انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل با نصب آرچ بنگ  (دفعات بازدید: 2153 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Milandini

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 329
مشکل با نصب آرچ بنگ
« : 23 شهریور 1391، 03:10 ب‌ظ »
میخوام آرچ بنگ رو  در کنار ویندوزنصب کنم . برای این کار یه پارتیشن هم خالی کردم و فایل ISO روهم از سایتش با نام archbang-2012.04.30-i686  دانلود کردم ...اما موقعی که وارد پروسه نصبش میشم یه مشکل دارم:
اول اینکه موقع پارتیشن بندی وقتی میخوام پارتیشن ریشه رو مارک بوتیبل بزنم میگه نمیشه 2 تا پارتیشن بوت باشن(اشاره به درایو c ویندوز) این مشکلی ایجاد میکنه؟ با این حال پارتیشن ریشه و swap رو هم ساختم اما توی قسمت بعدی یعنی insatall systems بعد از 1 دقیقه سیستم به حالت شبیه  استندبای در میاد و بعدش دیگه به حالت اول برنمیگرده و باید ریست کرد و روز از نو روزی از نو!!
برای رفع مشکل باید چکار کرد؟
یادداشت های یک روسونری
http://r-rajai.blog.ir/

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1490
  • آقا مرتضی
پاسخ : مشکل با نصب آرچ بنگ
« پاسخ #1 : 24 شهریور 1391، 03:21 ب‌ظ »
سلام
شما کجاش مارک بوتیبل میزنی مگه.
شما مگه پارتیشن بندیت رو از قبل انجام ندادی.پس هاردت رو انتخاب کن و خیلی راحت برو و درایوهای swap و ریشه و هرچی دیگه که میخوای رو انتخاب کن.ازاین که اومدی بیرون میره برا نصب که کار شاقی نیست .این وسطا چیزی از بوت و اینا نمیپرسه که؟!!!
بعد نصب گراب رو روی /dev/sad1 نصب کن و فقط یادت باشه که موقع تنظیم گرابش اون خطای آخر که chainloader هست # نباشه قبلش.اگرم بود مهم نیست بعد نصب ویرایشش میکنی و ویندوزم به گراب اضافه میشه.من تاحالا 10 بار یا بشتر نصبیدم و همچین چیزی که شما میکین ندیدم!!
پدرم به رحمت خدا رفتن. شادی روحش صلوات.

آفلاین Milandini

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 24 شهریور 1391، 03:56 ب‌ظ »
سلام
شما کجاش مارک بوتیبل میزنی مگه.
شما مگه پارتیشن بندیت رو از قبل انجام ندادی.پس هاردت رو انتخاب کن و خیلی راحت برو و درایوهای swap و ریشه و هرچی دیگه که میخوای رو انتخاب کن.ازاین که اومدی بیرون میره برا نصب که کار شاقی نیست .این وسطا چیزی از بوت و اینا نمیپرسه که؟!!!
بعد نصب گراب رو روی /dev/sad1 نصب کن و فقط یادت باشه که موقع تنظیم گرابش اون خطای آخر که chainloader هست # نباشه قبلش.اگرم بود مهم نیست بعد نصب ویرایشش میکنی و ویندوزم به گراب اضافه میشه.من تاحالا 10 بار یا بشتر نصبیدم و همچین چیزی که شما میکین ندیدم!!
آقا من نزدیک 70 گیگ گذاشتم برای این لینوکسه....اینستالر آرچ بنگ که اومد بالا اول زمان رو تنظیم میکنم رو تهران
بعدش  قسمت آماده سازی هارد ...با برنامه  cfdisk بیشتر این 70 گیگ رو میذارم برای روت با مارک بوتیبل( اسمش در میادsda6) و تایپش هم 83 که مربوطه به لینوکسه یه چند گیگ هم برای سواپ( با نام sda7) با تایپ 82
بعدش done رو میزنم و میرم برای انتخاب پارتیشن ها برای ریشه و سواپ که همون جور گفتم sda6( ریشه) sda7(سواپ)
گزینه بعدی install system رو که میزنم بعد از 1 دقیقه سیستم نیمه خاموش میشه!
حالا شما بگو مشکل من کجاست؟
برای گراب هم با توجه به ریشه نباید روی sda6 تنظیم کنم یا فقط sda1 ؟؟
« آخرین ویرایش: 24 شهریور 1391، 04:02 ب‌ظ توسط Milandini »
یادداشت های یک روسونری

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • آقا مرتضی
« پاسخ #3 : 24 شهریور 1391، 04:23 ب‌ظ »
آقا من یه اشتپاه فاحش اون بالا کردم معذرت میخوام.گراب روی /dev/sda باید نصب شه بدون هیچ شماره ای.
شما مگه یه دور پارتیشن بندی نکردی؟ الان دیگه وارد اون cfdisk نشو یا بمحض ورود exit رو بزن میرسی به یه جایی که اون پارتیشنایی که ساختی رو باید ببینی و هرکدوم رو به چیزی که میخوای اختصای بدی.کاری به بوت و اینا نداشته باش.از من میشوی با یه اوبونتو لایو بیا بالا و با gparted پارتیشن بندی کن که راحتتر باشی بعد آرچ بنگ نصب کن. و اینکه ریشه اونقد بزرگ رو میخوای چیکار؟.۱۵-۲۰ گیگ بزار برا ریشه و بقیش رو یه پارتیشن home درست کن که بعدا خواستی سیستمت رو عوض کنی هی مجبور به کپی پیست نشی برا دیتاهات.

آفلاین Milandini

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #4 : 24 شهریور 1391، 05:03 ب‌ظ »
حالا بالفرض ما یه پارتیشن هم به نام Home ساختم...توی اون قسمت معرفی پارتیشن ها فقط swap و root هستند که خود اینستالر ازشون اسم برده...پارتیشن Home رو چه طوری معرفی کنم؟ به صورت آپشنال؟
بعدش با این خاموش شدن سیستم چکار کنم؟ چون مشکل اصلیم اینه
« آخرین ویرایش: 24 شهریور 1391، 06:00 ب‌ظ توسط Milandini »
یادداشت های یک روسونری

آفلاین mrmrn

• High Hero Member
  • *
  • آقا مرتضی
« پاسخ #5 : 25 شهریور 1391، 10:31 ب‌ظ »
حالا بالفرض ما یه پارتیشن هم به نام Home ساختم...توی اون قسمت معرفی پارتیشن ها فقط swap و root هستند که خود اینستالر ازشون اسم برده...پارتیشن Home رو چه طوری معرفی کنم؟ به صورت آپشنال؟
بعدش با این خاموش شدن سیستم چکار کنم؟ چون مشکل اصلیم اینه
شما بعد ریشه و سواپ میتونی پارتیشنای دیگه رو نقطه سوار شدنشون رو مشخص کنی مثلا برا home میزنی:
/homeبعدش احتمالا اون مشکل هم برطرف میشه.