انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: قدرت لینوکس رو ببینید !!!  (دفعات بازدید: 4058 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ssaeidd

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 79
  • Im Persian , My land is Iran
قدرت لینوکس رو ببینید !!!
« : 11 خرداد 1390، 04:30 ب‌ظ »

این کوچکترین کامپیوتره دنیاست که با سیستم عامل لینوکس کار میکنه . مشخصاتش هم اینه :
CPU: 700MHz processor
RAM : 256MB
Price : 25$

توضیحات اجمالی رو میتونید اینجا بخونید http://www.linuxjournal.com/content/raspberry-pi-tiny-computer-runs-linux
Allow me to introdius myself:
Im PERSIAN
My land is IRAN

آفلاین سید وحید رضا برهانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1668
  • یک مخالف نرم افزار اوپن سورس
پاسخ به: قدرت لینوکس رو ببینید !!!
« پاسخ #1 : 11 خرداد 1390، 08:45 ب‌ظ »
این قدرت جامعه (کابران نرم افزار آزاد و هکرها)است
نرم افزاری که نشه سیخ انگولکش کرد (به هر دلیلی چه به‌خاطر قانون و چه پیچیدگی یا توسعه سریع)نرم افزار آزاد نیست حالا مهم نیست چه بنیادی یا چه افرادی اون رو نوشته باشند یا GPL باشه یانه!
نرم افزار آزاد یک جنبش هست نه یک تیکه کاغذ پاره(GPL)
حق فهمیدن از حق خوندن مهمتره

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1039
  • Open your source, Open your mind
« پاسخ #2 : 11 خرداد 1390، 09:18 ب‌ظ »
این زو من تو webup8 سه ماه پیش خوندم. چیز جالبیه و روش لینوکس اوبونتو نصب شده و به مانیتور 22 اینچ هم وصلش کردن بی مشکل کار کرده!

می تونه الگوی تیبلت های لینوکسی باشه با قیمت زیر 100 دلار!

همین چند وفت پیش ایسوز یه نتبوک زد با میگو 200 تومان!!!
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.
در واقع كاركرد شما به عنوان عرضه كننده نرم‌افزار تفاوتی نمی‌كند،

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
پاسخ به: پاسخ به: قدرت لینوکس رو ببینید !!!
« پاسخ #3 : 14 خرداد 1390، 11:43 ق‌ظ »
این زو من تو webup8 سه ماه پیش خوندم. چیز جالبیه و روش لینوکس اوبونتو نصب شده و به مانیتور 22 اینچ هم وصلش کردن بی مشکل کار کرده!

همچین چیزایی تو ایران هم گیر میاد؟نتبوکهای خیلی جمع و جور و ارزون لینوکسی.البته مهمتر جمع و جور و لینوکسی بودنشه.
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 14 خرداد 1390، 12:12 ب‌ظ »

همچین چیزایی تو ایران هم گیر میاد؟نتبوکهای خیلی جمع و جور و ارزون لینوکسی.البته مهمتر جمع و جور و لینوکسی بودنشه.

فکر کنم. مخصوصا تو تهران. هستن یه سری مارک.

ولی بیشتر تو ایران این شرکت ها، نت بوک بی سیستم عامل می گیرن!
 یه سیستم عامل ویندوز کپی شده رو جای ارجینال غالب می کنن!
 سودشم براشون بیشتره پس نمی آن هیچ وقت با لینوکس وارد کنن!
ولی خوب همیشه یه آدم خوش انصاف پیدا می شه تو ایران!!!
بین نرم‌افزار open source و نرم‌افزارهای Free Software تفاوت در روش تبلیغ و گرایش‌های عرضه‌كنندگان آن‌ها نهفته است.

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
« پاسخ #5 : 15 خرداد 1390، 12:27 ب‌ظ »
من یه mini2440 دارم. sito هم داره به قیمت ۱۹۵ و من از esys.ir گرفتم به قیمت ۱۸۰ با هزینه ارسال شد ۱۹۰ وسیله جالبیه

من که تازگی موفق شدم یه لینوکس از پایه براش کامپایل کنم. لینوکس خودش مربوط میشه به TrollTech و QT که من برای کاری که میخواستم ازش بگیرم، ترجیح دادم که یه لینوکس براش کامپایل کنم.

فروشگاه لینوکس سی‌تو | خرید اینترنتی لینوکس و محصولات متن‌باز در ایران: سخت افزار - برد Friendly ARM , mini 2440 - ARM9

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
« پاسخ #6 : 17 خرداد 1390، 11:23 ق‌ظ »
من یه mini2440 دارم. sito هم داره به قیمت ۱۹۵ و من از esys.ir گرفتم به قیمت ۱۸۰ با هزینه ارسال شد ۱۹۰ وسیله جالبیه

من که تازگی موفق شدم یه لینوکس از پایه براش کامپایل کنم. لینوکس خودش مربوط میشه به TrollTech و QT که من برای کاری که میخواستم ازش بگیرم، ترجیح دادم که یه لینوکس براش کامپایل کنم.

فروشگاه لینوکس سی‌تو | خرید اینترنتی لینوکس و محصولات متن‌باز در ایران: سخت افزار - برد Friendly ARM , mini 2440 - ARM9

چه فوق العاده!!!ازش راضی هستی مهندس؟
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 17 خرداد 1390، 11:39 ق‌ظ »

چه فوق العاده!!!ازش راضی هستی مهندس؟

از نظر ظاهر کمی زشته! ولی فکر کنم اگه یه روکش درست حسابی روش کشیده بشه (چون ممکنه خراب بشه) چیز خوبی باشه.
« آخرین ویرایش: 17 خرداد 1390، 11:41 ق‌ظ توسط finaprp »

آفلاین fzerorubigd

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 758
  • گوگل دوست خوبیه، فقط باید ازش بپرسی
    • یادداشتهای بیت نیمسوز
« پاسخ #8 : 17 خرداد 1390، 03:26 ب‌ظ »
روکش؟ روی این؟ اون وقت چطور سرم رو توی جامعه geek ها بلند کنم؟
از لحاظ رضایت، من اینو برای یه پروژه خاص انتحاب کردم و بله به شدت جواب داده! در کل برد جالبیه و برای نصب لینوکس روی این (البته نه نسخه های روی DVD خودش، نسخه های کامپایل شده خودم) کلی چیز جدید یاد گرفتم. حالا میخوام minix رو براش کامپایل کنم که البته بعیده بشه چون فکر نکنم jffs2 رو ساپورت کنه.

آفلاین ٍاحسان ترکم

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #9 : 17 خرداد 1390، 04:15 ب‌ظ »
روکش؟ روی این؟ اون وقت چطور سرم رو توی جامعه geek ها بلند کنم؟
از لحاظ رضایت، من اینو برای یه پروژه خاص انتحاب کردم و بله به شدت جواب داده! در کل برد جالبیه و برای نصب لینوکس روی این (البته نه نسخه های روی DVD خودش، نسخه های کامپایل شده خودم) کلی چیز جدید یاد گرفتم. حالا میخوام minix رو براش کامپایل کنم که البته بعیده بشه چون فکر نکنم jffs2 رو ساپورت کنه.

منظورم این بود که برا ی استفاده عمومی مناسب نیست. تصور کن این رو با این همه سیم و دم و دسگا برداری ببری این ور اون ور! حالا اگر یه بدنه (اشتباهی گفتم روکش!) خوب با مانیتور قوی تر یکی بگزاره روش یک مقدار هم زیباترش کنه چیزی از تبلتهای موجود کم نداره هیچ حتی بهتر هم هست.