انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کدوم ورژن به کار من میاد؟ رد هت یا فدورا یا اوبنتو ممنون میشم  (دفعات بازدید: 1165 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین jamnegar

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
سلام دوستان خسته نباشید من خسته شده بودم از ویندوز اوبنتو رو نصب کردم کار من برنامه نویسی تحت وب و تحت سیستم عامل هست
میخواستم ببینم کدوم نسخه از لینوکس بیشتر به کار من میاد و میتونم بهتر باهاش کار کنم
مشکلی ندارم باهاش و کاملا به دستوراتش آشنا هستم فقط میخواستم ببینم
رد هت خوبه یا فدورا یا همین ابونتو
ممنون میشم \اسخ بدید
یا علی

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
سلام دوستان خسته نباشید من خسته شده بودم از ویندوز اوبنتو رو نصب کردم کار من برنامه نویسی تحت وب و تحت سیستم عامل هست
میخواستم ببینم کدوم نسخه از لینوکس بیشتر به کار من میاد و میتونم بهتر باهاش کار کنم
ممنون میشم \اسخ بدید
یا علی

با این تفاسیری که از نیازهاتون داشتید توزیع های گوناگون تفاوت چندانی در روند کاریتون نمیگذارن، به همین سبب انتخاب توزیع بهتره بر حسب علاقه ای که دارید انجام بشه.
البته بدیهی است که هرچه توزیعی که انتاب می کنید پایدارتر باشه سیستم شما هم پایدارتر خواهد بود (بیشتر برای مصارف سروری این گزینه اهمیت بالایی داره نه استفاده معمولی)
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین jamnegar

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
آقا ممنون از لطفت و با تشکر از جوابی که دادی هرچی گشتم دکمه تشکر ندیدم تو فروم :)
برو بچه های لینوکسی خیلی خیلی بهتر جواب میدن و با حوصله و با سواد هستند خوشحالم که بعد کلی خواندن در مورد لینوکس به این سمت اومدم و بازم به خاطر نبودن دکمه میگم آقا دستت درد نکنه تشکر:)
 \\:D/
 8)

آفلاین Merdad

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 486
  • سوسیال دموکراسی
    • اولین مرجع آموزش گرافیک با گیمپ
سلام
کلی اگه بگیم، همینطور که دوستمون گفتن، با هم تفاوتی ندارن در کل و تقریبا یکسان هستن.

اما اگه تو لینوکس تازه کاری پس یه سیستم راحت مناسبه مثل همین اوبونتو.
معمولا فدورا رو برای افراد کمی حرفه ای پیشنهاد میکنن.
«زندگی میگن برای زنده‌هاست»

آفلاین Hadron

• Full Member
  • *
  • ارسال: 150
حالا که در مرحله‌ی انتخاب هستید چرا با این دایره‌ی کوچک(رد هت یا فدورا یا ابونتو)؟! www.distrowatch.com را نگاهی بیاندازید که چه تنوعی وجود دارد! (ولی البته baseها زیاد نیستند!)
شما که از توانایی کار با shell‌ در حد مطلوبی برخوردار هستید، در تست توزیع‌هایی از گونه‌های مختلف با مشکل چندانی مواجه نخواهید شد(تنوع دسکتاپ‌ها زیاد مزاحم‌تان نخواهد شد). این‌طوری می‌توانید توزیع باب میلتان را انتخاب کنید.

اما در مورد سه توزیعی که اشاره کردید: ردهت که باید برایش هزینه کنید(Red Hat Enterprise Linux) و در مورد بقیه هم اگر به دنبال یک خلاصه هستید، این لینک کمک‌تان می‌کند:

معمولاً به تازه‌واردها توزیع‌های روان و خوش‌ساختی مثل اوبونتو یا مینت پیشنهاد می‌شود. ولی اگر درک و علاقه‌ی IT‌ شما بالا است، لزومی ندارد که مبتنی بر پیشنهاد رایج برای تازه‌واردها به دنیای گنو پیش بروید. اگر با اوبونتو با این منظور شروع کنید که گنو/لینوکس برایتان جا بیافتد و قصد داشته باشید بعداً به سراغ گزینه‌هایی مانند آرچ/اسلکور/جنتو/... بروید، به‌نظرم کار را کمی برای خودتان سخت خواهید کرد. چون سیستم‌عامل، پایه‌ی استفاده‌ی کاربری است. بعد از مدتی که از فراگیری ریزه‌کاری‌های توزیع‌تان فارغ شدید، دیگر اوبونتو بودن یا فدورا بودنش فرقی نمی‌کند، زیرا شما با نرم‌افزارهایتان درگیر هستید. اگر با اوبونتو خو کردید سخت حوصله کنید که تغییر فاز دهید! مگر آنکه نیاز یا انگیزه‌ی خاصی بتواند شما را کوچ دهد. در انتخاب دسکتاپ هم همین‌طور!
و البته به‌نظر هم می‌رسد که تازه‌کار نیستید، پس دیگر...

نقل‌قول
کار من برنامه نویسی تحت وب و تحت سیستم عامل هست میخواستم ببینم کدوم نسخه از لینوکس بیشتر به کار من میاد
تقریباً همه! در واقع توزیعی نمی‌توانم مثال بزنم که به کار شما نیاید!
« آخرین ویرایش: 15 بهمن 1390، 12:16 ق‌ظ توسط Hadron »