انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تغییر دادن DPI  (دفعات بازدید: 3582 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Nevercom

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 90
    • وبلاگ
تغییر دادن DPI
« : 21 تیر 1391، 06:19 ق‌ظ »
سلام دوستان

من از حداکثر رزولوشنی که برای لپ تاپم در دسترس هست (768 * 1366) استفاده میکنم، اما نیاز دارم که آیکن ها و بخصوص کنترل ها کمی کوچکتر بشن تا فضای کاری بیشتری در دسترس داشته باشم در نرم افزار ها.
از اونجایی که نمیتونم رزولوشن بزرگتری انتخاب کنم، گمان میکنم برای اینکار نیاز هست که میزان DPI تغییر پیدا کنه، اما متاسفانه در تنظیمات گزینه ای پیدا نکردم، همچنین در MyUnity و gnome-tweak گزینه ای موجود نبود.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

آفلاین علیرضا.ج

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 616
  • گاهی سکوت همان دروغ است
پاسخ : تغییر دادن DPI
« پاسخ #1 : 21 تیر 1391، 07:02 ق‌ظ »
سلام دوستان

من از حداکثر رزولوشنی که برای لپ تاپم در دسترس هست (768 * 1366) استفاده میکنم، اما نیاز دارم که آیکن ها و بخصوص کنترل ها کمی کوچکتر بشن تا فضای کاری بیشتری در دسترس داشته باشم در نرم افزار ها.
از اونجایی که نمیتونم رزولوشن بزرگتری انتخاب کنم، گمان میکنم برای اینکار نیاز هست که میزان DPI تغییر پیدا کنه، اما متاسفانه در تنظیمات گزینه ای پیدا نکردم، همچنین در MyUnity و gnome-tweak گزینه ای موجود نبود.

ممنون میشم راهنمایی کنید.
سلام برو داخل سیستم تولس و از اونجا برو داخل مونیتور پایین کادر یک اسکرول داره برای کوچیک و بزرگ کردن آیکنها

آفلاین Nevercom

• Jr. Member
  • *
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 22 تیر 1391، 04:53 ب‌ظ »
عرض کردم منظورم آیکن ها نبود، منظورم بزرگنمایی کل سیستم هست، مثلاً در اوبونتو تمام کنترل ها ارتفاعشون چند پیکسل بیشتر از ویندوز و مک هست.
در مجموع بخاطر اینکه اندازه ی کنترل ها بزرگتر هست، فضای کاری ئی که وجود داره به نسبت ویندوز کمتر هست.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19701
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #3 : 25 تیر 1391، 02:45 ب‌ظ »
منظورتون از کنترل‌ها چیه؟ ما چیزی به اسم کنترل نداریم!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
« پاسخ #4 : 25 تیر 1391، 04:25 ب‌ظ »
منظورش احتمالا کلیدهای تولبار هست.

آفلاین نصیر

• Newbie
  • *
  • ارسال: 8
« پاسخ #5 : 25 تیر 1391، 04:58 ب‌ظ »
گشتم نبود نگرد نیست. ولی اگه پیدا کردی به منم بگو چون من رزولوشنم ۱۲۰۰*۱۹۲۰ هست و بیشتر از تو نیاز دارم بهش. ولی من مشکل رو با بزرگتر کردن فونت کل سیستم تا حدودی بر طرف کردم.

آفلاین Nevercom

• Jr. Member
  • *
    • وبلاگ
« پاسخ #6 : 26 مهر 1391، 10:56 ب‌ظ »
منظورم اشیائی مانند Button, CombpBox, ScrollBar...هست، من به اسم کنترل میشناسمشون، نمیدونم شما بهش چی میگید.

آره، منم با تغییر اندازه ی فونت کمی مشکل رو برطرف کردم، اما دکمه هایی که در اونها از تصاویر استفاده شده باشه تغییر اندازه نمیده.

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
« پاسخ #7 : 27 مهر 1391، 09:55 ق‌ظ »
با تغییر چیزی توی مانمیتور نمیتونید فضای کاری رو بیشتر کنید Dpi مانیتور زیاد نمیشه.....پیشنهادم اینه که از میز کار XFCE استفاده کنید...بیشترین فضای کاری رو در اختیارتون میزاره اگر خوب تنظیمش کنید :)  منم این مشکل بزرگ بودن و کمبود فضا رو داشتم الان با XFCE خیلی راحتم و راضی...

ظاهر اولیش رو نبینید که زشته! یکم بهش برسید عالی میشه..