انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: همفکری در مورد استفاده ابونتو در شبکه ..  (دفعات بازدید: 4941 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Bayazee

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 91
    • آموزش زبان برنامه نویسی پایتون
سلام
دوستان خسته نباشید .
می خواستم ببینم نظر شما در مورد استفاده از نسخه سرور ابونتو در یک شبکه ویندوزی چی هست . من قراره کارای شبکه بندی و راه اندازی یک شبکه کامپیتوری (بالای 30 تا) انجام بدم . می خوام از برای اولین بار (حداقل واسه خودم !) از ابونتو استفاده کنم . بنظرتون جوابگو خواهد بود ؟ اینا سرویس ها و امکانات مختلفی رو می خوان که با ویندوز سرور کار سختی نیست . (اکتیو دایرکتوری و ...)
منبعی برای این کار سراغ دارید یا تجربه ای در این زمینه ؟ نظرتون چی ؟ این کارو انجام بدم یا نه ؟
راستی من بنا به مشکلات کاری فقط راش می ندازم و دیگه کاریش ندارم و خودشون باید مدیریتش کنند و اگر مشکل خاصی بود بهم اطلاع می دن . پس نباید طوری باشه که یک فرد معمولی نتونه از عهدش بر بیاد . ابزار های گرافیکی کافی برای این کار هست ؟ فکر کنم مجبور باشم رابط گرافیکی رو بر روی سرور نصب کنم و ...
آموزش زبان برنامه نویسی پایتون (Python) در وب سایت ! www.pythoni.ca

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
مهدی جان سلام از اینکه سایتت دوباره راه افتاد خیلی خیلی خوشحالم .
در مورد این سئوالت تو یکی از سایتها دیدم که توانایی اوبونتو تو کارای شبکه به لحاظ سادگی و دوری از پیچیدگی ها کارایی فوق العاده ای داره و قادر خیلی از کلاینتها رو پشتیبانی کنه . همونطور که خودت هم می دونی لینوکس مثل ویندوز لازم نیست چند روز به چند روز رستارت بشه .
ما خودمون سرور رد هتی داشتیم که تو سه سال فقط یه بار به علت خرابی یکی از  UPS اصلی مجبور به رستارت و poweroff شدن !!! .
ولی یه نکته که باید در نظر گرفته بشه سازمان دادن به این نوع شبکه های لینوکسی هستش و مدیریتش هم کار آسونی نیست اگه در رابطه با بهینه سازی لینوکس چیزهایی خواستی بدونی به سایت مجید آنلاین سر بزن که یه یکی از مدیراش آقای امید متقی هست می تونه بهت کمک کنه چون کارش اینه . مرسی

آفلاین Bayazee

• Jr. Member
  • *
سلام
مرسی از جوابت و ممنون از تبریکت ...
راستش خودمم از همین می ترسم که مدیریتش سخت بشه . چون خودشون باید این کارو انجام بدن و من فقط راش می ندازم . تصمیمم اینه که راش بندازم و امتحان بکنم اگر تنوستن و براشون سخت نبود که هیچی وگر نه ویندوز نصب می کنم . واسه خودم هم یک تجربه ای می شه ...
سوالی داشتم می پرسم .....

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
خوب یه مسئله راه اندازی سرویس هاست و یکی انتخاب توزیع و یکی هم ادمین های اون شبکه
در مورد سرویس ها باید بگی دقیقا چی میخوای. اگه فقط Active Directory و File sharing باشه خوب با Samba کارت راه میفته و اگر چیزای دیگه هم هست باید بیشتر مسئله رو باز کنی
در مورد انتخاب توزیع هم چند تا نکته رو در نظر بگیر. یکی اینکه به کار با چه توزیعی مسلط تر هستی و مشکلاتت رو میتونی رفع و رجوع کنی. دوم اینکه اصلا چه Application هایی نیاز داری و آیا اون Application ها نسخه آماده با Document کافی برای توزیع مورد نظر تو دارن یا نه و نکته سوم هم Community اون توزیع هست و اینکه بتونی برای رفع مشکلاتت سریع پاسخ و راه حل بگیری
ادمین های اون شبکه و آموزششون هم یک داستان مفصله... ترجیحا از ابزارهایی که Web interface دارن استفاده کن اینجوری برای ادمین اون شبکه هم فرقی نمیکنه که سیستم عامل چی باشه...

موفق باشی  :)
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین Bayazee

• Jr. Member
  • *
سلام
مرسی از کمکتون .
این سایت واسه یک دانشگاه هست . کارایی مثل مدیریت کاربران مثلا اسم کاربری و رمز یا ... ، کنترل کلاینت ها و مثلا دیدن مانتیور و ... ، اشتراک اینترنت ، پخش دسکتاپ سرور در کلاینت ها . مثلا استاد داره با یک نرم افزار کار می کنه دسکتاپ سرور رو همه ماینتور ها نشون داده شه و ... کارایی که تو سایت داشنگاه ممکنه نیاز باشه ...
راستش تصمیم گیری کمی سخت هست ! قبلا تجربه ای در این حد نداشتم !! ممکنه برای چند تا جواب بده ولی مثلا چند وقت بعد چیزی بخوان که پیاده سازیش آسون نباشه ...

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
سلام
راستش باید بگم برای این کارایی که می خوایی بکنی تجربه زیادی لازمه . نرم افزاهایی مثل Desktop Sharing و یا خود سامبا تا حدودی پیچیده هستن و اصلا یادم نمیاد تو یه شبکه تا این حد با لینوکس کار بشه البته قدرتش بسیار زیاده ولی توانایی کاربر نه تا اون حد !!

آفلاین ریاضی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 409
پاسخ به: همفکری در مورد استفاده ابونتو در شب
« پاسخ #6 : 26 بهمن 1385، 11:14 ق‌ظ »
من خودم با استفاده از VNC تونستم دسک تاپ laptop و همینطور دوستم را که در آمریکا هست رو ببینم و حتی کنترل کنم.
من چون لینوکس روی laptop نداشتم از VNC روی LAN وصل می شدم به کامپیوترم و لینوکس کار می کردم. جالبه بدونید که هیچ مشکلی هم نداشتم و روی LAN عالی بود. احساس می کردم که لینوکس واقعا نصبه.  ;)
« آخرین ویرایش: 26 بهمن 1385، 11:17 ق‌ظ توسط ریاضی »