انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب ظاهر گرافیکی  (دفعات بازدید: 3952 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علیرضا

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 60
    • تیم نت
نصب ظاهر گرافیکی
« : 02 اردیبهشت 1386، 03:26 ب‌ظ »
با سلام

من جدیدترین ورژن ابونتو نسخه سرور رو نصب کردم ولی مثل اینکه ظاهر گرافیگی نداره میخواستم براش ظاهر گرافیگی نصب کنم که یه ارور در مورد درایو E: میده البته عرض کنم که سیستم من در شبکه هستش و برای این  نسخه سرور نصب کردم که میخوام یه نشریه الکترونیکی راه اندازی کنم که از طرف یوزر های شبکه قابل دسترس باشه ... حالا بگذریم اولین چیزه اینه که باید ظاهر گرافیگی نصب کنم ... با دستور Apt اینکارو کردم نشد چطور باید طوری تنظیم کنم که بشه ظاهر گرافیگی نصب کنم ...

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
پاسخ به: نصب ظاهر گرافیکی
« پاسخ #1 : 03 اردیبهشت 1386، 09:41 ق‌ظ »
سرورهای اوبونتو میزکار ندارن!
برای نصب میزکار روی همین سروری که الان دارید، اگر اینترنت پرسرعت دارید دستور زیر رو استفاده کنید
sudo apt-get update
sudo apt-get install ubuntu-desktop
و اگر سی‌دی Alternate رو دارید با دستورات زیر اون رو بشناسونید و بسته‌های میزکار رو نصب کنید

sudo apt-cdrom add
sudo apt-get install ubuntu-dekstop

اگر مشکلی داشتید ایراد رو کامل بنویسید...
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین مهدی پیشگوی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3100
  • لينوكس يعني آزادي ، امنيت
« پاسخ #2 : 03 اردیبهشت 1386، 10:19 ق‌ظ »
ولی من فکر کنم داشتن یه محیط گرافیکی در سیستم عاملی بزرگی چون لینوکس لازم نیست . قدرت محیط متنی اونقدر قوی و کاربردی هستش که همه کار میکنه . در ضمن اینطوری رفع اشکال و نگه داری سرور آسونتر میشه و باگ های کمتری متوجه سرور میشن و در کل بگم داشتن محیط گرافیکی بی معنی هستش و اصلا لازم نیست .

آفلاین علی ستاری

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 91
    • corelist.net
« پاسخ #3 : 03 اردیبهشت 1386، 10:38 ق‌ظ »
ولی من فکر کنم داشتن یه محیط گرافیکی در سیستم عاملی بزرگی چون لینوکس لازم نیست . قدرت محیط متنی اونقدر قوی و کاربردی هستش که همه کار میکنه . در ضمن اینطوری رفع اشکال و نگه داری سرور آسونتر میشه و باگ های کمتری متوجه سرور میشن و در کل بگم داشتن محیط گرافیکی بی معنی هستش و اصلا لازم نیست .
برای سرور عموما نیازی نیست.
مگر اینکه دسترسی فیزیکی به سرور داشته باشید و نیاز باشه بعضی کارهای روزمره رو باهاش راه‌بندازید.

ولی خب هستند بعضی از دیتاسنترهای ناشی اروپایی که نسخه desktop اوبونتو رو برای سرورها نصب میکنند!
Ali Sattari (AKA Ali ix)
http://corelist.net