انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: راهنمایی برای نصب چاپگر Canon 3010  (دفعات بازدید: 5126 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین farshidh

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
راهنمایی برای نصب چاپگر Canon 3010
« : 09 اردیبهشت 1391، 05:24 ب‌ظ »
می خوام یک چاپگر Canon LBP3010 نصب کنم.
http://gdlp01.c-wss.com/gds/4/0900007724/12/Linux_CAPT_PrinterDriver_V240_uk_EN.tar.gz
گرفتم و با راهنماییهای خودش جلو رفتم ولی هنوز موفق به چاپ نشدم. یک جاییش هست
# /usr/sbin/ccpdadmin -p [Printer Name] -o [Printer Device Path]
Example: To register LBP5000 in the ccpd daemon setup file:
/usr/sbin/ccpdadmin -p LBP5000 -o /dev/usb/lp0

من می خوام بدونم به جای اون [Printer Device Path] باید چی بزارم؟! برای نسخه های مختلف فرقی نمیکنه؟! من ۱۲.۰۴ نصب کرد.
ممنون میشم اگه راهنماییم کتید.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19711
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
پاسخ : راهنمایی برای نصب چاپگر Canon 3010
« پاسخ #1 : 09 اردیبهشت 1391، 06:36 ب‌ظ »
زیرش رو ببین مثال زده خودش. یعنی جایی که پرونده‌ی مربوط به چاپگرت روی سیستم‌فایل سوار شده
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین farshidh

• Newbie
  • *
« پاسخ #2 : 10 اردیبهشت 1391، 05:13 ب‌ظ »
ممنون از پاسختون. راستش همون زیری رو دیدم که کپی پیستش کردم ولی با اون کار نکرد. dev/usblp هم کار نکرد. واقعیتش من با لینوکس آشنایی چندانی ندارم واسه همین به چیزی که بعد از این میخوام بپرسم ایراد نگیرید. من رفتم تو فولدر dev دنبال فولدر یا فایلی گشتم که با usb بشه فقط چندتا usbdaemon --چون الان از ویندوز می نویسم از املاش مطمئن نیستم-- اونجا بود. حالا به نظر شما این ایرادی نداره؟

حالا جدای از این Printer Device Path من فکر می کردم این سری LBP کانن سری رایجی هست از دوستان کسی نصب کرده این رو؟ با اینکه تو خود مستندات اوبونتو نوشته LBP3010 تست شده هست و کار می کنه من نتونستم راهش بندازم. با یک وژن دیگه که براش اسکریپت هم نوشته بودند امتحان کردم فرجی نشد. لطفام من رو از راهنماییهای خودت محروم نکنید. :)
« آخرین ویرایش: 10 اردیبهشت 1391، 05:17 ب‌ظ توسط farshidh »

آفلاین farshidh

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 12 اردیبهشت 1391، 11:34 ب‌ظ »
هر کاری کردم این پرینتر تو اوبونتو ۱۲.۰۴ نصب نشد. نمی دونم از اوبونتوست یا اتفاقی بود ولی بعد از نصب این نسخه بار سیستمم زیاد شد بوده و فن دائما دور بالا کار می کرد. واسه همین لوبونتو ۱۲.۰۴ نصب کردم. پرینتر بدون مشکل با اون اسکریپت نصب شد؛ فقط فایل deb رو ورژنش رو عوض کردم و یک خط تو اسکریپت نصب.

نتیجه برای اونهایی که بدنبال همچین مشکی به تاپیک رسیدند: یافت می نشود، گشته ایم ما