انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: ارتباط اوبونتو با repository ها بر مبنای اس اس ال هست یا نه؟  (دفعات بازدید: 749 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین khmusic

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
۱-ارتباط اوبونتو با repository ها بر مبنای اس اس ال هست یا نه (منظورم مخازن اصلی که اوبونتو استفاده میکنه نه مخازنی که ما به صورت دستی اَد میکنیم) ؟ اگه نیست سیستم به راحتی میتونه مورد حملات man in the midle قرار بگیره و یه سری اسکریپت رو سیستم اجرا بشه پس چطوری گفته میشه امنیت اوبونتو بالا هست ؟
۲-آیا آپدیت ها بر اساس اس اس ال هست یا نه ؟
۳-آیا آواست قابلیت اسکن روت کیت ها را داره یا نه ؟
۴-چه دستوری برای دیدن آی پی هایی که به سیستم ما وصل هستند یا ما به اونها وصل هستیم باید در ترمینال وارد کنم؟
لطفا بر اساس شماره جواب بدید
پیشاپیش ممنون از همه

یه سوال حاشیه ای :
تو انجمن دکمه تشکر وجود نداره؟
« آخرین ویرایش: 09 اردیبهشت 1391، 10:51 ب‌ظ توسط khmusic »

آفلاین علی سرور امینی

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 55
1-من فکر کنم فقط امضا رو چک می کنه

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
سلام. به دنیای آزاد خوش اومدی. توی این دنیا امنیت از اهمیت بالایی برخورداره. به همین منظور اکثر توزیع‌ها برای ارتباط با مخازن از روش‌های امنیتی خاصی استفاده می کنن. در اوبونتو این روش شامل یک کلید می‌شه که منحصر به دستگاه فیزیکی‌ای هست که مخازن بر روی اون قرار دارن و در صورت عدم مطابقت، عملیات نصب نرم‌افزار انجام نمی‌شه. دقیقا یه سیستمی مشابه SSL. برای همین امکان حمله‌ی man in the middle بر روی مخازن وجود نداره. در مورد اوست که فکر می‌کنم یه نوع صدویروس باشه توصیه می‌شه که از این‌گونه نرم‌افزارها بر روی گنو/لینوکس نصب نشه، فایروال خود سامانه برای کاربران عادی کفایت می‌کنه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
۲- نه ارتباط یجورایی شبیه PPTP البته برای مقایسه میگم و اینجوری نیست - ارتباط کاملا دو طرفس و دانیال اشاره کرد از کلید استفاده می شه ولی هیچگونه رمزنگاری انجام نمی شه
۳- آره اوست این کار رو انجام میده اگه می خوای از آنتی ویروس استفاده کنی بهتره که از یه اپن سورسش استفاده کنی که بهترینش clamav هست جالبه بدونی که مایکروسافت مفتخور از روی همین انتی ویروس یه آنتی ویروس اپن سورس ساخته به اسم clamwin
۴- اگه دنبال نرم افزار گرافیکی هستی Wireshark بهترینه

دکمه تشکر نه ولی زمانی که تعداد پستهات به ۱۰۰ رسید می تونی امتیاز بدی
« آخرین ویرایش: 09 اردیبهشت 1391، 11:36 ب‌ظ توسط MustafaJF »
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین khmusic

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
ممنون از دوستان فقط درباره سوال چهارم دستوری میخواستم که بشه تو ترمینال وارد کرد