انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نشناختن گرافیک!  (دفعات بازدید: 1518 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ziguratt

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
نشناختن گرافیک!
« : 06 آذر 1390، 07:30 ب‌ظ »
سلام
لپ‌تاپ من لنوو E520 ‌هستش که یه گرافیک اینتل onboard ساده داره، بعد نصب اوبونتو 11.10  موقعی که واسه اولسن بار بالا اومد، یه پیغام داد تو این مایه ها که "گنوم" نتونسته گرافیک من رو بشناسه، محیطش الان تو مایه ویندوز 95 شده! الان کسی می‌دونه چکار کنم؟
می‌دونم که گفته شده قبلا، ولی یه لینک واسه این‌که یاد بگیرم هر برنامه رو که می‌خوام چطوری پیدا کنم، مثلن پی دی اف یا پلیر. مرسی

پ.ن: این همه یه عده تو در و دیواره نِت هی می‌گن اوبوبنتو و لینوکس، بعدم که میای این‌جا سوال می‌کنی ازت انتظار دارن اصلن ذهنت فرمت ویندوزی نداشته باشی و تو‌ای که تا دیروز همه چیزت اوکی بود واسه یه کار ساده بری کل انجمن‌ها رو با این اینترنت زغالی بگردی..جدی برخورد بعضیاتون افتضاحه آقایون متن باز، ضمنن اینا گلایه‌های یه تازه‌کار بود به خودتون نگیرید.
« آخرین ویرایش: 06 آذر 1390، 07:59 ب‌ظ توسط ziguratt »

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
پاسخ به: نشناختن گرافیک!
« پاسخ #1 : 06 آذر 1390، 08:15 ب‌ظ »
Alt+f2 => بنویس control center => قسمت hardware => مورد additional drivers
ببین گرافیک اگه لیست شده اکتیوش کن

برنامه ها:
Alt+f2 => بنویس ubuntu software center => قسمت سرچ داره که هرچی خواستی بنویس و انلاین نصب کن

آفلاین ziguratt

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 06 آذر 1390، 10:36 ب‌ظ »
control center نداره!تو اونجایی که پسور میزنم، محیط رو از کلاسیک به ubuntu تغییر دادم باز ظاهرش بهتر شده.. وایرلسم که اینیبل می‌کنم چیزی نمیشناسه، فک کنم با کابل باید وصل شم درایور وایرلس رو از سایت لنوو دانلود کنم.درسته؟
ضمنن تو ویندوز با گوشیم-جی پی ار اس- وصل می‌شدم اینترنت، تو اوبونتو نمی‌شه با گوشی وصل شد؟ اگر آره چطوری؟
ممنونم از جوابتون.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19706
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 08 آذر 1390، 04:36 ق‌ظ »
controll center مرکز تنظیماته گنومه و ممکن نیست نباشه. بگردی پیدا می‌شه. در ضمن فکر می‌کنم مدل کارت گرافیکتون خیلی قدیمی باشه و بهتره از توزیع‌های سبک‌تری مثل lubuntu استفاده کنین
مدل کارت وایرلس رو بگین. این جوری نمی‌شه نظری داد. البته بهتره این بحث رو در http://forum.ubuntu.ir/index.php/board,15.0.html ادامه بدین
تو اوبونتو هم می‌شه ;) گوشی رو با کابل (در بعضی مدل‌ها با بلوتوث هم کار می‌کنه) وصل می‌کنین و از ایندیکاتور شبکه، اتصال GPRS جدید رو می‌زنین. از بین کشورها ایران و اپراترتون رو انتخاب می‌کنین و اوکی می‌کنین
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین ham!d

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 599
« پاسخ #4 : 08 آذر 1390، 11:45 ق‌ظ »
control center نداره!
توی ترمینال بزن: gnome-control-center

آفلاین ziguratt

• Newbie
  • *