انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کسی در مورد دانلود دبیان می تونه من رو راهنمایی کنه  (دفعات بازدید: 8250 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین dostajn

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 47
با سلام
شرمنده اومدم تو اوبونتو و از دبیان می گم جای بهتری نبود!!!
من می خواستم قبل از انتخاب یه لینوکس برای سیستمم چندتا از سیستم ها رو امتحان کنم الان تصمیم گرفتم بروم سراغ دبیان.
 می خواستم دبیان 4.0_r2 رو دانلود کنم به سایت رفتم و حجم دی وی دی ها رو دیدم همگی از 4 گیگ به بالا بود ولی تو یکی از آینه ها که مربوط به اوکراین بود:
http://debian.org.ua/debian-cd/4.0_r2/i386/iso-dvd/
حجم دی وی دی ها در حدود 300-400 میگ بود برام سوال پیش اومده که آیا درسته یعنی 3 تا دی وی دی رو فشرده کردن رسوندن به 300-400 میگ ؟
کسی می تونه من رو در این باره راهنمایی کنه !

آفلاین salamat

• Full Member
  • *
  • ارسال: 235
  • تخیل همه چیز است . (آلبرت اینشتن)
پاسخ به: کسی در مورد دانلود دبیان می تونه من 
« پاسخ #1 : 28 بهمن 1386، 05:46 ب‌ظ »
نقل‌قول
حجم دی وی دی ها در حدود 300-400 میگ بود برام سوال پیش اومده که آیا درسته یعنی 3 تا دی وی دی رو فشرده کردن رسوندن به 300-400 میگ ؟

فکر نمی کنم اینطوری باشه یعنی غیر ممکنه. بعضی از توزیع ها مثل دبیان- اوبونتو- مندریوا - سوزه و .... به دوشکل سی دی و دی وی دی توزیع میشن. که اگه به عنوان

دی وی دی توزیع شده باشه حتما باید حجمش از سی دی بالا تر و خیلی هم بالا تر باشه.  ;)

فکر کنم این سایته یک اشکالی داره بهتر از یک آینه دیگه دانلودش کنی. یا از فروشگاه های لینوکسی بخری.
« آخرین ویرایش: 28 بهمن 1386، 05:50 ب‌ظ توسط salamat »

آفلاین dostajn

• Jr. Member
  • *
با سلام
مطمئن هستم که دی وی دی . این حجمی که خوده سایت داده نه از طریق من اون سایت هم از طرف دبیان به عنوان آینه معرفی شده؟؟؟
یعنی ممکنه مشکل داشته باشه

آفلاین Natilous

• Full Member
  • *
  • ارسال: 114
  • با لینوکس لذت واقعی داشتن کامپیوتر را احساس کنید
    • انجمن‌های استان خراسان شمالی
به گفته salamat اگه توزیعی روی DVD منتشر می‌شه باید حجمش خیلی بالاتر باشه نه این‌گه فرقی با CD نداشته باشه و در این مورد حتی خیلی پایین‌تر از حجم معمول CD هست . این لینکی که شما دادید  ۱۰۰٪ مشکل داره ! همراه DVD های دبیان معمولا یه DVD به عنوان UPDATE هم هست که در لینک گفته شده وجود نداره و حجم آن بیشتر از 1 گیگابایت هست . از سرور‌های دیگه دانلود کنید .
بهتر است که قبل از دانلود حجم DVDها رو با چند تا از سرورهای دیگه مقایسه کنید تا مطمئنن شوید . (پیشنهاد: از آینه‌های نزدیک ایران استفاده کنید !)

موفق باشید .

آفلاین moshen212

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 344
فکر میکنم بهترین سایت برای دانلود OS اینجا باشه:
http://os-iso.de
هر کدوم از نسخه های لینوکس رو که بخواید واسه دانلود داره

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
عزیز من اگه حجم بیشتر از ۱ گیگی باشه دانلود نمی صرفه.
چرا از linuxshop.ir نمی خری؟
Godisnowhere

آفلاین Sepehrnoush

• Full Member
  • *
  • ارسال: 151
  • سپهرنوش
البته اگه فقط برای تست می‌خواید بهتره اصلاً دانلود نکنید، چون تفاوت‌هاشون برای یه آدم مبتدی فقط در ظاهره و نه بیشتر.
ubuntu 8.04, parsix 1.0

