی خیلی کند بود که برای کلیک راست ۳ثانیه طول میکشید.

و در محیط kde نوار بالای پنجره ها نبود و تمام پنجره ها در گوشه بالا و چپ اجرا میشد. که نه میشد بست و نه میشد حرکتش داد تا با میانبرها...

درظمن هیچ فایل صوتی و تصویری اجرا نمیشد و پنجره سرچ و نصب کدکها اجرا میشد که باید دانلود و نصب میکرد. و من نفهمیدم اون ۱۵۰مگی که هنگام نصب دانلود کرد چی بود...

سیستم عامل را پاک کردم و دوباره نصب کردم این دفه دیگه نزدم کدکها دانلود بشه.

حالا میخوام دوباره درایور رو نصب کنم. تا دستور sudo service gdm stop راحت اجرا میکنم و مشکلی ندارم ولی با این پاسخ روبرو میشم gdm: unrecognized service  که وقتی میزنم درایور نصب بشه ارور میده و نصب نمیشه.

کسی میدونه من چیکار کنم یا دوباره باید kde را نصب کنم ؟؟؟؟؟؟؟//
« آخرین ویرایش: 30 اردیبهشت 1391، 01:12 ب‌ظ توسط SAMADALDIN »

آفلاین alieblice2

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 280
پاسخ : نصب درایور انویدیا از سایت اصلی run.
« پاسخ #1 : 26 اردیبهشت 1391، 07:00 ب‌ظ »
از اوبونتو 10.10 به بالا از gdm استفاده نمیشه که بشه stop ش کرد از lightdm اسفاده میشه . lightdm رو در دستور بالا جایگذین gdm کنین .
برایه من هیچ وقت lightdm از کار نیفتاد اگر هم برایه شما این جوری شد ریست کنین از تو منو رکاوری برین از اون جا وارد ترمینال شین و نصب رو از اون جا شروع کنین

قبل از هرکار یک کپی هم از این فایل بگیرین :
/etc/X11/xorg.conf

آفلاین SAMADALDIN

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 26 اردیبهشت 1391، 08:13 ب‌ظ »
درود و تشکر

این رو جایی دیگه هم خوندم...

از lightgm خارج میشه ولی بازم درایور نصب نمیشه ۴تا خطا میده که فقط باید ok بزنید و دوباره بر میگرده به محیط خط فرمان.
چون تصویر تکه تکه و تو هم توهم است نمیتونم خطاها رو بخونم بفهمم چی هست...

یه بار وارد ریکاوری شدم ۷-۸ تا گزینه داشت. سر در نیاوردم البته حوصله نداشتم ریست کردم. ولی گویا مجبورم دوباره برم یه سر بزنم.

ادامون میشد چند سال از لینوکس استفاده میکنم بدون اینکه وارد ترمینال بشم. ولی طلسم داره میشکنه...
ترمینال که هیچ رفتم تو محیط خط فرمان حالا باید وارد روت هم بشم فکر کنم فردا کلا بیخیال رابط کاربری بشم همونجاها بپلکم...
پس فردا دیدید اینترنت دنیا قطع شد کاره من.  :o
از دست شما لینوکسی هاااااااااااااااااااااااااااا....................

آفلاین alieblice2

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 26 اردیبهشت 1391، 08:36 ب‌ظ »
تو recovery که رفتین اون جا یک گذینه داره که توش network داره دقیق یادم نیست چیه یک چیزی تو این مایه هاس :
prompet to root with networking

یعد از اون جا خودش وارد ترمینال میشه بعد نصب رو شروع کنین .

آفلاین SAMADALDIN

• Jr. Member
  • *
پاسخ : نصب درایور انویدیا از سایت اصلی run. (حل شد)
« پاسخ #4 : 30 اردیبهشت 1391، 01:17 ب‌ظ »
درود....

بنده درایور را در پوشه مدیا جاگذاری کردم.

بعد از صفحه بوت ریکاوری مد رو انتخاب کردم.

بعد از فهرست گزینه روت رو انتخاب کردم و وارد پوشه مدیا شدم.

درایور را اجرا کردم و نصب شد.

ریست کردم سیستم بالا اومد و تا حالا هم هیچ مشکلی نداره...

فقط سرعت پایین هست به خوبی ۱۱.۱۰ نیست.

فرقی بین این درایور با اونی که خود اوبونتو پیشنهاد میده هست؟
اگه هست کدوم بهتره؟

آفلاین alieblice2

• Sr. Member
  • *
پاسخ : نصب درایور انویدیا از سایت اصلی run. (حل شد)
« پاسخ #5 : 30 اردیبهشت 1391، 03:06 ب‌ظ »
من خودم فرقی بینشون ندیدم چه از سرعت و چه از کارایی . ولی بیشتر دوستان میگن اونه خود اوبونتو بهتره .