انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مودم دارم با چیپست موتورلا ، نصب میشه ؟  (دفعات بازدید: 4281 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین alih988

• Full Member
  • *
  • ارسال: 114
  • هاست لینوکس حرفه ای SalamWebHost.com
    • اندیشه های رهانیده از بند
مودم دارم با چیپست موتورلا ، نصب میشه ؟
« : 11 اردیبهشت 1387، 11:51 ق‌ظ »
به نام خدا

سلام خدمت دوستان عزیز ، من مدت 6 ماه است که با نصب مودم خود در اوبونتو درگیر هستم ، مودم من از نوع چیپست MOTOROLA هستش و هرچه می کنم نصب نمی شود ، دیگه داره به خاطر همین موضوع از هرچی لینوکس بدم میاد...... :'( :'( :'(

من با نرم افزار scanmodem چند تا فایل متنی ایجاد کردم ، که هرکدومش 50000 خط داره ، با این سوات دست و پا شکسته انگلیسی من هم که نتونستم درست و حسابی ازش سر در بیارم ، در کل ، من فهمیدم که چیپستم موتورولا هست ، حالا با این اوصاف کدوم یک از گزینه های زیر را باید انتخاب کنم....؟؟؟؟

بگذارید کمی هم درد و دل بکنم ، خدا وکیلی هیچی همون عمو بیل نمیشه ،  من هیچوفت توی ویندوز از این دردسرها نکشیدم ، نرم افزارش بجا بود ، بازی اش بجا بود.... یکی نیست به من بگه ، آبت نبود ، نونت نبود ، لینوکس نصب کردنت دیگه چی بود ؟ ( طنز)

پس از مشاهده خروجی  scanModem یکی از گزینه های زیر را انتخاب نمائید:

*

کامپایل کد منبع و نصب GCC3.4
    *

نصب و پیکربندی مودم های Intel536EP
    *

نصب و پیکربندی مودم های Alsa
    *

نصب و پیکربندی مودم های Smartlink
    *

نصب و پیکربندی مودم های Lucent
    *

نصب و پیکربندی مودم های Conexant

یا حق
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم * موجیم که آسودگی ما عدم ماست

آفلاین iqson716

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
    • اُرِم
پاسخ به: مودم دارم با چیپست موتورلا ، نصب میشه ؟
« پاسخ #1 : 11 اردیبهشت 1387، 09:27 ب‌ظ »
عوض ۶ ماه وقت هدر دادن می اومدید اینجا یه سرچ می کردید می دیدن که مودم موتورولا از سرسخت ترین مودم های winmodem هستش و با اندکی هزینه یه linmodem تهیه می کردید و با خیال راحت ازش استفاده میکردید.
این کم کاریتون رو پای لینوکس نگذارین.
این پست رو هم نگاه کنید:
http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=4249.msg29746#msg29746

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 900
پاسخ به: مودم دارم با چیپست موتورلا ، نصب میش
« پاسخ #2 : 11 اردیبهشت 1387، 10:07 ب‌ظ »
iqson716 جان...خودتو ناراحت نکن.به خاطر همین چیزاس که من به هیچ وقت به کسی استفاده از لینوکسو پیشنهاد نمیکنم.
چون اگه تبلیغ لینوکسو بکنم ممکنه به مشکل نصب سخت افزار بخوره اونوقت از لینوکس بدش بیاد وتبلیغات من نتیجه عکس بده.
هر وقت که یکی ازم در مورد linux میپرسه علاوه بر compiz fusion بهش میگم که ممکنه لینوکس بعضی سخت افزار هاش رو حتی detect هم نکنه.
بهش میگم که شاید به مشکلاتی بخوره که لازم بشه تو ترمینال کار کنه یا فایل های سیستمی رو edit کنه.(البته من شخصا با ترمینال کلی حال میکنم ولی اون راحت طلبی که به ویندوز و محیط های ویژوال عادت کرده چی؟)
بهش میگم که شاید لازم بشه برای رفع مشکلاتش کرنلو خودش کامپایل کنه.
ومعمولا با گفتن این جملات طرف بیخیال میشه.
برای تبلیغ لینوکس فکر میکنم یه ذره زود باشه...احتمالا تا دو سه سال دیگه بروبچه های دنیای open source با مهندسی معکوس میتونن برای سخت افزارهای بد قلق درایور های خوب بنویسن.
یا شاید شرکتای انحصار طلب با دیدن گسترش دنیای نرم افزار آزاد مستندات بیشتری در مورد سخت افزاراشون منتشر کنن.