آفلاین ابراهیم

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1295
  • راه‌رو گر صد هنر دارد توکل بایدش
    • سلام!
سلام،
[quote author=dostajn link=topic=3742.msg25117#msg25117 date=1203255301]
من می خواستم قبل از انتخاب یه لینوکس برای سیستمم چندتا از سیستم ها رو امتحان کنم الان تصمیم گرفتم بروم سراغ دبیان.
اگر با لینوکس کارکشته نیستی، فعلاً دور Debian ر خط بکش!
کسی می تونه من رو در این باره راهنمایی کنه !
این ایراد از خادم وب هست. این اتفاق برای پرونده‌های بزرگتر از ۴ گیگ اتفاق می‌افته. می‌تونی از FTP بگیری که اینجوری نشه.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم     ...     موجیم که آسودگی ما عدم ماست

آفلاین dostajn

• Jr. Member
  • *
با سلام
برای نصب مستقیم نمی خواهم می خواهم به طور مجازی امتحان کنم
چون امکان داره دیگه دانشگاه نیام دنبال یه سیستم کامل می گردم بنابراین دنبال امتحان کردم سیستم های مختلفم
همه لینوکس ها خوبند اما می خواهم یه سیستمی داشته باشم که ابزار مهندسی هم تو باشه همچنین راحتتر با وین ارتباط داشته باشه بعدش هم اگه شما همچین سرعتی داشتین وسوسه دانلود به سرتون نمی زد:

البته یکم رویایی اما من تو محیط وین بودم و با دانلود منیجر عالی idm گرفتم مدیری که مطمئننم لنگه ش تو لینوکس پیدا نمیشه

آفلاین Sepehrnoush

• Full Member
  • *
  • ارسال: 151
  • سپهرنوش
یک دو جین دانلود منیجر تو لینوکس می‌تونید پیدا کنید. اما دبیان همراه با نرم‌افزارهای مهندسی ارائه نمی‌شه. ارتباط با وین رو دقیقاً متوجه نشدم اما linspire, linux xp, mandriva رو معمولاً به ویندوزی‌ها بیشتر توصیه می‌کنند. البته هیچ‌کدوم پشتیبانی فارسی درست و حسابی‌ای ندارند. اگر مشکل زبان دارید به نظر من فقط سه چهارتا انتخاب می‌تونید داشته باشید: دبیان و بچه‌های معروف‌ش(ubuntu, parsix, dsl) یا ردهت و رفقایش(fedora, centos)
ubuntu 8.04, parsix 1.0

آفلاین ابراهیم

• High Hero Member
  • *
    • سلام!
... و با دانلود منیجر عالی idm گرفتم مدیری که مطمئننم لنگه ش تو لینوکس پیدا نمیشه
زود قضاوت نکن ;)

آفلاین dostajn

• Jr. Member
  • *
... و با دانلود منیجر عالی idm گرفتم مدیری که مطمئننم لنگه ش تو لینوکس پیدا نمیشه
زود قضاوت نکن ;)
با سلام
آره من از لینوکس برای ارتباط با اینترنت به صورت جدی استفاده نکردم پس قضاوت صحیحی نمی تونم داشته باشم اما من از نظران دیگه دوستان تو انجمن های مختلف این مطلب رو می گویم هیشکی دل خوشی نداره از مدیر ها لینوکسی!!!
شماهم زود قضاوت نکنین و هر جور شده یه بار idm  رو استفاده کنین ( کرک نمی خواد (30 روز مجانی) ==> با روح لینوکسی کاملا سازگاره ;) )

آفلاین ahmed

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1069
    • یادداشت‌های یک دوست‌دار نرم‌افزارهای آزاد
من در ویندوز از idm استفاده می کنم.اما به نظرم در مقابل قابلیت های wget هیچی نیست. :) ;)

آفلاین ابراهیم

• High Hero Member
  • *
    • سلام!
( کرک نمی خواد (30 روز مجانی) ==> با روح لینوکسی کاملا سازگاره ;) )
روح لینوکسی، همانا روح آزادی نرم‌افزار هست. نرم‌افزار بسته‌متن با روح لینوکسی سازگار نیست ;)
با این حال خوب کار کردن idm رُ نمی‌خوام زیر سؤال ببرم.

آفلاین سجاد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 319
  • نیست ‌بر لوح‌ دلم‌ جز الف‌ قامت ‌یار
    • http://sjb.ir
بابا axel چیه په
axel -n "number of conections"  "your link" حالشو ببر