انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پیرامون چاکرا  (دفعات بازدید: 1951 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین theMaster

• Full Member
  • *
  • ارسال: 156
پیرامون چاکرا
« : 22 امرداد 1391، 05:08 ب‌ظ »
با سلام
دیشب ایزوی چاکرا رو دانلود کردم و الان به صورت لایو بالا اومدم.
الان اینو دارم از توی لایو چاکرا می نویسم.
محیط زیبایی داره.
درایور گرافیک ati و وایرلس رو به راحتی تو محیط لایو شناخت. می گفتن چاکرا کیوت خالصه. یه چند تا برنامه که خودم با کیوت نوشته بودم بودم بدون هیچ پیشنیازی کار کرد.
کدکهای صوتی  به راحتی کار کرد ولی تصویری قادر به پخش نبود.
کلیه درایوهای هارد شناخته و قابل استفاده است

حالا می خوام دوستان پیرامون چاکرا نظر بدن. نظرات مثبت و منفی؟
نقاط قوت و ضعف چاکرا- چرا چاکرا را به عنوان توزیع مورد علاقه استفاده کنیم. چرا چاکرا رو به اوبونتو ترجیح دهیم؟ (لطفا بدون تعصب  ;))

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
پاسخ : پیرامون چاکرا
« پاسخ #1 : 22 امرداد 1391، 05:31 ب‌ظ »
چاکرا که عشق اینجانب تشریف داره. بدون تعصب می‌گم، بعد از چند ماه استفاده هیچ نقطه ضعفی داخلش پیدا نکردم. فوق‌العاده سریع، پایدار و سبک. در تمام این مدت فقط یک بار کرش کرد که مجبور شدم به صورت سخت‌افزاری ریستش کنم اون هم باگ یک نرم‌افزار بود. دما در حالت idel روی 49.5 ثابت می‌شه و فن همیشه با حداقل دور کار می‌کنه.این هم load average من:
0.51, 0.45, 0.35
تنها نکته‌ی منفی که می‌تونم درباره‌اش ذکر کنم سیستم باندلشه. باندل به تنهایی باعث می‌شه که شما با حداکثر سرعت و خیالی آسوده از فراهم بودن پیش‌نیازها یا نبود ناسازگاری از نرم‌افزارها لذت ببرید. اما خدا نکنه برای یک باندل آپدیت بیاد. برای هر بار آپدیت مثلا فایرفاکس باید 42 مب و برای اکلیپس، 252 مب دانلود کنید. که این مساله برای کاربران بدبخت اینترنت در ایران می‌تونه مشکل ساز باشه.
« آخرین ویرایش: 22 امرداد 1391، 05:36 ب‌ظ توسط آرمان اسماعیلی »
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین بهروز رمضانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1111
  • Kakashi Hatake
    • ابونتو نیوز
« پاسخ #2 : 22 امرداد 1391، 07:29 ب‌ظ »
سلام به همگی
خوب در ادامه فرمایشات جناب اسماعیلی . به نظرم نبود یک ugi درست و حسابی برای پکیج منیجر Pacman میتونه یک نقطه ضعف باشه ( البته برای کاربرانی که حوصله ترمینال را ندارن ) به شخصه Pacman در ترمینال را به هر چیز دیگری ترجیح میدم اما خوب میدونید که تیم چاکرا در حال کار بر روی یک پکیج منیجر جدید به نام Akabei هست . از لحاظ سرعت و پایداری میزکار KDE واقعا حرف نداره .
در یادگیری و استفاده از خط فرمان کوشا باشید چرا که رستگاری شما در آن است.

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #3 : 22 امرداد 1391، 07:34 ب‌ظ »
چاکرا برای علاقمندان به آرچ هم خیلی خوبه. با اینکه تقریبا Independent هست ولی خب کلا استفاده ازش کاری کرد باهام که هنوز وقتی اسم KDE میاد و میخوام با KDE کار کنم برم سراغ دیسک چاکرا :)
محیط KDE خیلی خوبی داره. سرعت کارش هم عالیه. قابلیت شخصی سازی هم که ماشالله به لطف KDE بیش از 10000% هست :)
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین MADMAN

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 804
  • We are not users we are friends.
« پاسخ #4 : 22 امرداد 1391، 08:57 ب‌ظ »
یه مدت خیلی کوتاهی چاکرا داشتم زیر یک ماه محیطش واقعا زیبا بود راجع به شخصی سازی نه دنبالش رفتم و نه فهمیدم چی به چیه.
بزرگترین مشکلاتی که باهاش داشتم هم همون باندل‌ها بودن جیمپ یا به قول بعضی‌ها گیمپ و مرورگر محبوبم فایرفاکس  که دوست خوبمون بهش اشاره کردن، و سافتویر منیجر هی چی بهم نشون نمی داد چی داره همیشه می رفتم توی بخش ویکی برنامه رو که انتخاب می کردم یه چیزی داشت به نام package name با کمک همون از طریق ترمینال کارمو راه مینداختم.
خوب بود و شیرین مشکل دو گرافیکه دارم و همون سندیبریج معروف سیستمم خیلی خیلی داغ می کرد یه تعدای پکیج و ابزار و اینجور چیزها هم نصب کردم بهتر شد اما هرگز نتونستم به اوبونتو برسونمش واسه همین هم بی خیالش شدم.
الان روی سیستم خونگیم که AMD هستش و اصلا هم دو تا گرافیک نداره حتما سری بعدی چاکرا نصب می کنم.
سلامتی پنگوئن که یه ذره قد داره، اما بازم لاتی راه میره ....

آفلاین theMaster

• Full Member
  • *
  • ارسال: 156
« پاسخ #5 : 24 امرداد 1391، 01:11 ق‌ظ »
دوستان نظر دیگه ای ندارن؟

آفلاین محمد علی صدرایی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 314
  • میزکار kde سیستم عامل فدورا