« آخرین ویرایش: 11 اردیبهشت 1387، 10:09 ب‌ظ توسط Thunderb_ird »

آفلاین ahmed

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1069
    • یادداشت‌های یک دوست‌دار نرم‌افزارهای آزاد
« پاسخ #3 : 11 اردیبهشت 1387، 10:24 ب‌ظ »
نقل‌قول
برای تبلیغ لینوکس فکر میکنم یه ذره زود باشه...احتمالا تا دو سه سال دیگه بروبچه های دنیای open source با مهندسی معکوس میتونن برای سخت افزارهای بد قلق درایور های خوب بنویسن.

به نظرم اصلا زود هم نیست.وقتشه...در ضمن حالا کمتر سخت افزاری پیدا می شه که در لینوکس به طور کامل پشتیبانی نشود و راه اندازی نشود.اگر هم سخت افزاری رو پشتیبانی نکنه یعنی اینکه این سخت افزار به تاریخ پیوسته! ;D و شاید حتی دیگر در ویندوز هم پشتیبانی نشود.

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
« پاسخ #4 : 11 اردیبهشت 1387، 10:34 ب‌ظ »
فکر نکنم مودم این دوستون به تاریخ پیوسته باشه...

آفلاین alih988

• Full Member
  • *
  • ارسال: 114
  • هاست لینوکس حرفه ای SalamWebHost.com
    • اندیشه های رهانیده از بند
« پاسخ #5 : 11 اردیبهشت 1387، 10:47 ب‌ظ »
به نام خدا
برادران بزرگوار ، حالا بنده چه نوع گلی بر سرم بگیرم ؟ یک کلام بفرمایید نصب می شود یا خیر ؟

در ضمن ، من هنوز نفهمیدم این لینوکس به درد چی میخوره ؟ اگر منظور شما این است که از زیر یوغ استعمار مایکروسافت خارج شوید ، باید بگویم به همین راحتی ها نمی توانید ، چون این عمو بیل ما ،  میخش را آنچنان محکم بر زمین  کوبیده که باید خیلی زور بزنید تا بتونید اون میخش رو حتی شل کنید !
طبق آماری که من داشتم ، بیش از 90% رایانه های دنیا از سیستم عامل عمو بیل استفاده می کنند ، در ضمن تا زمانی که چنین مشکلاتی وجود دارد( از قبیل مشکلات سخت افزاری و کمبود نرم افزار های مشابه ویندوری ) ، و تا زمانی که مایکروسافت سعی دارد با رابط گرافیکی کاربر پسند خود ( و انصافا کاربرپسند و راحت است ) عرصه را بر اوپن سورس تنگ کند ، نمی توان به عنوان یک سیستم عامل رقیب حساب کرد ( حد اقل نظر شخصی من یکی اینه ). منی که عمری (5 سال ) با زبان های ویژوال بیسیک 6 و دات نت مایکروسافت خو گرفته ام و همیشه از C  متنفر بوده ام ، چطور بیایم و این همه مشقت به خودم بدهم ؟؟؟
البته جانب انصاف را هم رعایت بکنم ، چون ما در ایران کپی رایتمان رعایت نمی شود ، به درستی ارزش لینوکس و اوپن سورس را درک نمی کنیم ، چون همیشه ویندوز را "مجانی" استفاده کرده ایم ، و هیچوقت 100 یا 400 هزار تومان برای استفاده از ویندوز هزینه نکرده ایم ! پس طبیعی است که ویندوز دوست باشیم!

