انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: نصب کردن درایور گرافیک در بک ترک  (دفعات بازدید: 3303 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hatam

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 29
    • طراحی وب و گرافیک
نصب کردن درایور گرافیک در بک ترک
« : 08 آذر 1391، 03:01 ب‌ظ »
سلام دوستان . امیدوارم حالتون خوب باشه :D

من بعد از اینکه برای اولین بار با اوبونتو و دنیای لینوکس آشنا شدم خیلی درگیرش شدم :d

الانم دارم بک ترک ۵ ریلیز ۳ رو مورد امتحان قرار میدم ( از طرفی هم میخوام یکم هک کردن رو تجربه کنم . میدونم سخته ولی یکم تجربشو دارم ) ولی مشکلم الان اینجاست که من قبلا اوبونتو کار میکردم نیازی به نصب درایور گرافیکم نبود ولی الان با بک ترک مشکل دارم . مثلا وقتی مرورگر رو مینیمایز میکنم صفحه تیک میندازه . تابلوپه که گرافیک نصب نیس . من چطوری باس نصبش کنم . :(

لپ تاپم : ACER aspire 5750
گرافیکم هم : nvidia geforce gt 540 m

همین دیگه . مخلص همتون که بدون هیچ مزدی مشکلاتمون رو بر طرف میکنید و :x
طراحی وب و گرافیک :D
..www.hatamdes.ir..

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : نصب کردن درایور گرافیک در بک ترک
« پاسخ #1 : 08 آذر 1391، 05:23 ب‌ظ »
اوبونتو مثل یک واحد مسکونی می‌مونه که همه‌ی چیزهای مورد نیاز داخلش هست، ولی بک‌ترک یه سمساریه که توش هزارتا چیز هست که شاید ده تاش به درد شما بخوره، ولی خیلی چیزها رو نداره (حتا دستشویی هم نداره :D). من اگه جای شما باشم می‌رم تو اوبونتو زندگی می‌کنم و هروقت چیزی از اون سمساری خواستم خیلی راحت می رم از اون‌جا می‌آرمش تو خونه‌ام
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
« پاسخ #2 : 08 آذر 1391، 06:13 ب‌ظ »
اول اینکه کاملا با حرف های آقای بهزادی موافقم، اتفاقی افتاده بود که نزدیک به یک ماه از backtrack استفاده کردم، توی بک ترک از صبح تا آخر شب باید سعی کنید که فقط سیستم رو سرپا نگه دارید !!!
درایور کارت گرافیک رو که نصب کنید startx از کار میره و با نصب lightdm و یا gdm هم سیستم در محیط گرافیکی نمیره (من که نتونستم شاید شما بتونید)
بک ترک فقط تعدادی از ابزار هست که خیلی راحت میشه در هر توزیع دیگه دیگه نصب و استفاده کرد
البته برای همراه داشتن روی فلش مموری گزینه مناسبی هست چون درواقع برای همین کار طراحی شده !
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها

آفلاین hatam

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 29
    • طراحی وب و گرافیک
« پاسخ #3 : 09 آذر 1391، 01:21 ب‌ظ »
دست گلتون درد نکنه  ;D

اینطوری که خیلی خیلی عالی میشه :D ولی یه سوال . من چطوری نرم افزار های بک ترک رو روی اوبونتو نصب کنم ؟ تو سافت وار سنتر هستن ؟ بری مثال من برای هک وایرلس به ترمینال توی بک ترک نیاز دارم . آیا ترمینال بک ترک و اوبونتو با هم فرق میکنن ؟

ممنون که جواب میدید  ;)
طراحی وب و گرافیک :D
..www.hatamdes.ir..

آفلاین Masoud92m

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1347
« پاسخ #4 : 09 آذر 1391، 02:45 ب‌ظ »
ترمينال يك اسم كلي هست، اوني كه شما توي BT ازش استفاده ميكنيد رابطه bash براي شل هست كه در جوابتون بايد بگم نه ! با اوبونتو تفاوتي نداره .
براي برنامه ها، يادمه جايي خوندم كه ميشه تمام برنامه هاي BT رو روي اوبونتو نصب كرد، اگه پيدا كنم لينك ميدم، البته هرگز به همه برنامه ها نياز نداريد، هركدوم رو كه نياز داشتيد ميشه نصب كرد، يا توي مخازن هست و يا با روش هاي ديگه :)
منتظر نباش که مرگ تو کی میاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه کسی سمت تو نمیاد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
حتی اگه میبینی که کسی حرفتو نمیخواد / آزاد باش مثل من مثل خیلی ها
مثل من مثل خیلی ها ..... آزاد باش مثل من مثل خیلی ها