انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: پاک کردن GRUB  (دفعات بازدید: 4878 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین farshad4017

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 33
پاک کردن GRUB
« : 17 خرداد 1387، 04:52 ب‌ظ »
سلام
من گیر کردم !
میخوام گراب رو پاک کنم تا در حالت عادی ویندوز بالا بیاد
لطفا سریعتر کمکم کنید .
Ubuntu 8.04
مرسی

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
پاسخ به: پاک کردن GRUB
« پاسخ #1 : 17 خرداد 1387، 05:04 ب‌ظ »
با دیسک ویندوز یک بوت کنید! و در همون ابتدا با زدن (اگه درست خاطرم باشه) F2 به حالت بازیابی Recovery وارد بشید!
دستور fdisk /mbr رو بزنید!   خلاص :)

به نظرم ی دستور دیگه هم داره شبیه به fixboot یا fixmbr در اختیارتون می گذاره که کارش همینه!

در هر صورت کافی ی که MasterBootRecorder اتون رو تمیز کنید!  که fdisk /mbr این کار رو می کنه!
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین Spring Water

• Full Member
  • *
  • ارسال: 208
« پاسخ #2 : 17 خرداد 1387، 05:06 ب‌ظ »
سی دی نصب ویندوز رو بزار و با اون کامپیوتر رو بوت کن ...در RecoveY Console دستور زیر رو تایپ کن
نقل‌قول
bootcfg /rebuild
امیدوارم که دستور رو درست نوشته باشم....

روش دوم که مطمئن ترم ازش و میدونم که 100٪ جواب میده :

راه ديگه اينه كه نصب ويندوز رو تا اولين  restart ادامه بدي....يادت نره كه بهتره ويندوز جديد رو توي يك درايو مجزا از ويندوز قبلي نصب كني...بعد از اولين restart دكمه F8 رو چند بار بزن تا منوي نحوه بالا آمدن ويندوزهات رو نشون بده...گزينه Start Windows Normaly رو اتتخاب كن و از ليست ايجاد شده سيستم عامل پاييني رو انتخاب كن و وارد ويندوز شو.
حالا وقت اينه كه فايل boot.ini نه توي root پارتيشن ويندوزت هست رو ويرايش كني.روي my computer, Righat Click  كن و گزينه Properties رو انتخاب كن و روي tab , advanced و سپس روي setting مربوط به startup & Recovery كليك كن. گزينه  edit روانتخاب كن تا فايل boot.ini توي محيط notepad برات باز بشه...حالا بايد اول از همه پارتيشن default  رو با تغييير عدد به پارتيشن ويندوزي كه الان توش هستي ويرايش كني.يعني اگه روي اولين درايوت ويندوز اصلي هست اون رو مثل اين خط ويرايش كن.
نقل‌قول
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
حالا لازمه كه زير خط [operating systems] تمام خطي رو كه مربوط به ويندوز الانت نيست رو پاك كني ...مثلا اگه مثل من ويندوزت توي اولين درايو اولين هاردت هست فقط اين خط رو زير خط [operating systems] نگه دار.
نقل‌قول
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
آخرين كاري هم كه بايد انجام بدي اينه كه تمام فايل هاي اون ويندوز نيمه كاره رو پاك كني.

يك كم اين پروسه اي كه گفتم طولاني به نظر مياد ولي انجام دادنش اصلا طولاني نيست فقط نياز به دقت داره.
اميدوارم حرفام بتونه مشكلتو حل كنه.

ما زنده به آنیم که آرام نگیرم        موجیم که آسودگی ما عدم ماست

آفلاین farshad4017

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 33
« پاسخ #3 : 18 خرداد 1387، 04:42 ب‌ظ »
سلام
من براي بار دومه كه گراب رو نصب مي كنم و ارور 17 رو ميده !
اوبونتو 8.04 كه رو ي هارد دومم ميخوام نصب كنم ! 250 گيگه ! 30 گيگ هم فضا دادم !
ولي گراب كه مياد  همون اول ارور ميده ! چرا ؟