انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: بک ترک ورژن پنج  (دفعات بازدید: 2462 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین silica

• Full Member
  • *
  • ارسال: 104
بک ترک ورژن پنج
« : 26 خرداد 1390، 06:11 ب‌ظ »
سلام
من ورژن پنج بک ترک را نصب کردم ولی وقتی از دستور startx برای ورود به محیط گرافیکی استفاده میکنم صفحه ای ظاهر میشه و در حال لودینگ هست که ناگهان بعد از چند ثانیه به محیط متنی برمی گردد.
ظاهرا گرافیک مرا نشناخته . در ضمن سعی کردم درایور گرافیک ام را نصب کنم که اون هم نصب نشد
vga:nvidia geforce 310m
متشکرم
الم تکن ارض الله واسعة فتهاجروا فیها

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 558
پاسخ به: بک ترک ورژن پنج
« پاسخ #1 : 26 خرداد 1390، 06:53 ب‌ظ »
درود

بک ترک 4 و 5 تا جایی که میدونم در حالت پیش فرض با گرافیک پایه نصب میشه.منم بک 5 رو دارم که فک کنم بر پایه ابونتو 8 و خورده ای باشه.

متاسفانه در شناخت کارت گرافیک مشکل داره.

این مشکلی رو که میگید بخاطر کارت گرافیک نیست (از نسخه 2 تا 5 رو مدام نصب کردم .هم با ان ودیا بالا امده هم با ATI  از 128 تا یک گیگ) و تا حالا با این مشکل روبرو نشدم.

یوزر و پسورد رو که وارد میکنی بعد startx  بزنی وارد میشه.
و ما میطوانیم

آفلاین silica

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 26 خرداد 1390، 07:30 ب‌ظ »
نقل‌قول
یوزر و پسورد رو که وارد میکنی بعد startx  بزنی وارد میشه.
همانطور که گفتم برای من صفحه قرمز رنگ بک ترک میاد و در حال لودینگ است و قسمت اول از چهار قسمت نوشته ٬ سفید میشه اما سه بخش دیگر نوشته ٬ روشن نمیشه و دوباره وارد محیط متنی میشه .
از طریق محیط متنی هم وارد شدم صفحه آبی رنگ و لاگین کا دی ایی چهار ظاهر میشه یوزر و پسورد را به ترتیب root و toor وارد میکنم که پیام میده یوزر یا پسورد غلط است

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 26 خرداد 1390، 10:38 ب‌ظ »

نقل‌قول
از طریق محیط متنی هم وارد شدم صفحه آبی رنگ و لاگین کا دی ایی چهار ظاهر میشه یوزر و پسورد را به ترتیب root و toor وارد میکنم که پیام میده یوزر یا پسورد غلط است

یوزر و پسورد رو درست وارد کردید.

***********************************************************************************
تو نت سرچ زدم.این 2 تا لینک رو پیدا کردم، البته تو سایتهای فارسی چیزی پیدا نمیشه.ببینم میتونه مشکل شما رو حل کنه.

اول اینو ببینید:

http://www.cyberciti.biz/faq/errorstartx-does-not-work-in-backtrack-linux5-kde64bit/
میتونید دستورات رو روی  کاغذ یادداشت کنید یاتون نره. زیاد نیست.

میگه باید فایلهای kcache رو پاک کنید

بعد هم اینم نگاه کنید اما جالب نیست:

http://www.backtrack-linux.org/forums/backtrack-5-fixes/40286-bt5-kde-64bit-startx-problem.html

در ضمن حتما رو ماشین مجازی ویندوز یا ابونتو بصورت زنده یا Live اجرا کنید ببینید آیا باز هم این خطا رو میده.شاید عیب از سی دی باشه.

« آخرین ویرایش: 02 تیر 1390، 12:27 ب‌ظ توسط aliboy »
و ما میطوانیم

آفلاین silica

• Full Member
  • *
« پاسخ #4 : 27 خرداد 1390، 04:25 ب‌ظ »
سلام و تشکر از همه دوستان
از طریق لینک زیر حل شد :
http://www.backtrack-linux.org/forums/backtrack-5-fixes/40286-bt5-kde-64bit-startx-problem.html

آفلاین aliboy

• High Sr. Member
  • *
« پاسخ #5 : 28 خرداد 1390، 10:59 ق‌ظ »

سلام و تشکر از همه دوستان
از طریق لینک زیر حل شد :

خدا رو شکر.

یه حل شد هم بذارید کنار عنوان تاپیک.
و ما میطوانیم

آفلاین daryosh429

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
پاسخ : بک ترک ورژن پنج
« پاسخ #6 : 15 شهریور 1391، 12:16 ب‌ظ »
با سلام خدمت همه دوستان . من نسخه‌های r2 , r3 بک ترک رو وقتی می‌خوام وارد محیط گرافیکی بشم نمی‌تونم نصب کنم و سیستم هنگ می‌کنه یعنی وقتی که می‌خوام دستور Startx رو وارد کنم بعد از زدن اینتر چراغ‌های کامپیوتر چشمک زن می‌شه و سیستم کاملا هنگ می‌کنه. لطفا اگه کسی می‌تونه کمکم کنه. مدل کامپیوتر من sony vaio vpcs132fx هستش مشخصات سیستمی هم عبارت است از cpu : ci3 , vga : intel 4500 , ram 4 gig . البته من تو نسخه‌ R1 همچین مشکلی ندارم. ضمنا لازم به توضیحه که هر دو نسخه ۳۲ و ۶۴ بیتی رو هم تست کردم . هته هسته Gnu یا Kde رو هم تست کردم. لازم به توضیح هستش که این مشکل در نصب مجازی اتفاق نمی‌افته.

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
پاسخ : بک ترک ورژن پنج
« پاسخ #7 : 15 شهریور 1391، 05:16 ب‌ظ »
سلام
من ورژن پنج بک ترک را نصب کردم ولی وقتی از دستور startx برای ورود به محیط گرافیکی استفاده میکنم صفحه ای ظاهر میشه و در حال لودینگ هست که ناگهان بعد از چند ثانیه به محیط متنی برمی گردد.
ظاهرا گرافیک مرا نشناخته . در ضمن سعی کردم درایور گرافیک ام را نصب کنم که اون هم نصب نشد
vga:nvidia geforce 310m
متشکرم
شما به‌جای startx تایپ کن: kdm