انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل با لبتاب compaq و VGA Mode  (دفعات بازدید: 801 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین N3MiSiS

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 67
مشکل با لبتاب compaq و VGA Mode
« : 27 خرداد 1391، 01:44 ب‌ظ »
 من یه لبتاب compaq دارم. خیلی قدیمیه البته به دست من تازه رسیده یکی از آشنا هامون بم داده. روش xp نصب بود و خوب کار میکرد. حذفش کردم تا لینوکس بزنم، هیچ کدوم از توزیع هاروش نصب نشد. همه توزیع های ریزو درشت رو امتحان کردم. ولی نشد. بعد خواستم دوباره xp بزنم. اینبار شد. ولی هر بار که روشن میکنم باید از f8 و enable vga mode بیام بالا. میدونین مشکل چیه؟ و اینکه پنتیوم ۳ هست.
« آخرین ویرایش: 27 خرداد 1391، 06:09 ب‌ظ توسط N3MiSiS »
10 نوع مختلف آدم در دنیا وجود دارد ، آنهایی که باینری میفهمند و آنهایی که باینری نمیفهمند.
========================================================

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
پاسخ : مشکل با لبتاب compaq و VGA Mode
« پاسخ #1 : 27 خرداد 1391، 02:28 ب‌ظ »
من یه لبتاب compaq دارم. خیلی قدیمیه البته به دست من تازه رسیده یکی از آشنا هامون بم داده. روش xp نصب بود و خوب کار میکرد. حذفش کردم تا لینوکس بزنم، هیچ کدوم از توزیع هاروش نصب نشد. همه توزیع های ریزو درشت رو امتحان کردم. ولی نشد. بعد خواستم دوباره xp بزنم. اینبار شد. ولی هر بار که روشن میکنم باید از f8 و enable vga mode بیام بالا. میدونین مشکل چیه، پنتیوم ۳ هست.
برو داخل ست آپ بایوس همه رو به حالت دیفالت برگردون درست میشه

آفلاین N3MiSiS

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 27 خرداد 1391، 06:07 ب‌ظ »
نشد  :'(
بایوس این با f10 هست و خیلی هم سادست. امکاناتش فقط زمان و بوت و پسورد هست.
همشو پیش فرض کردم ولی بازم جوابی نگرفتم. ولی وقتی f8 و enable vga mode رو میزنم، بدون هیچ مشکلی ویندوز بالا میاد. در حالت عادی بعد از اون قسمتی سیاه رنگی که پایینشم یه پروسس بار هست (قسمت لود کرنل  :oops:)بعد از اون مرحله وارد صفحه لاگین نمیشه و اون صفحه آبی رنگ یا همون بنبست میاد میگه ناسازگاری سخت افزاری و فرت..  \\:D/

من گفتم شاید از سیستم عامل که نصب کردم باشه. ولی چندین نسخه از وین رو نصب کردم همشون اینجوری بودن. حتی xp sp0 رو هم زدم.
لینوکس هم که کلا روش نصب نشد. ردهت رو تونستم بنصبم ولی اونم لاگین نمیشد.
مشکل سخت افزاری هم نداره.  :-k
« آخرین ویرایش: 27 خرداد 1391، 06:10 ب‌ظ توسط N3MiSiS »
10 نوع مختلف آدم در دنیا وجود دارد ، آنهایی که باینری میفهمند و آنهایی که باینری نمیفهمند.

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
« پاسخ #3 : 27 خرداد 1391، 09:00 ب‌ظ »
نشد  :'(
بایوس این با f10 هست و خیلی هم سادست. امکاناتش فقط زمان و بوت و پسورد هست.
همشو پیش فرض کردم ولی بازم جوابی نگرفتم. ولی وقتی f8 و enable vga mode رو میزنم، بدون هیچ مشکلی ویندوز بالا میاد. در حالت عادی بعد از اون قسمتی سیاه رنگی که پایینشم یه پروسس بار هست (قسمت لود کرنل  :oops:)بعد از اون مرحله وارد صفحه لاگین نمیشه و اون صفحه آبی رنگ یا همون بنبست میاد میگه ناسازگاری سخت افزاری و فرت..  \\:D/

من گفتم شاید از سیستم عامل که نصب کردم باشه. ولی چندین نسخه از وین رو نصب کردم همشون اینجوری بودن. حتی xp sp0 رو هم زدم.
لینوکس هم که کلا روش نصب نشد. ردهت رو تونستم بنصبم ولی اونم لاگین نمیشد.
مشکل سخت افزاری هم نداره.  :-k
در دوران جوانی کمی با الکترونیک کار کردم ولی زود ولش کردم که الان پشیمونم در کل توی همون مدت خیلی چیز یاد گرفتم در هر صورت مطمن باش اگر صفحه آبی دیدی اونم با تغییر سیستم عامل تغییر نکرده یک چیز میتونه باشه اشکال سخت افزاری یعنی مطمن باش خودشه چون بنده با همچین مشکلی برخورد کرده ام و کاملا یادمه که ل\ تاب رو بردم برای تعمیر

آفلاین N3MiSiS

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 27 خرداد 1391، 11:54 ب‌ظ »
اتفاقا منم الکترونیک زیاد خوندم هر چند رشتم نرم افزار هست. ولی مطمئنم که مشکل سخت افزاری نیست. چون ویندوزش درست بود. من فقط ویندوزش رو عوض کردم. که خوب مطمئنن عوض کردن ویندوز کارت گرافیک رو نمیسوزونه.
بعدشم با vga mode میاد بالا. دیگه بیشترین احتمالی که خودم میدم اینکه باطری سیماسش خراب شده باشه. چون فکر میکنم ساعت رو هم نگه نمیداره.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19704
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 01 تیر 1391، 04:54 ب‌ظ »
احتمال خرابی هارد هم هست
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن