انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل روشن نشدن لپ تاپ با گذشت مدتی از نصب اوبونتو  (دفعات بازدید: 1113 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین masoudborbor

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 68
سلام
همسرم یک لپ‌تاپ Dell isnpiron 13 7000 داشت که از قبل روش ویندوز بود. کنار ویندوز اوبونتو نصب کردم (بارها قبلا این کار رو کردم و مشکلی نبوده) با رعایت همه چیز، بعد از نصب ویندوز بالا نیومد. به این شکل که وارد گراب می‌شدم ویندوز رو انتخاب می‌کردم و می‌رفت رو یک صفحه سیاه... دستگاه روشن می‌موند ولی در همون صفحه سیاه بدون هیچ نوشته و ... گفتم خاک بر سر ویندوز و اصلا بهتر... مدتی با اوبونتو کار کردم و اتفاق مشابه برای اوبونتو افتاد! یعنی بعد از گراب می‌رفت روی صفحه سیاه... بعد از کلی وررفتن با گراب و آپدیت گراب و ... گفتم باز هم ایراد از ویندوز شاید باشه و کلا هارد رو فرمت کردم و از اول پارتیشن بندی و این بار فقط و فقط اوبونتو نصب کردم... تا چند روزی (تا هیمن ساعتی پیش)‌همه چی خوب بود اما دوباره این طور شد... وقتی با حالت ریکاوری مُد بالا میام به خط  دوم که میرسه می‌نویسه loading initial ramdisk و بعد صفحه ناگهان سیاه میشه و همین حالت میمونه (چراغهای صفحه کلید روشنه پس صفحه روشن میمونه... فقط با نگه داشتن دکمه پاور خاموش میشه و ...)
نسخه اوبونتویی که نصب می کنم آخرین نسخه ۱۷.۱۰ هست که از سایت رسمی اوبونتو دانلود کردم و روی یک فلش لایو درست کردم. آها نکته مهم این که در این حالت هم با فلش لایو اوبونتو بالا میاد ولی از رو هارد نه...

کسی این مشکل رو میشناسه؟ چون واقعا سخته هر بار اوبونتو نصب کنم کلی نرم افزار نصب کنم کاستومایز کنم و ... و دوباره از اول پاک کنم و ابونتو تاز بریزم! (الان تنها راه رفع مشکل که بلدم و برای من کار میکنه همینه!)
حدس اینه که سخت‌افزاری باشه یا نرم‌افزاری؟ (با توجه به این که با لایو بالا میاد) خلاصه که هل من ناصر ینصرنی؟!

آفلاین AmirZare

• Full Member
  • *
  • ارسال: 147
سلام.
من این لینک را داشتم میخواندم.
https://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1756703&p=10807258#post10807258
به نظرم با این کار مشکل شما حل می شود.
به آخر خط linux در گراب، متن nomodeset را اضافه کنید.

آفلاین masoudborbor

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 68
متشکرم
فروم‌های انگلیسی را تقریبا زیر و رو کردم و همه راه‌ها را بررسی کردم. این کار را هم انجام دادم و موفق نشدم. متاسفانه برای این که کارم راه بیافتد دوباره اوبونتو نصب کردم و امیدوارم این دفعه این اتفاق نیافتد. ولی به نظر اگر راه دیگری به نظرتان رسید یا راه حل دیگری هم دیدید دریغ نکنید. ممکن است از چشم من دور مانده باشد