شما هرچه قدر هم طرفدار اوپن سورس باشید نمی توانید این غول نرم افزاری ( مایکروسافت) را ندایده بگیرد ، وقتی می گویم غول باور کنید غول است ، شرکتی که 90 % شرکت های سخت افزاری دنیا تحت اطاعت سیستم عامل اویند ، دقت کنید که با چه سرعتی همه ی شرکت های سخت افزاری معتبر  برچست Vista Compatibale را روی جعبه های سخت افزار خود نصب کردند ؟ این یعنی چه ؟؟؟؟ این یعنی همان غولی که عرض کردم!
من خودم به شخصه زیاد با لینوکس کار نکردم ، ولی همیشه باهاش مشکل داشتم ، از نصب لینوکس گرفته ، تا کاربری آن ! حدود 3 یا 4 سال پیش توزیع Red Hat را نصب کردم که عدم آگاه من موجب شد هاردم فرمت شود ، 2 سال پیش توزیع زوزه را نصب کردم که تقریبا کچل شده بودم !  و پارسال هم که توزیع اوبونتوی آفریقایی را نصب کردم که خیلی خوشم اومد ، ولی از زمانی که یادم می آید هیچ وقت مودم را نتواستم در هیچ لینوکسی نصب کنم!
در ضمن یک سوال از خدمت شما هم داشتم ، من در محیط ویندوز از نرم افزار مایا استفاده می کنم ، در اوبونتو یا کلا لینوکس نرم افزاری در این زمینه وجود دارد یا خیر ؟ این موضوع خیلی برایم مهم است! در ضمن این نرم ازفزار WINE یا به قول یکی از دوستان شراب ، چگونه کار می کند ، آیا می توان مایا را با آن روی لینوکس اجرا کرد ؟
در کل ببخشید که کمی درد دل کردم ، دیگه نمی خواستم تاپیک جدید بزنم
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم * موجیم که آسودگی ما عدم ماست

آفلاین Midgårdsormen

• Hero Member
  • *
« پاسخ #6 : 11 اردیبهشت 1387، 11:05 ب‌ظ »
همونطوری که iqson716 گفت نصب مودمو باید بیخیال شی.
در مورد مایا هم:
http://appdb.winehq.org/objectManager.php?sClass=version&iId=8992
کلا هر وقت خواستی مطمئن شی که برنامه ای با wine کار میکنه یا نه یه سر به http://appdb.winehq.org بزن.

آفلاین Behnam Golds

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1368
« پاسخ #7 : 12 اردیبهشت 1387، 12:28 ق‌ظ »
به   جای  maya    میتونی   از  blender  استفاده   کنی...

ضمنا   این  غول  هم   دیگه   داره  شاخش  میشکنه  بذار  چند  سال  بگذره   خودت  متوجه   میشی   همون   شرکت ها ی   سخت  افزاری  که   عبد و   عبید     مایکروسافت    هستن  هم   کم کم  دارن   به  بازار   جدید   لینوکس  رو  میارن   ...   فعلا   که   adobe   و  google  و  hp   و  dell   و  چند  تا  شرکت   بزرگ  دیگه   حامی   لینوکس  هستن   ،   از   adobe     نرم  افزار    acrobat  reader  8     و  adobe  air    و  از   گوگل   هم   نرم افزار   google earth    و  ...     

شرکتهای  سازنده ی   گوشی  هم  به   لینوکس   رو  اوردن   ،   مثلا   موتورولا   a1200    به   نسبت   امکاناتش    خیلی  ارزونه   ...    نوکیا  هم   که  دیگه  معرف  حضوره   ،   و  شرکت های  ژاپنی     هم    کار  رو  شروع   کردن ...      استفاده  از  لینوکس  در  سرور ها   و  فایروالها  هم   که  جای  بحث  داره   ...   اتحادیه ی  اروپا   و   کشور های  اروپایی   در  حال  مهاجرت  به  لینوکس   هستن و ...   هزار  تای  دیگه    که  هر  روز  داره   بیشتر  هم    میشه ...   

ضمنا   شما   پشت   سر  هم   سیستم   عامل   عوض   کردی   ،  اگر   یک  بار    مودم   عوض    میکردی     با  یه   قیمت  ناچیز   اینقدر   دلت  درد   نداشت...

پیشنهاد  میکنم     ۲    ۳    ماهی  با  سختیهای  لینوکس   کنار  بیای   و  بعد   نظر  بدی  بهت  قول  میدم   عاشق  لینوکس  بشی .